Radar mestnega redarstva

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.154
1.186
113
www.adriamedia.si
Kaj pa v tem primeru. Mož in žena imata vsak svoj avto in sta tudi lastnika vsak svojega. Vsak dan vozi mož ženin avto, žena moževega. Kaj pa glede prkrškov, denimo prekoračitve hitrosti, ujeti na stacionarni radar, se potem v takih primerih lahko vedno ogneš kazni ali delu nje, saj ti nisi vozil svojega vozila?
Če lahko dokažeš (vsakič znova in s primerno gotovostjo, da sodišče to sprejme), da nisi ti vozil, potem da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Zgaga

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.533
113
pri taščici
A dobis kak sklep glede tega?
Predvidevam da bo ga moral.
Poznam enega ki se je skliceval na to, pa ni dobil še nič, pa je ze kako leto od pritožbe
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Mora storiti vse, da ugotovi.
Šele nato lahko pozove voznika, da se izjasni. Drugače gre za lenobo.
Velikokrat se jasno razloči na sliki moški/ženska, višina voznika, celo obraz, pa vseeno dobi lastnik plačilni nalog.
V zgornjem je evidentno, da Prekrškovni organ ni opravil svojega dela in išče bližnjico...
Voznik mora storiti vse, da ne naredi prekrška. SIcer gre za lenobo.
Lastnik vozila mora storiti vse, kar je v njegovi moči, da zagotovi, da je njegovo vozilo v zanesljivih rokah in ne morda kake lenobe. Sicer gre za lenobo.
Palica ima dva konca. Zakaj bi državi (in s tem nam) nalagal nepotrebne stroške, ko je večinoma (99,99999959%) popolnoma jasno, za kaj gre?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.661
1.374
113
Zgaga, Hanzi je verjetno mislil, da ni bilo nikakršnega odgovora prek. organa o odločitvi na podano zahtevo za sodno varstvo.


5. točka 63. člena ZP-1

Odločanje prekrškovnega organa
63. člen

(5)Če prekrškovni organ ugotovi, da je zahteva pravočasna in utemeljena, odločbo o prekršku odpravi in ustavi postopek, ali jo odpravi in vloži predlog pri pristojnem prekrškovnem organu (50. člen) , ali jo nadomesti z novo odločbo, ali izreče opomin namesto sankcije in o tem obvesti storilca in osebo, ki je vložila zahtevo za sodno varstvo oziroma vroči novo odločbo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
Voznik mora storiti vse, da ne naredi prekrška. SIcer gre za lenobo.
Lastnik vozila mora storiti vse, kar je v njegovi moči, da zagotovi, da je njegovo vozilo v zanesljivih rokah in ne morda kake lenobe. Sicer gre za lenobo.
Palica ima dva konca. Zakaj bi državi (in s tem nam) nalagal nepotrebne stroške, ko je večinoma (99,99999959%) popolnoma jasno, za kaj gre?
Na reševalni postaji LJ so morali zaposliti človeka, ki se je ukvarjal samo s slikcami redarstva pri večini se je celo videlo modre luči. Tko da gre tukaj tudi za lenobo in dvokončno palico. Sistem radarjev in kaznovanja je žal pri nas kavbojski. Če želiš učinkovit sistem je treba zadaj postavit učinkovito zakonodajo, kazni znižat in povecat možnost da te dobijo. Že zdaj bi ti lahko poslal HD fotko voznika, pa jim je predrago. Procent ljudi, ki bi se šel sprenevedat ob fotki materinega znamenja žene z dokazi da ni vozila, bi se drastično zmanjšal na zanemarljivo, tako pa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.910
2.341
113
Na reševalni postaji LJ so morali zaposliti človeka, ki se je ukvarjal samo s slikcami redarstva pri večini se je celo videlo modre luči. Tko da gre tukaj tudi za lenobo in dvokončno palico. Sistem radarjev in kaznovanja je žal pri nas kavbojski. Če želiš učinkovit sistem je treba zadaj postavit učinkovito zakonodajo, kazni znižat in povecat možnost da te dobijo. Že zdaj bi ti lahko poslal HD fotko voznika, pa jim je predrago. Procent ljudi, ki bi se šel sprenevedat ob fotki materinega znamenja žene z dokazi da ni vozila, bi se drastično zmanjšal na zanemarljivo, tako pa....
Pa še nekaj: za relativno enak prekršek sem zadnjič dobil v HR 60€ (polovička 30€, plačilo v 3 dneh), pred pol leta v MB nekih 180€ + 3 pike (polovička tudi tukaj).
 

BugiMen

Pripravnik
14. apr 2011
70
2
8
Če si dobil plačilni nalog od Ljubljanskega redarstva potem si lahko slikco pogledaš tudi na internetu:

"Fotografija, ki je priložena plačilnemu nalogu ni namenjena identifikaciji voznika, pač pa identifikaciji vozila. Oblika sodobnih vozil z zelo položnimi vetrobranskimi stekli namreč povzroča odblesk na steklenih površinah, kar v največjem številu primerov onemogoča identifikacijo voznika. Zakon o pravilih cestnega prometa določa, da za prekršek odgovarja lastnik vozila, razen če le-ta dokaže, da prekrška ni storil. To pomeni, da mora lastnik vozila s primernimi dokazi podkrepiti navedbo, da vozila v času storitve prekrška ni mogel uporabljati.
Do ogleda fotografije ima pravico lastnik vozila, njegov pooblaščenec ali zastopnik. Vpogled se lahko izvrši na sedežu Mestnega redarstva, Proletarska 1, 1000 Ljubljana, v času uradnih ur, ali z vpogledom v QR kodo, ki je natisnjena na spodnjem delu plačilnega naloga. Kršitelj, ki mu je bil izdan plačilni nalog, ima na voljo 5 vpogledov v podatke in fotografije prekrška, do katerih lahko dostopa na spletnem naslovu https://prekrskimr.ljubljana.si, z uporabo SI-PASS prijave, ter enoličnega gesla za dostop."

Vir:

Pod točko 16. na tej strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Zgaga

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.608
5.806
113
Saj drama je pri kazenskih točkah. Za denar BTK, dokler je znotraj enega gospodinjstva.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
Smo pač balkanci.
Seveda, sam začne se pri balkanskem na strani prekrškovnih organov, še posebno lokalnih inkasantov v podobi mestnih redarjev. Da se razumemo, vozim po omejitvah, če ne zajebem. Tok kokr smo bli mi včasih službeno na cesti se je blo treba zverzirat, če ne bi sam za kazni delal. Zato prav dosti kazni v svoji karieri nisem fasal, tri vsega skupaj. Prvi dve sem plačal brez težav, pri tretji sem pa uporabil balkanske korenine, beri sem dokazal, da nisem vozil. Namreč v naši občini je vse po kavbojsko vključno s postavljanjem znakov in radarjev. Na eni cesti so se naši kavboji odločil, da bojo takoj po tabli konec naselja postavili nov znak 40, ki je bil tako lepo skrit za skladovnico drv, da si ga z lahkoto spregledal in seveda naslednje jutro postavili nižje doli radar. Čisto inkasantstvo. Zjutraj, ko sem šel na šiht, se je na moje veliko presenečenje zabliskalo, notri sem imel 75 kmh, ker sem spregledal znak. Sem šel naokoli, ker mi ni blo nič jasno in na moje veliko presenečenje zagledal znak. Kako sem kasneje po nasvetu vodje redarstva prišel do dokaza da nisem vozil ne bom tu razlagal, ampak sem. Ne bi niti pisnil, če ne bi dobil kazni za prekoračitev hitrosti v naselju 1000 EUR in 9 kazenskih točk, namesto 500 EUR in 3 kazenske točke. To me je tok peklo, ker v naselju nikol ne vozim več kot 55, sem težil županu in me je pol poklical vodja redarstva in mi neuradno rekel kaj naj naredim, da se jim ne bo treba ubadat s tablo za naselje in njihovim zajebom. Takrat so namreč obrali pol mesta tam, mene pač ne. In takih situacij je pri nas malo morje vključno z postavljanjem znakov cona 30 na nemogočih mestih, tako da se jih čimlažje spregleda.

Tako da če me kaznujejo pošteno za stvar ki sem jo naredil nimam problemov ne s kaznijo ne s pikami. Če pa stvar na njihovi strani ni OK, se pa da napisat vedno zahtevo za sodno varstvo. 95% znakov cona 30 namreč ni postavljenih po predpisih.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
20 let 2x na dan drgneš skozi vas 50 km/h. Čez noč izumijo cono 30 in obesijo kaso. Preden pride položnica si jih nabral dovolj.

Ja, neumen in hipotetičen primer, če ne bi bil resničen. Sem spoznal žensko, ki ji je to uspelo, čistilka v JS, kazni več kot je plača in več kot je vredna gajba. Vse za varnost. Pa še ob štirih zjutraj ni treba v grmovju čepet, ker vse opravi kasa. Kdaj ste nazadnje videli policijsko kontrolo? In kdaj so vas nazadnje ustavili? V prejšnjem stoletju?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
Tko so pri nas obral celo vas, nekatere celo večkrat v istem dnevu za kar lepe denarje. Cona 30 pa tam kjer ni niti ene hiše.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
ScreenHunter 46.png