Poškodovan nož na vrtni kosilnici

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.904
7.147
113
Pred kratkim sem kosil z akumulatorsko kosilnico POWERWORKS, ki sem jo pred cca. 3 leti kupil v BAUHAUS-u. Glede kosilnice nimam pripomb, sem pa pri zadnji košnji naredil sranje, saj sem zadel kamen na škarpi in od takrat naprej ima kosilnica drugačen zvok in mislim da nekoliko trese. Predvidevam da sem poškodoval nož (verjetno skrivil) in zato tudi trese. Danes sem govoril z našim vzdrževalcem in mi je rekel, da sem verjetno skrivil nož in naj ga dam poravnati, ali pa zamenjati, saj bom drugače poškodoval os (akso). Lahko da sem jo že. :rolleyes:.
Ima mogoče kdo podobne izkušnje? Na spletni strani BAUHAUS-a sem gledal in zdi se mi, da teh kosilnic nimajo več v ponudbi. Verjetno je najbolje da odstranim nož in dam preveriti. če je kriv...? Kaj svetujete, oziroma poznate koga, ki te stvari popravlja?

Lp
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.448
4.981
113
Vsekakor je ne uporabljal, dokler ne ugotoviš vzroka. Pri bencinskih je pri takem početju pogosto zvilo ojnico.
Če je nož kriv, boš najbrž videl s prostim očesom. Jaz bi kupil nov nož, če se dobi in ga ne bi poskušal popraviti. Teoretično ga lahko zbrusiš, da bo uravnotežen in bo šlo naprej.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.904
7.147
113
Vsekakor je ne uporabljal, dokler ne ugotoviš vzroka. Pri bencinskih je pri takem početju pogosto zvilo ojnico.
Če je nož kriv, boš najbrž videl s prostim očesom. Jaz bi kupil nov nož, če se dobi in ga ne bi poskušal popraviti. Teoretično ga lahko zbrusiš, da bo uravnotežen in bo šlo naprej.
Če sem zjebal samo nož, sem lahko vesel.
Me pa malo čudi, da danes BAUHAUS v ponudbi nima več teh Powerworks kosilnic. 2-3 leta nazaj so bile povsod.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.097
2.539
113
Take nestandardne robe je na tone. Pa za enkrat tudi.

Zanimivo je poslušat nasvete.
Pred 2-3 kolikor češ, pa da danes ni nobenega serviserje, ki bi dal bolk konkreten nasvet.
Po navadi je bil servis omenjen na papirjih pri proizvodu.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.904
7.147
113
Take nestandardne robe je na tone. Pa za enkrat tudi.

Zanimivo je poslušat nasvete.
Pred 2-3 kolikor češ, pa da danes ni nobenega serviserje, ki bi dal bolk konkreten nasvet.
Po navadi je bil servis omenjen na papirjih pri proizvodu.
Brez skrbi, da bom pregledal papirje preden grem v akcijo. Opisal sem samo to, kaj se mi je zgodilo in ne vidim problema. Ga mogoče ti?