Povezava dveh ruterjev

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
No problem je sledec:
Do sedaj nisem imel staticnega ip in je vse delalo ok. Sedaj ko pa imam staticni IP pa je vezava ruterjev postala problem ki ga ne morem resit. No stvar pa je taksna.
Linkys wrt54gt je ruter v 1 nadstopju ki je povezan na modem. Iz tega ruterja sem pa potegnu utp kabel do drugega v pritlicje ki je liksys wrv200

Kako naj nastavim ta ruter wrv 200 da bo stvar delala? Je kdo ze delal in ve kaksne bi naj bile nastavitve?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če ti je ISP spremenil nastavitev, potem v ruterju, ki je vezan na Internet (modem) spremeniš nastavitve pod WAN. Najbrž je prej bil "dynamic address", zdaj pač daš na "static" in vpišeš na roke naslov, masko in DNS server.
Drugo pa pustiš kot je.
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Tisti ruter ki je prikljucen na modem dela vse super in ne rabim nic spreminjat.
Problem je ta ruter ki j v v spodnjem nadstropju ker ta ne dela zdaj

Ali pa mogce da bi se kr brezzicno povezal na zgornji ruter in bi ta bil samo kot ojacanja signala spodaj. ??
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
loči oba routerja

najprej na primarnemu routerju nastavi, da bo DHCP delil od a.b.c.10 naprej (a.b.c so se seveda tvoje številke)

nato se s kablom poveži drugi router in mu nastavi:
lokalni IP na: a.b.c.2
izključi DHCP server

nato oba routerja povežeš preko LAN vhodov.

in to je vse

primarni router nato nastavljaš preko a.b.c.1, drugega pa na a.b.c.2
recimo za WLAN.
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Iz ppoe sem dal na samodejno pa dhcp izkljucu
Ker so mi na amisu rekli da se spodnji ruter ne sme povezovat z uporabniskim imenom in geslom.

V bistvu je problem, ker sem v ruterju to nastavu in ko dam SAVE CHANGES zablokira.. Oz par ur ze traja pa se ni sprejel sprememb
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
loči oba routerja

najprej na primarnemu routerju nastavi, da bo DHCP delil od a.b.c.10 naprej (a.b.c so se seveda tvoje številke)

nato se s kablom poveži drugi router in mu nastavi:
lokalni IP na: a.b.c.2
izključi DHCP server

nato oba routerja povežeš preko LAN vhodov.

in to je vse

primarni router nato nastavljaš preko a.b.c.1, drugega pa na a.b.c.2
recimo za WLAN.

Kako naredim da se dhcp deli od xxxx10 dalje
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
tam kjer vklopi/izklopiš DHCP server nastaviš tudi IP od katerega naprej naj se dodeljujejo
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Se pravi: Starting IP address: 192.168.1.10

Ker mozno je samo spremenit zadnji okvircek kjer zdaj pise 100
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
lahko pustiš tudi 100, nič ne moti problem bi bil samo, če bi se začelo od 2
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Daj malo bolj oriši situacijo:
- prvi ruter: kam je priklopljen s kabli, v katere priključke?
Kake nastavitve? WAN, LAN, ter DHCP server

Enako o drugem.

PS: Če si drugemu spremenil naslov, potem ga spremljaj na tem novem naslovu.
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Prvi router je prikljucen na amisov modem iskra tel. Kabel gre iz njega iz internet porta v modem v ethernet port 1
Ta router dela cist ok. Povezuje se z uporabniskim imenom in geslom v modem

Drugi router sem pa do sedaj mel narejen isto da se je povezoval z upor.imenom in geslom. Bil panje z utp kablom povezan v prvi ruter v port ethernet1

Ampak sedaj ko sem dobil staticni ip ( zarad videonadzornih kamer ki rabijo staticni ip) pa sem spodnji router naredil hard reset in mu izkljucu dhcp. Ce mu poskusam spremenit IP iz 192.168.1.1 na 192.168.1.2 ali 192.168.2.1 zablokira ko izberem save changes.

Povezanega sem mislil imet preko utp kabla v prvi ruter v ethernet 2
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Zato ti pa ne dela. Predvidevam (ne vem tocno kako je sedaj s temi zadevami) ti amis pusti samo eno socasno povezavo (prej do 4?) zaradi staticnega IP-ja. Na drugem routerju se ne povezuj na internet, ampak naj sam dobi IP (lokalni) od prvega routerja in to je to..
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Drugi router poveži :
LAN 1 (1-4) ------> UTP kabel --------> PC ( druge povezave na routerju ni ) - sedaj pa mu spremeni nastavitve in jih shrani.
Potem pa napravi kabelsko povezavo obeh routerjev in preveri izpravnost povezave.