prenosnik Medion Akoya e7216 - Hofer?

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
So popolnoma strinjam s tabo. Ravno zaradi zgoraj omenjenega se človek vpraša zakaj bi nek nezahteven uporabnik potreboval i3 procesor in 4GB rama, če lahko s 100€+ cenejšo mašino naredi vse kar si zgoraj naštel, brez da bi opazil počasno delovanje. (primer: http://www.mimovrste.com/artikel/2750312626/prenosnik-acer-emachine-e732z-p6100-2-ghz-lxncb02020 ) Operacijski sistem je, garancija 2 leti, uporabniška izkušnja ista - če se že gremo kaj je najbolj ugodno.

Za malce bolj napredenega uporabnika pa ta kos HW iz Hoferja ni nič posebnega, če kupec pri računalniku pozna še kaj drugega kot hitrost procesorja in RAM.

Uglavnem - neka čudna mešanca laptopa, ki lovi folk z mamljivimi prospekti. Ni slab za ta denar, se pa najde še precej drugih ugodnih ponudb.
 
Nazadnje urejeno:

mihecc

Zelenc'
17. jan 2011
2
0
1
Ali mogoče kdo ve, kako je s servisom po pretečenih 3h letih? Ali ga je potrebno pošiljati v tujino na servis na lastne stoške (visoke poštnine, ker verjetno ne pošlješ kar po navadni pošti prenosnika)?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.743
798
113
toti Maribor
Pa kolikor je meni znano je znamka Medion v Nemčiji dobitnica veliko nagrad v razmerju med kvaliteto in ceno. Veliko znancev ima računalnik Medion, pa ne poznam še nobenega, ki bi imel z njim kakršnekoli težave. Dobro ime še ne pomeni tudi kvalitete.
 

B81

22. jul 2007
36.584
10.273
113
Bolj je verjetno, da so pozabili, kot da niso hoteli vgradit
grin1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Primerjaj cene prenosnikov z enakim HW !

Verjetno ne bomo nikoli prišli skupaj. Jaz pri tehniki iščem kompromise, ne gledam na točne cifre ampak na to kako neka zadeva opravlja delo za katerega je namenjena. Za pisarniške posle je čist isti [censored] al je i3, i5, i7 al pa dvojederni pentium...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Nekako tipično... ko nimaš kaj napisat pa spustiš nivo in napišeš prvo bedarijo, ki ti pade na misel.

Lahko zanikaš mojo trditev, da povprečni pisarniški programi tečejo dobro tudi na slabših procesorjih od i3, ali sva glede tega zaključila in boš še malo pojokal kot užaljeno dete?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.743
798
113
toti Maribor
Tu dobi človek občutek, da se nekateri ukvarjajo z prodajo prenosnikov in jim Hofer z svojimi cenami meša štrene.
evil.gif
Vsi nekaj nasprotujejo, pa še sami ne vejo zakaj. Naj nekdo da en konkreten razlog, zakaj ne mediona oz. zakaj HP-ja ali Acerja ali ne vem kaj. Joj pozabil sem, ta Medion sploh nima disketnika. Jao, jao, kaj boš z prenosnikom, ki nima BT in disketnika. Zakaj sploh gre ta tehnika dalje, če pa je za pisarniško delo itak dobra že 10 let stara kišta.
 

madagaskar

Zelenc'
19. jan 2011
3
0
1
Pozdravljeni!

Meni jutri ne bo nerodno ko ga bom odnesel, me pa zanima, če digitalni tv sprejemnik podpira tudi mpeg4? Kdo ve mogoče? Podatka nisem našel.

LP
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Noben ne nasprotuje nakupu, ni zelo slab nakup, ni pa daleč najbolj ugoden nakup, kot hočete nekateri znalci prikazat.

Ni mi nerodno parkirat pred Hoferjem, bi bilo pa zelo nerodno to 3,3 kilsko kišto sabo vlačit
smirk-1.gif