Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Da se kontakti shranjujejo na SIM, je tako passe. Na simko se shrani k vsakemu imenu samo ena številka in nič drugega. Če ima kantakt več številk, se vnos podvoji ali potroji. Drugi podatki o kontaktu, npr. e-mail, naslov itd. se pa tako zgubijo. Na androidu je tako najbolje kontakte na googlu spedenati v nulo, s slikami, naslovi itd., na telefonu vse zbrisati, tudi kontakte iz telefona in simke, potem pa sinhronizirati z googlovim računom. Iz varnosti se napravi še backup na sd kartico in računalnik.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
No, tako imam jaz že ves čas urejeno, ampak je bilo fajn, ko sem dal SIM v kakšen starejši telefon, ki ne podpira sinhronizacije in sem številke že imel na SIM. Me je pa to podvojevanje grozno motilo na samem telefonu zato sem jih zdaj pobrisal.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Meni je S3 zakon, kakor tudi popravki z Jelly Bean, vseeno pa mi gre še nekaj zadev pri Androidu na živce.

Optimizacija je kul in izboljšave so dobrodošle, hitrost se niti ne pozna toliko. Sploh, če imaš pod developers options animacije na minimalno (0,5x).

Kar se tiče povsem na off animacij je, kot že omenjeno nek bug in crkne odstranjevanje domačega zaslona, kar prej ni.
Ampak, ker gre za developers settinge, je stvar verjetno malo stran od načrtovane uporabe, tako da OK.

Tipkovnica je izboljšana na Jelly Bean, dodanih pa je tudi par bonbončkov, recimo Google Now in tudi samo urejanje in premikanje ikon je izboljšano. Google Now, roko na srce, ni v Sloveniji kaj prida uporabnejši kot Siri na Apple napravah.

Kar me še vedno moti:
- še vedno se pa ne da SMS ali MMS sporočila označiti nazaj kot neprebranega,
- se ne da iskati v SMS/MMS oknu kontakta po nicku, kar v imeniku gre,
- profili se zmeri niso na ravni 10 let starih telefonov (naj vzamejo enega BB Bolda in skopirajo profile settings)

Verjetno bi se našlo še kaj, ampak to mi je ostalo še kot najbolj moteče, poleg tega, da mi baterija zdrži ZELO malo (cca. 12 ur), ker imam vključen Exchange.

Seveda je odprt sistem in vse/večina se da s 3rd party appi, ampak tako osnovne zadeve bi lahko bile že serijsko rešene.

Sicer pa je telefon odličen in za moje potrebe in želje predstavlja najboljši približek temu, kar želim.
Všečna mi je še ''fora'' Notea, kjer lahko hkrati istočasno upravljaš dve aplikaciji hkrati na zaslonu.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Pozdravljeni,

a slučajno kdo ve, kdaj bo na voljo Jelly Bean za Mobitelov S3?

Lp, Tommy
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Glede baterije, naloži si Green Power, se bo stanje precej izboljšalo. Tudi jaz imam vključene vse sinhronizacije, pa imam po 15h urah še najmanj 50% baterije. Filam pa vsako noč
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pozdravljeni,

a slučajno kdo ve, kdaj bo na voljo Jelly Bean za Mobitelov S3?

Lp, Tommy

Glede na tole: http://www.youmobile.org/blogs/entry/Galaxy-S3-JellyBean-CRS bi moral že biti, pa ni, vsaj za Mobitelovega S3 ne. Sicer bo pa pomembnejša decemberska nadgradnja S3 na 4.1.2, ki naj bi prinesla večopravilnost, kot je na Galaxy Note II.

Jst sem bral na eni strani da nagradnja na 4.1.2 napovedana komaj za spomladi enkrat..Tko da nevem čigava info drži
wink-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
To najbrž misliš update na 4.2,ki je malo večja nadgradnja. 4.1.2 vsebuje samo nekaj bug fixov in landscape mode za nexus 7
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Glede baterije, naloži si Green Power, se bo stanje precej izboljšalo. Tudi jaz imam vključene vse sinhronizacije, pa imam po 15h urah še najmanj 50% baterije. Filam pa vsako noč

Probam in upam, da bo bolje, hvala!
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
To pa se je meni zgodilo pri uporabi originalnega Samsung Galaxy S3 Ultra Slim Cover-ja





Ker je cover na notranji strani malenkost rebrast, so nastale praske na zadnji ploščici telefona. Najprej sem mislil, da je prah oz. umazanija ampak, ko sem probal obrisati in očistiti, so praske ostale.

Tako mi ni preostalo drugega kot, da sem stopil do Telekomovega centra kjer sem kupil Cover in uveljavljal reklamacijo. Iz servisa mi bodo poslali čisto novo ploščico, Telekom pa mi je ob vrnitvi obeh Cover-jev vrnil kupnino v višini 19,90€.

So mi rekli, da še niso imeli takšne reklamacije in tudi niso nič komplicirali. Upam, da drugi nimate teh težav
tongue-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Imam isti etui gor že kar nekaj časa pa ni na ohišju nobene praske
cheer.gif

Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Glede baterije, naloži si Green Power, se bo stanje precej izboljšalo. Tudi jaz imam vključene vse sinhronizacije, pa imam po 15h urah še najmanj 50% baterije. Filam pa vsako noč
jezen.gif
Ta GreenPower je eno sranje ki še poveča porabo baterijo tako da priporočam čim manj takih appov.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
In vsi ti ocenjevalci se motijo. Verjetno jim čas teče nazaj in mislijo, da so prišparali, v resnici jim pa baterija crkne prej.
stupid-1.gif

Res pa je uporabnost teh aplikacij odvisna od telefona. Na SGS3 mi GreenPower dela odlično. Baterija mi zdrži vsaj 50% dlje.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Čuj ti njega kake buče prodaja.

Jaz sem mel GreenPower in je bla razlika v delovanju baterije mala. Tak mala, da se mi niti ni splačalo tega met inštalirano.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Jaz zaenkrat neke bistvene razlike nisem opazil, ampak dam aplikaciji še nekaj dni časa, pa bomo videli. Če mi ne bo ustrezala, jo bom pač izbrisal, če bo delovala, kupim plačljivo verzijo.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Odvisno kak si ga nastavis, ni tu kake carovnije. Ce mas dovolj dolg interval za izklop interneta, se ti bo poznalo v idle. Je pa vprasljivo potem zakaj sploh met tak telefon, ki ga noces met na netu nonstop.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
In vsi ti ocenjevalci se motijo. Verjetno jim čas teče nazaj in mislijo, da so prišparali, v resnici jim pa baterija crkne prej.
stupid-1.gif

Res pa je uporabnost teh aplikacij odvisna od telefona. Na SGS3 mi GreenPower dela odlično. Baterija mi zdrži vsaj 50% dlje.


Če te slučajnp zanima imam za prodat po ugodni magnetke, ki se pritrdijo na dovod goriva v avtu in ki občutno zmanjšajo porabo tako da poravnajo molekule v bencinu
grims-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Raje spij požirek vode in se lopni po glavi, da boš mislil, da piješ šnops.

OK, test. Po 15 urah in 30 min imam še 56% baterije. Izklapljam GreenPower, jutri nalimam novo sliko.
1619057-2012-11-0620.34.36.png
 

Priponke

  • 1619057-2012-11-0620.34.36.png
    1619057-2012-11-0620.34.36.png
    97 KB · Ogledi: 144

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ha sedaj si se pa obrukal
hysterical-1.gif
A pa ti je jasno da je to slabo in da bi bilo brez GreenPowerja veliko boljše.
No saj sem jaz tudi imel približno tako porabo ko sem ga uporabljal no pa poglej kako je brez GP.
baterija.png

priden.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.