Rusi v Siriji

I

Izbrisan uporabnik 474

Saj menda veš, da gre pri tem dronu za brainfuck NATA, da bi lahko obtožile Rusijo vdiranja v Turški zračni prostor? Če bi šlo res za ruski dron (in Rusija ni nikoli zanikala, da jih nebi v Siriji uporabila), to pomeni, da bi Turčija sestrelila rusko letalo (UAV ali ne). In tu bi že bila vlka pizdarija...

Na sliki iz Turčije pa ne gre za dron, ki so ga sestrelili 2014 nad Donbassom, temveč za le slabo kopijo - zgleda vse z namenom provociranja. marsikaj na sliki kaže na to, da gre za sceno in rpvokacijo (mimogrede, tako majhnega objekta, kot je predvidoma prikazani Orlan-10, radarji ne zaznajo. Kako je lahko turški lovec sestrelil igračko, ki leti kakšnih 120 km/h?)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

na sliki 2 in 3 gre za isti tip, na sliki 1 pa pač ne... Smola
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.838
-8.627
113
ANHA: UAV downed by #Turkey belonged to their own intelligence spying on Afrin, but was downed on return b/c lack of coordination with army.
klik
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Jaz BP lepim slike
smile-1.gif


Turčija, včeraj:







Ukrajina, julij 2014:



Ukrajina, razni datumi:










Na prvi pogled zadeva ni ravno težka visoka tehnologija, uporablja kar navadne modelarske servo motorje:

https://twitter.com/ayurchenko1/status/472425307413037057



//čeprav piše, ni orlan-10

ali pa si samo niso delali nepotrebnih stroškov. Kaj je Moeschl?


Še en v Ukrajini sklaten Orlan-10 za bonus:

 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
In kaj je zdaj tak halo okoli modelarskih aviončkov?

Tole lahko sestreliš edino s fračo.

Mi imamo doma tudi helikopter na daljinsko upravljanje. Sicer leti samo 10 m visoko, samo senzacija kot tole je pa le...

ps
Kako lahko tole sestreliš?
10.gif
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Če je zadeva resna, je lahko cena hitro na 100k EUR po kosu, zmogljivosti pa so temu vsaj približno primerne.


Slovenska roba:


 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Naš je stal res samo 35 eur, samo raketa ne more sestreliti ne enega ne drugega. Po mojem mnenju - glede na velikost.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Na slikah še vedno ne gre za ena in taisto stvar oziroma "sestreljeno" čudo v Turčiji ni nikoli letelo. Verjetno niti ne more letet.

Seveda uporabljajo modelarske servo motorje... Kakšne pa naj? Gre za preizkušeno in zanesljivo robo, dobri in kvalitetni servo motorji hitro presežejo 100€.

Dobro poglej sliko, kjer se vidi servo? čemu bi naj sploh ta servo služil. Zgleda kot koaksialni kabel na nekem konektorju in podaljšek žice na servo. Če bi že šlo za push/pull vpetje za premik krilc, bi morala enak vodila biti tudi na drugi strani serva... pa jih ni...

Pa okvir je varjen, izgleda kot železne cevi, sploh ne smiselno skup nametane, pa z nekimi imbus šraufi... ne ga lomit, ta slika ni od letala 100%.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je od commanderja Motorole igračka, je poleg prinesrl iz Ukrajine, da provocira
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Moj Align T-Rex600 electric je skoraj večji kot tole.

Še en poizkus false flag-a, če mene vprašaš.
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.761
546
113
42
povsod malo
Sej večje ptiče tud zazna samo ga programsko ignorira. Vojaški verjetno ne.
Sestrelili so ga pa verjetno piči miško mimo njega s +500 km/h pa ga je obrnilo. Ali pa kot so delali angleži z V-1 nad Londonom. S krilom ga je butnil pa je šel v prafaktorje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.974
5.618
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Pa okvir je varjen, izgleda kot železne cevi, sploh ne smiselno skup nametane, pa z nekimi imbus šraufi... ne ga lomit, ta slika ni od letala 100%.

Si vidu rostfrei auspuh....to je mel ziher še Akrapovič prste zravn....vem po varu
tongue-1.gif