PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.610
5.806
113
Koliko berem specifikacije tega 42PFL8404H, so fenomenalne. Seveda bi ga bilo treba videt v živo, sploh glede tega kontrasta in kako ima črnino.
Koliko razumem to:"Common Interface Plus (CI+) you benefit from premium high definition content directly on your TV", bi naj DVB-C predvajal tudi HD vsebine iz digitalne kabelske, kar je spet en plus.
Potem pa imaš še tukaj NetTv. Zanimovo recimo če gledaš youtube filmčke. Seveda je njihova kvaliteta vemo da slaba, samo vseeno, kak hec ali videospot je pa fajn kar preko mreže pogledat.
V glavnem fenomenalna zadeva. Če nebi bil moj 37PFL7332 star komaj leto in pol, bi ga z veseljem zamenjal. Takrat je tudi moj stal 1100eur, sedaj bi pa za enak denar dobil tega biserčka.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
btw; kje delaš, oziroma kako vezo imaš da lahko že kar v naprej veš, koliko popusta boš dobil? DA ne govorim o tem, da bi lahko dobil Sharpa za cca 400€ manj?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Dom kredit in potem sledi bratski skonto na štartno ceno
grims-1.gif
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
btw; kje delaš, oziroma kako vezo imaš da lahko že kar v naprej veš, koliko popusta boš dobil?

Sem navadn bosanec, v interšparu mleko nalagam na police prijatl
smile-1.gif


Kar se tiče vez,.... Hmm....
Ne delam glih dosti preko vez.... Čeprav bi si ziher lahko zrihtal kaki % popusta v Big bangu, Comshop, Rolan, pa še kje, ampak eni toti bureki majo hudo drage dobavitelje ( ne mene vprašat zakaj) , in ne morejo kaj dosti naredit kar se cen tiče.

Vsekakor so najcenejše spletne trgovine, najuporabnejši portal na to temo, pa je zame osebno definitivno www.ceneje.si .

Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:DA ne govorim o tem, da bi lahko dobil Sharpa za cca 400€ manj?

400€ manj od katere cene ? Namreč jaz omenjenega Sharpa ( SHARP LC42DH77E ) lahko dobim za 1090 € ,brez kakih vez . Ti misliš 400 manj od TE cene , torej 690€? no ne razumem kaj si mislo povedat . Ker dvomim da bi lahko dobil kje za manj kot 1090€ .... ker da sem do te ponudbe (1090€ ) sploh prišel, mi verjemi, je vzelo DOSTI časa.

Sedaj se je tehtnica obrnila na philipsovo stran, konkretno na PHILIPS 42PFL8403H , za točno 1060€ .Bom probo spravit na okroglega jurija, ampak če ne bo šlo,bom pa tudi stem zadovoljen ( to je dejansko ceneje kot serija 7 ,halo?
wink-1.gif
)

Lp,Dani
 
Nazadnje urejeno:

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Koliko berem specifikacije tega 42PFL8404H, so fenomenalne. Seveda bi ga bilo treba videt v živo, sploh glede tega kontrasta in kako ima črnino.
Koliko razumem to:"Common Interface Plus (CI+) you benefit from premium high definition content directly on your TV", bi naj DVB-C predvajal tudi HD vsebine iz digitalne kabelske, kar je spet en plus.
Potem pa imaš še tukaj NetTv. Zanimovo recimo če gledaš youtube filmčke. Seveda je njihova kvaliteta vemo da slaba, samo vseeno, kak hec ali videospot je pa fajn kar preko mreže pogledat.
V glavnem fenomenalna zadeva. Če nebi bil moj 37PFL7332 star komaj leto in pol, bi ga z veseljem zamenjal. Takrat je tudi moj stal 1100eur, sedaj bi pa za enak denar dobil tega biserčka.

Jap, jaz bom mogoče čez 1 leto in pol lahko isto rekel..... ampak ti moreš vedet da ko si si leto pa pol nazaj, kupil ta lcd, si bil CAR razumeš . tehnologija gre res hitro naprej, stem pa še posledično tudi naše 'potrebe' .

kar se tiče philipsa 42pfl8403h , dobavljiv bo meseca maja ,kar ej meni na kožo pisano,saj tudi takrat dobim plačo, in bom lahko vzel manj kredita kot bi ga moral sicer
smile-1.gif
in ko / če bom mel tega philipsa, si boš lahko prišel pogledal sliko na njem,...
samo blu ray pa si bom nabavo komaj pri še naslednji plači, pa še tega bom dobil za 150€ , mislim da celo od Sonyja, nebi pa dal roko v ojgn za to:) upam pa,da je/bo sonijov
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Saj prav tako da iščeš okoli in da se prvo pozanimaš kaj boš kupil, sploh če nimaš denarja v izobilju. Jaz sem podoben tebi ampak pri meni je tako da ko se ogrejem za določeno stvar in dlje časa kupujem da me potem mine in sploh ne kupim ker izgubim voljo. Sploh ker je toliko vsega na tržišču in ima en nekaj kar drugi nima. Idealke pa tako ali tako ni in je nikoli ne bo. Enako je z GSM aparatom. Ga kupujem že pol leta in mi ni težko dati nekaj 100€, saj vem da ga bom imel lep čas ampak problem je v tem, kaj vzeti? Vsakemu nekaj fali, vsak ima svoje napake in se pač slepim in čakam da bo kaj "boljšega" prišlo ven... Na koncu pa bom tako vzel N82 in mir...

Lp
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Saj prav tako da iščeš okoli in da se prvo pozanimaš kaj boš kupil, sploh če nimaš denarja v izobilju. Jaz sem podoben tebi ampak pri meni je tako da ko se ogrejem za določeno stvar in dlje časa kupujem da me potem mine in sploh ne kupim ker izgubim voljo. Sploh ker je toliko vsega na tržišču in ima en nekaj kar drugi nima.
Mislim, da sva si dokaj podobna. Jaz se tudi zelo pogosto zaženem za določeno stvar,potem pa par dni nonstop o tem razmišljam in brskam po extra info, na koncu se pa vse razplete tako, da si ne kupim ničesar. kak smešno se ti zdi to, da ko sem 3 tedne gledal kateri lcd bi kupil, naenkrat 'prešaltal' na avto ??? sledila sta 2 dneva na avto.net ,vendar avto je najmanjši problem kupit, vzdrževanje je pol problem.

Delo imam zagotovljeno samo še kakšnih 5-6 mesecev,torej avto v vrednosti 2.5k € , odpade, ker ne mislim takšno breme in odgovornost prelagat na nekoga drugega ( na poroka ) , torej na starše.

Do odločitve da si LE kupim lcd (čeprav ŠE ga nimam ,bom pa dal počasijo akontacijo nanj ) ,me je pripeljal TUDI pogovor z fotrom... celo življenje si je želel kupit 7metrski gliser, dosti njegovih 'bližnjih' je bilo proti, vendar si je po nevem kolkih letih, le uresničo sanje oz dosegel cilj .
Če pa te nekaj veseli oz. če imaš nek točno določen cilj, pa se brez truda nebo nič storilo,... morš met neko vizijo..... tak da jaz sem se odločil da si kupim tega philipsa, pa čeprav bi tudi brez njega verjetno preživel....
In čeprav bom verjetno zaradi nakupa tv-ja prikrajšan za dobre počitnice , bom vseeno preživel, včasih pač moraš 'žrtvovati' neke stvari da dosežeš 'cilje' ...

Da bi si pa kupo avto, pa sem še žal za to, prevlki bosanec.... zato pa zdaj lepo študiram na faksu, da nebom celo življenje
neki bosanec pa cest popravlal oz jogurtov na police v interšparu nalagal .

Joj kaki neslovenski off-topic sem vdaro...a bi æe bolje
smile-1.gif


Polako polako.........
VSE se da , če je le volja
cheer.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
No lepo slišat da nekoga tako majhne stvari osrečujejo. Drugače pa definitivno bolj pametna odločitev kot pa da si za 2,5k kupiš dodatni strošek. Če ne druga se boš konec delovnega dneva vrgel v fotelj in pogledal dober film na dobrem TVju
wink-1.gif


Lp
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Tako je.... pa še skoraj v centru mesta sem doma, furam se z busom (15€ / mesec) , in res ne vidim potrebe po avtu ,.....

Ja, pa še internet bom mel na TV-ju ,.... torej si še morem kako wireless tipkovnico omislit :O
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
vzemi tistega, ki ti je bolj vsec:D
slike ni treba primerjat, ker bos doma gledal le enega in ne bos sploh opazil, da ima mogoce sharp boljso sliko. pac se navadis in je.
bi pa jaz na tvojem mestu vzel ambilighta!!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Glede na tvoje izjave, ki si jih napisal, kot odgovor na moj post, sva midva zaključila. Kupi kar boš pač kupil, me ne zanima.
lp
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Glede na tvoje izjave, ki si jih napisal, kot odgovor na moj post, sva midva zaključila. Kupi kar boš pač kupil, me ne zanima.
lp

Simon, kot sem že v enem izmed prejšnjih postov omenil, NISEM razumel tvojega vprašanja ,zato sem ti podal več možnih odgovorov.
Nevem sčem sem tu naredil kaj narobe. če sma se pa narobe razumela, pa to seveda ni vredu, tak da me vprašaj še 1x kar ti je pač ležalo na duši
smile-1.gif


brez zamere.

Update: Čeprav še omenjen philips ( PHILIPS 42PFL8404H) ni na policah v SLO, in ima zelo redkokdo že svoje maloprodajne cene ( torej kakšna podjetja ki se stem ukvarjajo) , imam , kot sem že omenil, trenutno ponudbo za 1060€ .
Ko bodo pa svoje MPC izvedela tudi druga večina podjetij, pa upam, da bo mi uspelo spravit stvar na jurija , čeprav bo težko...
smile-1.gif



Lp,Dani
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po kvaliteti so: HD Ready, Full HD in HD Ready 1080p.

HD Ready so ponavadi zasloni s 720 vertikalno resolucijo ali včasih 1080i, torej s interpolacijo, Full HD je 1080p, HD Ready 1080p pa podpira še dodatne funkcije, ki jih Full HD ne podpira.

Vedi pa, da to niso predpisani standardi ampak dogovor med tovarnami, torej so možna tudi odstopanja.

Drugače pa je glede na podatke prvi Philips najboljši, vendar tisti, ki imajo ambilight pravijo, da je res zakon in da je vredno kupit z njim.

Sicer pa nisi napisal kaj boš gledal na tem TV - digitalno kabelsko, digitalno satelitsko, analogno kabelsko, samo filme...?
Ne zavajaj.

Full HD v oznaki pomeni, da ima resolucijo panela 1080p, HD Ready pa da ima vertikalno resolucijo 720p.
Številka 1080p v oznaki pomeni, da ima tudi dejansko omogoča 1080p priklop in progresivni prikaz.

V praksi to pomeni
HD ready -> 720p panel, navadna hd "šasija"
HD ready 1080p -> 720p panel, podpira 1080p input (in večinoma prikazuje interpolirano 1080p)
Full HD -> 1080p panel, v večini primerov ne podpira 1080p vhodnega signala (navadna HD šasija) oz ga ne zna progresivno prikazovat
Full HD 1080p -> 1080p panel, podpira 1080p input, progresivni prikaz

Recimo tanova 42' illumina vem da je Full HD 1080p (pa še mpeg4 dekoder ima).
Je pa dejstvo, da z večino naprav na trgu Full HD 1080p sploh ne moreš izkoristit, z dvb-t pa tako ali tako ne.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Igerce... aleluja,.... Edino kaj še včasih zaigram, je Minolovec, Worms party, pa Bombermana .
No,da grem back to topic....

Blu Ray predvajalnik ki ga mislim priklopit na PHILIPS 42PFL8404H (takoj ko ga dobim seveda :D ) , je
SONY BDP S350

Vendar nikjer ni omenjeno če predvaja tudi divx-e, ali ne :O

Seveda ga bom dobil za približno 50% ceno kot na MIMOVRSTE

Mogoče ima kdo kaj podobnega in kako je zadovoljen?
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Citat:
Uporabnik korodani pravi:

Mogoče ima kdo kaj podobnega in kako je zadovoljen?

mislim da jih kaj dosti ni..ker tudi če že imaš BluRay predvajalnik..rabiš imeti tudi film na tem mediju.

IN po ceni sodeč (s tvojega linka) je bolje dat 350 EUR za PS pa se lahko (poleg gledanja filmov) igra tudi igrice
evil.gif
 

chlovecek

Pripravnik
21. jul 2007
95
0
6
po mojem mnenju je tud bolše, če si nabaviš en HD predvajalnik iz diskov, ker maš na netu malo morje blu-rayov v obliki .mkv
še posebej če se gre, da čim ceneje skozi prideš
wink-1.gif
 

modrigad

Zelenc'
23. apr 2009
4
0
1
Pred par meseci sem si kupil Philips 32pfl7603 s tehnologijo ambilight. Že takoj se opazi bistvena razlika, če je ambilight vklopljen ali pa ni. Doživetje gledanja je z ambiligthom veliko bolj popolno in brez dvoma manj utrujajoče kot brez njega. Filmska scena se ti razširi prek okvirja TV ekrana in ti napolni sobo. Poleg tega ne rabiš sobe dodatno osvetljevati. Ambilight lahko prižgeš tudi, ko je televizor izklopljen. Dobiš lahko torej prijetno svetlobo, ki nadomešča druge svetlobne izvore.

V kratkem bom najbrž kupil še 42pfl9603h, ki ima 100 Hz tehnologijo, odzivni čas 2 ms in izboljšan ambilight (glede na serijo 7603).Kljub temu, da se v svetu videa stvari hitro spreminjajo pričakujem, da bo omenjena tehnologij dobro služila nemenu naslednjih 5 do 8 let.

Mimogrede, poglejte na http://www.moj-tv.com/, tam se dobi Sharp Full HD LCD televizor Aquos LC-42DH77E + Sharp hišni kino HT-DV40H3 za okoli 1700 EUR.

Osebno se torej nagibam torej k Philipsu še posebej zato, ker ima po mojem mnenju zelo dodelan, lep sistem hišnega kina, ki je uglašen s serijo 5, 6 in 9.

Seveda pa je z lepo sliko najpomembnejši kakovosten signal (trenutno SD), ki gre v TV (treba je nabaviti kakovostne konektorje, kable, doze itd.). Kupovati LCD TV za spremljanje zgolj SD signala pa je tako ali tako nesmiselno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
kaki hišni kino? tiste njihove varjante misliš, ko sploh niso 5.1 ampak samo simulirajo le tega?