Revolut bančni račun

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
Saj to je standard, da imajo nekatere države črke v ibanu. Kaj firmi ni jasno?

Jaz imam v enemu MODR notri.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.114
482
83
Se je rešlo.
Sem gopse pojasnil, da je iban pravi, da isti dela pri elektru... pa je potem naslednji dan sporočila, da so tudi pri njih rešili.

Vsi se vsak dan kaj novega naučimo.

Je pa zelo očitno, da imajo skoraj vsi naši sistem prilagojen za slovence. Obrazci na netu imajo že po defaultu SI56 vpisan naprimer in podobno... Tako, da sem moral skoraj vedno prosit za kak drug obrazec ali pa pdf predelovat...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
men je hecno ko imam LT pottem pa naslov, na konc pa država litva...
zdaj bi počas že lahko dobil litvanski potni list.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
867
2
18
Se že vnaprej opravičujem, ker nisem vsega bral - pa bom najbrž postavil vprašanje, na katerega je že bil odgovor ...
Sem začel z aktivikacijo računa. Sem priše do tega, da sem slikal osebno izkaznico. Nato pa mi je predlagalo, da izberem njihivi kartico - ponudili so jih več vrst ...
In sem se odločil, da kaj je meni tega treba (šlo je za to, da dobi trgovec takoj denar od mene, da da takoj paket na pošto).
Pa sem enostavno šel ven iz aplikacije in jo pač izbrisal iz telefona.
So pa mi že poslali na e-poštni naslov ''važne dokumente za brzi početak'' in da so že potrdili moje podatke vendar da moram potrditi še nekaj korakov, preden lahko uporabljam Revoult ...
Ali je to to, in lahko pozabim na Revoult ali me lahko za kakšne stroške lovijo?

Hvala za pomoč že vnaprej.

Lep pozdrav, Mare
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.253
1.370
113
Verjetno noben ne ve, ker dvomim da kdo bere splosne pogoje. Poslji jim mail pa vprasaj ali pa guglaj
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Se že vnaprej opravičujem, ker nisem vsega bral - pa bom najbrž postavil vprašanje, na katerega je že bil odgovor ...
Sem začel z aktivikacijo računa. Sem priše do tega, da sem slikal osebno izkaznico. Nato pa mi je predlagalo, da izberem njihivi kartico - ponudili so jih več vrst ...
In sem se odločil, da kaj je meni tega treba (šlo je za to, da dobi trgovec takoj denar od mene, da da takoj paket na pošto).
Pa sem enostavno šel ven iz aplikacije in jo pač izbrisal iz telefona.
So pa mi že poslali na e-poštni naslov ''važne dokumente za brzi početak'' in da so že potrdili moje podatke vendar da moram potrditi še nekaj korakov, preden lahko uporabljam Revoult ...
Ali je to to, in lahko pozabim na Revoult ali me lahko za kakšne stroške lovijo?

Hvala za pomoč že vnaprej.

Lep pozdrav, Mare
Stroskov ne bo, dokler si izbral free paket, ampak racun je pa treba fursu prijaviti (ce so ti ze odprli racun?).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
hmm, dele gledam in skrolam po revolutu. In najdem, da imam odprt revolut Pro account. Ne morem ga uporabljati, ker sem na restricted listi, ampak IBAN so mi pa vseeno odprli. Sploh vedela nisem... nikjer ne najdem, kako naj ga zaprem. Chat bot mi ponuja link, da vse skupaj zaprem - torej tudi privat in otroške in vse. Na live agenta čakam - naj bi čakala pol ure, kar ni problem, ampak me je že parkrat ven vrglo. Takole nau nič... MI čahko eden izmed vas pove, kje je tol za zaprtje Revolut Pro. Da me še FURS ganja (no, zdaj sem ga), ker ga nisem prijavila, bi bila pika na "i"
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
hmm, dele gledam in skrolam po revolutu. In najdem, da imam odprt revolut Pro account. Ne morem ga uporabljati, ker sem na restricted listi, ampak IBAN so mi pa vseeno odprli. Sploh vedela nisem... nikjer ne najdem, kako naj ga zaprem. Chat bot mi ponuja link, da vse skupaj zaprem - torej tudi privat in otroške in vse. Na live agenta čakam - naj bi čakala pol ure, kar ni problem, ampak me je že parkrat ven vrglo. Takole nau nič... MI čahko eden izmed vas pove, kje je tol za zaprtje Revolut Pro. Da me še FURS ganja (no, zdaj sem ga), ker ga nisem prijavila, bi bila pika na "i"

Live agenta rabiš. Poudari naj ti Personal ne zaprejo :) Meni je Pro deaktiviral, tako da je iban v appu še vedno viden in se lahko kadarkoli reaktivira z isto številko. Je pa kao zaprt za furs in vsi prilivi so odbiti.

Lahko da je tvoj že deaktiviran.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Probaj add recimo 10€ iz Personal na Pro, če bo restricted oz. rejected je to to.

To mi je naredilo, ja...

Kot rečeno, sem cakala na live agenta in.... Ga naposled tudi docakala...

Zdaj sem sla v drugo smer, se menim, da bi restrikšne dvignili in bi ga lahko uporabljala :)
Revolut business so mi zj... Je drag postal, NLBju ne dam... Prav bi mi prišel...

Tale moj Indijc se je extra potrudil, svaka mu cast, upam, da mi rata.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
1722445776809.gif
 
  • Haha
Reactions: sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Na supportu bila 3 ure... Vmes je klepetal z merchamt oddelkom, da bi mi dovolili pro account. Sem mogla poslat malo manj, kot stevilko spodnjih gat, da so mi ga pozegnali...

Ta bitka je dobljena, imam ozadje novo lepo na appu, imam virtualno kreditno, dodano v Google app, edinole aktivirat mi ne znajo IBANa. :jok: Ne morem nic gor nakazat. To ima zdaj in-app support čez, pa product team, pa kaj te jaz vem kdo... V glavnem cakam, da pridem na vrsto, da mi eden eno kljukco stisne.

Vmes je bila ze smena na Revoluti, mojega Vikrama ni več. Zdaj imam nekoga z woke imenom - beri, ne vem ali je zensko ali moško... Cakam...

Ta cajt eno vprašanje glede cashbacka. Tam prebrala, kaj vse ne pase pod cashback... Ok, ampak zanima me, a to velja samo za placilo s kartico ali tudi SEPA plačila.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.253
1.370
113
Vsakic znova sem fasciniran koliko ene energije ena (bela) (ostarela) ženska vloži v odpiranje racunov in premetavanje drobiža gor in dol, pa preračunavanja, pa pregovarjanja s ponudniki..... Get a life!
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
Ta cajt eno vprašanje glede cashbacka. Tam prebrala, kaj vse ne pase pod cashback... Ok, ampak zanima me, a to velja samo za placilo s kartico ali tudi SEPA plačila.

S kartico. Noben ne da cashback na sepa. Nekateri se sedaj trudijo s cashback na direktno bremenitev.


Ježek je pa nekam ciničen ratal zadnje čase. Mi je bil prej bolj všeč, ko smo se menili o PSA bencinarjih ali ad blue problemih :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Ima kdo ETF na Revolutu? Jaz imam sicer IBKR, ampak enostavnost za tistih 22k€, kako do denarja priti, ce clovek na hitro rabi, je najbrz na strani Revoluta?

Na osnovnem racunu je en trade/mesec zastonj. Ali to velja za ali nakup ali prodajo?

So kaki drugi stroški, na katere moram biti pozorna - da mi ETFi stojijo tam ne vem koliko casa, npr?

- Razumem, da imam moznost samo market orderja, ne pa tudi limit orderja.
- Da etfov ne gre zlahka prenašati, support lahko pomaga, ampak dostikrat treba prodati, prenestindenar drugam in spet tam kupiti (provizija na nakup tam).
- kje prinasajo notri nicelne provizije?

Se kaj, na kar biti pozoren? Se poslužujete kaj Revoluta v ta namen, a vsi samo IBKR in podobne uporabljate?