prenosnik Medion Akoya e7216 - Hofer?

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
V spodnji povezavi dodajam zanimiv prenosnik znamke HP, ki ima dokaj podobno ceno.

HP ProBook 4520s


Seveda je diagonala ekrana manjša, ima samo 1 leto garancije, OS je Linux, ...
V osnovi je konfiguracija dokaj podobna Medionu, RAM je hitrejši (1333 MHZ vs. 1066 MHZ), trdi disk je tipa SATA II,
prav tako 5400 rpm, zdi se mi, da je grafična nekoliko boljša - ATI Mobility Radeon HD 530v.

Je to mogoče boljša primerjava kot tista zgornja?
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ne, ker pri Hoferju še vedno dobiš večji kos plastike, več teže, večjo površino ekrana pa še 3 leta garancije. Ni logike, da bi sploh pogledal kaj drugega
rolleyes-1.gif
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
ksz

Ta Office, ki ga ponujajo ni ravno to kar si nekateri tu predstavljate.

Citat:
Microsoft Office Starter 2010, a new base productivity suite that replaces Microsoft Works, consists of limited-functionality versions of Word and Excel and includes advertising. It does not include PowerPoint or Outlook.

Office Starter 2010 is available only on new PCs in conjunction with preloaded Office 2010 suites and is designed for home users who are not ready to buy a full version of Office 2010. It allows users to upgrade easily to a complete Office 2010 suite whenever they are ready.
Se pravi daleč od polnega Offica.

Sicer pa ugodna ponudba za nezahtevnega uporabnika.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ne, je pa prav da to izpostavi, ker navadnemu uporabniku ni jasno, da obstaja več različic "Worda"... Itak bo verjetno po poizkusu te "starter" edicije, po hitrem postopku inštalirana na računalnik piratska kopija "tapravega" Offica gor, tako da se potem človek vpraša, kje je smisel sploh v štartu kupovat original OS
smirk-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.542
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Tisti, ki kupuje v Hoferu HW ve kaj dobi, v kolikor pa ne ve kaj kupuje, mu bo pa tudi čist najbolj upipan notepad v Office preobleki dovolj.
Če pa rabi kaj več, pa bo naložil čisto legalno OpenOffice verzijo ali pa po tvoje zašel v piratske vode.

V vsakem primeru Win-Win kombinacija za 600€.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
KSZ

sam sem kupil lansko leto marca v hoferju laptopa za 600€ in recimo da ima podobne specifikacije - malo slabše. Mi je dva meseca javljalo bluecreen, sem ga le odnesel nazaj v Hofer, kjer so ga poslali v Nemčijo/Avstrijo in čez cca 10dni je bil pri meni doma - RAM so zamenjali. (vmes sem že bemtil kaj je to za eno sraje..) Se zgodi, ne bi rekel, da je zaradi tega šrot. To je kar se napak tiče.

Baterija zdrži 3-4ure z lahkoto (15inch ekran), malo me sicer moti resolucija ekrana, ker sem bil prej navajen na boljšo/večjo resolucija, ampak ok, sem se tudi sprijaznil. 17inch ima itak boljšo (1.600x900).Edino grafična je pa res slaba, tako da iger ne morem igrati, sicer jih pa niti ne na prenosniku (btw, se da to grafično zamenjati, oziroma koliko pride ena normalna grafična? Kdaj pa kdaj bi pa vseeno sedlo kako malo boljšo igro zašpilat).

Ohišje se meni zdi Ok, na dotik mogoče plastično, ampak ni nikjer nobenih čričkov. Jaz sem ga kupil za hobby - filmi/muzka/slike/internet.. Sej, jaz bi tudi imel HP EliteBook, ampak mi je pa škoda dati 1500€, če ga ne rabim profesionalno, denar pa tudi ne rase vsepovsod. Tako da za navadnega smrtnika jaz pravim, da je best buy.

Sem tudi jaz sprva imel pomisleke, ampak za tak denar takrat nisem dobil primerljivega prenosnika, bi moral dati najmanj 800€ - tko kot sedaj pri tem, ista zgodba.

PS: pa še po dveh mesecih ga lahko nazaj odneseš in brez problema vrnejo denar.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.191
1.367
113
Vidim da tudi v Hoferju gredo cene gor. Kolega je lansko leto dal za tole:


Intel® Core™ i5-430M Prozessor, Original Windows® 7 Home Premium, 4 GB Arbeitsspeicher, 500 GB Festplatte, ATI Mobility Radeon™ HD 5165, HDMI, DVD-Brenner, non-glare Display mit HD+ Auflösung, 46,7 cm (18,4”)

cca 650€
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
... in potem mi model par postov zgoraj omenja dvb-t sprejemnik in 200MHz razlike v hitrosti procesorja
hysterical-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Še posebno, ker je mali BT USB ključek celo premoženje, če ga sploh kdo še rabi...
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
... in potem mi model par postov zgoraj omenja dvb-t sprejemnik in 200MHz razlike v hitrosti procesorja
hysterical-1.gif

Lol na bluetooth si se obesil (še kdo to uporablja?), ki ga (če ga res tako nujno rabiš), dobiš za manj kot 2€, enkrat vtakneš v usb in nanj pozabiš... Vseeno ti je za cel spisek karakteristik (ker ti pač ne kupuješ računalnika po številkah), ampak bluetooth - to pa ne moreš spregledat, ker ga tisti hp ma in to vgrajenega - ker edino vgrajen je ok
hysterical-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ne boš verjel, telefon se da z bluetoothom precej elegantno povezat z računalnikom. Miška, tipkovnica? Ne vem če je uporabno za vse ampak se mi zdi da vsaj toliko, kot DVB-T dongl na prenosniku.

V bistvu sem mislil, da ima vsak laptop v tem cenovnem rangu bluetooth, mogoče mi je zato tako smešno.

Sicer pa ni lepo lagat in obračat besed. Čez Windowse nisem nič rekel (imo trenutno najboljši OS), spraševal sem se samo, kje je fora kupovat original operacijski sitem (in bit ponosen na to), če je potem že takoj naslednji Microsoftov produkt piratski. Da ne govorim o raznih Photoshopih itd, za katerega noben ne pomisli, da bi ga plačal, uporablja ga pa že vsak tadrugi. Nekje ponudijo alternativo ampak verjetno je res neumno pričakovat, da bo nekdo, ki razmišlja tako kot ti, sploh probal kaj drugega. Pa ne piši, kot da je v kompletu cel Office paket. Sicer sumim da niti sam ne poznaš razlike, ampak vsaj ni treba zavajat drugih
wink-1.gif
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Glede bt ne mislim naprej debatirat, tukaj omenjaš neke zunanje tipkovnice v temi kjer se tip odloča za nakup laptopa - mislim koliko ljudi bo to uporabljalo? Še enkrat . zunanji bt je 2€! Ker ti je bt tako všeč, ti ga podarjam - resno! Samo do mene pridi in je tvoj!

Glede OS - ne rabiš bit ponosen, da maš original winse - gre se za to kaj dobiš v nekem paketu s prenosnikom. Marsikdo, ki se ne spozna na zadeve (ali pa pozna samo winse), bo vesel, če bojo preinstall windowsi + offici (čeprav malce oskubljeni) namesto kak Linux...
Ti si začel omenjati linux, zdej trdiš, da so winsi najboljši OS, ampak ti vseeno ne paše, da pridejo zraven kompa, ker je potem ostalo itak vse ostalo piratsko in nima smisla... Z preinstall offici nisi zadovoljen - ker so oskubljena verzija (ki je sicer vseeno dovolj za večino), raje za isti denar iščeš alternative. Alternative so že ok, ampak če za isti denar dobiš vse kar potrebuješ, jih niti ne rabiš iskati! Kdo zavaja in piše neumnosti, pa naj drugi presodijo...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Sicer hvala za ponudbo, ampak moja 5+ let stara kišta že ima bluetooth
smirk-1.gif
Spet si se obesil na tipkovnico, kaj pa telefon? S stališča backupiranja telefona je to še vedno ultimativna rešitev. Ko prideš v bližino računalnika, se ti avtomatsko prenesejo novi podatki... Seveda lahko kupiš bluetooth posebaj, tako kot lahko kupiš posebaj GPS sprejemnik za telefon, pa je še vedno bolj priročno če ga imaš vgrajenega.

Če se uporabnik že gre low-budget varjanto in pri tem v kompletu kupuje še operacijski sistem ni glih neke logike, če bo po enem letu večina programske opreme piratske. Ne pravim da so vsi taki, jih je pa ogromno, glede na opažanje....

Ne iščem alternativ za isti denar. Osredotočil sem se na hardware in tukaj ni nekih strašnih prednosti pri Hoferjevem pol-prenosniku. O licenci za OS sem povedal mnenje, za pisarniška orodja so pa zastonjske in še bolj zmogljive alternative, kot je priložen paket Office-a.

Sicer pa se naj vsak odloči kar se hoče. Povedal sem samo svoje mnenje, ker mi je že preveč folka jamralo, ko so kupil tehniko pri enih ali drugih mesarjih na podlagi prospekta in ne na podlagi tega kaj dejansko potrebujejo.
 

B81

22. jul 2007
36.584
10.273
113
Ti si neki poznavalec, vidim.

Laptopi ala Hofer, acer asus so dobri za 95% uporabnikov... za primerjavo, leto pa pol nazaj sem kupil asusa za 850 eur, pa ima slabše ohišje kot hoferjev od moje, ki je stal menda 500 ali 600...

Tu pa maš TOTI TVOJ BLUTUTH
evil.gif


http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.37212
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.542
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Povprečen domač uporabnik potrebuje računalnik toliko, da lahko mamca napiše in sprinta kakšen recept in stari ata prebere časopis na internetu. Za to je priložen office več kot dovolj. Tisti, ki kupi HW v hoferu se verjetno ne bo poglabljal v inštalacijo OS ker tega ne zna. In tu je priložen OS še toliko bolj pomemben. In takšen uporabnik tudi ne bo brskal po inetu za piratskem SW. Uporabljal bo priložene programe, če ima fotoaparat je dobil zraven potreben SW, za dodatno obdelavo slik pa bo uporabljal Picasa. Zato je to za moje pojme še vedno best buy ponudba.

Kdor pa hoče "kaj več", bo pač dal za isti HW 600€ brez OS in ostalega in se bo podal v piratske vode. Pa če tudi z 1 letno garancijo.
tongue-1.gif