Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.019
342
83
www.svetidej.com
Jaz imam načeloma vse na Revolutu. Od delnic, ETF-ja in drugih stvari. Za nakup/prodajo nisem prepričan, ker načeloma ne prodajam. Mislim, da velja na oba tipa transakcij.

Za ETF, delnice in obveznice trenutno ni mesečnega stroška. So ga ukinili. Samo pri Robo-Advisor-ju je.

Revolut dela na opciji, da boš lahko delnice, ETF-je prenašal od/k drugem ponudniku. To je trenutno največji minus.

Če ponujaš od bančnega računa, trgovalni račun, kripto, druge stvari se dobiček od minimalnih provizij hitro pozna. 44 milijonov uporabnikov je kar nekaj. pa če jih samo tretjina uporablja redno račun. Pa tudi veliko se pozna, da večina stvari imajo že in-house.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.414
957
113
Jaz tudi uporabljam. Zaenkrat ETF samo kupujem, nisem sel prodajal.

Enostavno, stroska ni. Imam pa Ultra paket.

I ima kdo pri Revoluti saving accounts? Kako je pri tem s porocanjem na FURS?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.337
113
Nic vec. Zdaj imam to na N26, obresti ni bilo takrat, ko se to tam imela vse skupaj nic in nisem prijavila. Naj me lovijo za tistih 5 evrov. Za ta denar je bilo prevec komplicirano, ker sem notri in ven dajala kar naprej. N26 ima pa klasicen varčevalni račun, obresti neobdavcene do jurja, lepo ti na vrhu racuna sumo in bom konec keta prijavila, kar bo slo cez...

Najbrž bom nalozila v ETF na revolutu tam do tistih 22k€. Da so pri roki, za vsaj slucaj.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Nic vec. Zdaj imam to na N26, obresti ni bilo takrat, ko se to tam imela vse skupaj nic in nisem prijavila. Naj me lovijo za tistih 5 evrov. Za ta denar je bilo prevec komplicirano, ker sem notri in ven dajala kar naprej. N26 ima pa klasicen varčevalni račun, obresti neobdavcene do jurja, lepo ti na vrhu racuna sumo in bom konec keta prijavila, kar bo slo cez...

Najbrž bom nalozila v ETF na revolutu tam do tistih 22k€. Da so pri roki, za vsaj slucaj.

teh 22k€ je za savings.... pa še tisto je blo bolj shady kar sem bral.

delnic ne moreš izgubit, kvečjemu grejo na 0.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.019
342
83
www.svetidej.com
Klasičen varčevalni račun je Revolut izdal pred nekaj tedni v Litvi. Tako, da verjetno kmalu pride k nam, razen če bodo ta varčevalni račun dali samo tam kjer imajo kredite.

Jaz imam Revolut Saving Account (po novem Funds). Lansko leto sem obresti prijavil enako kot navadni varčevalni račun.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.337
113
Ja, res je...
teh 22k€ je za savings.... pa še tisto je blo bolj shady kar sem bral.

delnic ne moreš izgubit, kvečjemu grejo na 0.

Res je, ampak me skrbi tole:
Revolut dela na opciji, da boš lahko delnice, ETF-je prenašal od/k drugem ponudniku. To je trenutno največji minus.

Ce revoluta ni, ne morem prenesti nic nikamor, ne glede na vrednost etfa. Kako potem do etfov pridem? Kot razumem imam vsaj 22k€ zavarovano.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.019
342
83
www.svetidej.com
116.000 nas je:
GS2CVfCWgAAAthp.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
To tko al tko v minuti narediš, da se bodo vse banke zlomile v tisti minuti pa kr dvomim.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.414
957
113
Klasičen varčevalni račun je Revolut izdal pred nekaj tedni v Litvi. Tako, da verjetno kmalu pride k nam, razen če bodo ta varčevalni račun dali samo tam kjer imajo kredite.

Jaz imam Revolut Saving Account (po novem Funds). Lansko leto sem obresti prijavil enako kot navadni varčevalni račun.
Če te prav razumem, da FURSU poročal obresti, ki si jih edobil na enak način, kot če bi dobil obresti od depozita?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.337
113
Eno vprašanje za vse z Revolut Pro. Koncno so mi odobrili hudiča in sem placala ene 2 racuna... Vse lepo in prav, gresta jutri naprej. Ampak potem sem pa zelela se eno direktno bremenitev za 1x/mesec in prispevke/davke/place za 14ga... No, tle se mi pa zakomplicira - nastavim vse, ampak ko pogledam v ta upcoming placila, mi pise da bo izvoren racun moj osebni, ne pro. To ni OK

Se da nastimati na Pro računu kje, da naj racun placa enkrat v prihodnosti in ne takoj in morebiti ponavlja 1x/mesec?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.337
113
Našla odgovor na netu... Ne gre... :oops1: Adijo pamet.

A trajniki delajo? Ce se to ne, je tole do kraja neuporabno.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
Pro ne podpira direktnih bremenitev. Mogoče bo enkrat ampak jim ni prioriteta.

Pro je namenjen freelancerjem, ki jim ni pomembno ali se prispevki plačajo iz pro ali personal računa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.337
113
Hja, zdaj bo treba biti natancen pri terminologiji...

Trajnik vem, da ne gre...

Direktna bremenitev tudi ne? Zdaj sem na HoT narihtala, naj vsak mesec poslje zahtevek na ta nov TRR. Bomo videli, je rekel ta slep...

Me je kar posedlo. To so osnove, na misel mi ni prislo, da tole dvoje ne bi šlo.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
Helpdesk pravi da ne eno ne drugo.

I'm sorry for the confusion, but currently, scheduled payments can only be made from your personal (Main) account. The Pro account is designed for accepting payments for your business activities, not for setting up outgoing scheduled payments. Your Revolut Pro and personal accounts are separate, and funds are not automatically transferred between the two. You can manually move money from your Pro account to your personal account to cover the scheduled payments.

In

The separate IBAN for your Revolut Pro account is primarily designed to allow you to receive payments from your clients directly into your Pro account, helping you to keep your business income separate from your personal funds. However, the Pro account is not currently set up to allow for outgoing scheduled payments. We understand the importance of separating personal and business finances, and we appreciate your feedback. At the moment, you can manually transfer funds from your Pro account to your personal account when you need to make payments.


H: I would like to inform you that Direct Debit is not available for Revolut Pro Account.



Ne vem pa kaj se res zgodi, če odpreš direktno bremenitev in daš TRR od pro. Nisem nikoli testiral.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
780
37
28
Revolut dela na opciji, da boš lahko delnice, ETF-je prenašal od/k drugem ponudniku. To je trenutno največji minus.
Jaz sem prenesel delnice na drugi broker (IBKR) potem pa so to opcijo ukinili. Ne vem zakaj so ji najprej ukinili sedaj pa jo mislijo nazaj omogočit?
Ali ni tako da sedaj na revolutu je en skupen račun, kjer imajo vsi uporabniki zapisane katere delnice imajo včasih je pa vsak uporabnik imel svoj račun pri nekem ameriškem brokerju?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.019
342
83
www.svetidej.com
Ukinili so ko so prenesli trgovalne račune iz Velike Britanije v Litvo.

Ostalo vse drži.

Na dolgi rok bodo verjetno tudi naredili svojega brokerja (brez podizvajalcev). Tako kot so naredili svojo kripto menjalnico Revolut X (v Sloveniji še ni mogoča).
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.019
342
83
www.svetidej.com
Zadeva je kot kaže taka, da je delnice v nekaterih primerih možno prenesti.

Can I transfer my account from another broker?​

At the moment, you cannot transfer your investments held in other brokers into your Revolut Trading account. We may be able to facilitate this in the future.


Can I transfer my securities to another broker?​

In some cases, we may be able to facilitate a transfer of your stock positions to an alternative broker. Reach out to us in-app for more info. Transfer fees apply.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.560
1.151
113
Celje
Če te prav razumem, da FURSU poročal obresti, ki si jih edobil na enak način, kot če bi dobil obresti od depozita?
Jaz sem delal prijavo obresti po tem vodiču Finance

V osnovi pa: "dohodek iz varčevalne storitve Revolut Savings ni dohodek iz klasičnega bančnega depozita. Gre za dohodek strukturiranega produkta, naložbe v podsklade denarnega trga. Ker ne gre za klasični bančni depozit, kjer so obresti do tisoč evrov na leto pri bankah v EU oproščene davka, je treba plačati tudi davek od obresti. Davek na druge obresti je 25 odstotkov, obresti je treba napovedati vsako leto, tudi če jih ne dvignemo in jih Revolut avtomatično reinvestira v delež podsklada. Pri oddaji na furs pa gre za "Napoved dohodnine od drugih obresti" in "7 - Dohodek, dosežen na podlagi delitve prihodkov vzajemnega sklada v obliki obresti".

Pa še ena zadeva je. V prijavo gre "Total Earned Interest", ki pa jih ti dejansko nisi videl, ker ti je revolut odbil še njihov fee.

Zato sem pred časom prestavil na TR in N26.

In sedaj me menda čaka še oddaja napovedi, ker sem prodal "naložbo". Malce zakomplicirano...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik