PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
1. HD Ready 1080p pomeni da je tv sposoben predvajat filme z 24 slik na sekundo, kar najdemo pri večini BlueRay filmih. Seveda SHARP to podaja kot svojo marketinško foro, Philips pa to predvaja brez reklame (poglej specifikacije).

Hvala za pojasnilo, sedaj imam že boljšo predstavo o tem .

Torej če je tv sposoben predvajat filme z 24FPS , kaj mu torej koristi frekvenca 100 Hz , če ima na voljo max 24 FPS ? V čem je torej razlika med 75 in 100 Hz , če pa je 'omejitev' 24FPS ? Slišal sem tudi da se vsak 'naslednji' frame vstavi v pomnilnik ,.... ali ima to kakšne veze z frekvenco?

Citat:

Še prej bi postavil LG in seveda Sony pred Sharpa, če že omenjamo ime in renome, kvaliteto ter funkcionalnost. .

O LG-ju lahko prebere slabe stvari kjerkoli želiš, kamorkoli prideš ( idi na www.amazon.com , in vpiši BILOKATERI model LG-ja ( tv sprejemnik full hd ) , in boš med mnenji ( review-i ) , opazil dosti nezadovoljstev kupcev .... ) , medtem ko boš pa kritiko proti Sharpu, našel zelo težko .... Vendar slednje je mogoče zaradi tega, ker Sharp v SLO ( še ) ni tako poznan, in ne samo v slo, tudi drugje ..... vendar kdor ga ima , je verjetno zadovoljen . Sharp in LG so tako kot jabolke in hruške .... med tema dvema ne moreš naredit primerjave . Moje mnenje je, da bi lahko LG primerjal z Šparovimi izdelki , S - Budget . Malo denarja, malo muzike .

Če bi bili na Zemlji samo lcd full hdji, sem rajši brez televizije .
Sharp & Philips sta vodilna ( tudi sony je omembe vreden....) .




Citat:
3. Če bi danes kupoval bi dal dvb-t prednost pred ambilightom, najraje pa oba.

Mislim, da ČE se bom odločil za nakup Philipsa, bo to definitivno model z ambilightom , saj si philipsa brez ambilighta ne znam predstavljati .

Jutri še bom malo pogooglal kako je z tem dvb-c , in se odločil med philips 42pfl7603H ali sharp lc42dh77e . kar se tiče kontrasta, odzivnosti, frekvence , ima sharp boljše specifikacije . ( zakaj misliš da pride ta sharp 500€ več kot ta philips ? ) ,vendar seveda nima ambilighta...

Če bi Sharp imel tudi ambilight, nebi niti izbiral kaj kupiti in se ta tema ne bi niti ustvarila ....

vendar je tako kot je, in na podlagi vseh podatkov, se bom vkratkema odločil....
vsekakor vam bom pa javil kako 'zadeva' sploh zgleda in funkcionira, ko jo dobim v 'roke'
smile-1.gif


LP, Dani
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Glede LG-ja imaš prav, je kako stopničko pod Philipsom, Sonyjem. Glede na paleto izdelkov, ki jih Sharp ponuja, ga nebi ravno koval v nebo, ker ali ima slab marketing in je v evropi tako slabo zastopan, ali pa je nasplošno pod nivojem ostalih proizvajalcev. To presodi sam.

Glede na sliko ki si jo priložil ima Sharp višjo za 5 ali 90 eur od Philipsa, ne vidim nikjer razlike 500eur.

Potem branje specifikacij teh kontrastov je spet brezvezno, ker imajo vsi napisan dinamični kontrast, ki pa vemo da je napihnjen v nebo. Treba si je ogledat v živo. Tukaj je pri nekaterih Philipsih opazit, da imajo svetlejšo črnino kot kateri ostali proizvajalci, predvsem če primerjaš z Sonyjem. Ampak moraš vse preverit v praksi na polici v trgovini.
Glede odzivnosti... mah... vse kar je pod 6ms je dobro, nima pa veze če je 3, 0,5 ali 0,0001ms, ker tvoje oko ni toliko odzivno, da bi to opazilo.
Glede 100Hz pa ima Philips svojo tehnologijo digital natural motion, ki je podobna 100Hz, zato si tukaj na istem.
Zakaj 100Hz? Zato ker med originalne frejme, tv sam preračuna vmesne slike. Razultat je gladkejše gibanje objektov kar je prijazno za oči.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
O joj! Od kdaj pa je Sharp sinonim za kvaliteto?

Sharp in kvaliteta nista isti pojem! Tako da..obratno nekvaliteta bi še šlo (vsaj po mojih izkušnjah, ki jih imam s Sharpom).

Ambilight je uporabna zadeva, ker pri gledanju ne rabiš dodatnega vira svetlobe..ne glede ali je TV v omarici ali na steni.

Zdaj o kakovosti slike pri Sharpu ne morem komentirat, ker je ne poznam. Starši imajo doma Philipsa serijo 7 pa lahko rečem da je stvar čisto OK (brez ambilighta). Ambilight imam sam doma na seriji 9 pa je super stvarca.

Full HD ali HD ready...vsak bo po svoje trdil. Jaz osebno v tem trenutku nebi več kupoval TV-ja ki nima full HD ločljivosti, ker enostavno prihaja polna resolucija tudi v TV programe in če nimaš namena kupovat čez 2 leti novega TV-ja...vzemi polno resolucijo.

Osebno bi izbral srednjo opcijo oz. tole varianto:

http://www.ideo.si/?k=art&kat=169&art=8712
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
1080p na tv programu ne boš dočakal še vsaj v naslednjem desetletju ne, glede na "hitrost", s katero se uvaja 720p
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zdaj ste mu pa čisto zmešane info dali glede teh HD Ready in Full HD oznak...

Še enkrat, po kvaliteti od najslabše do najboljše so: HD Ready, Full HD, HD Ready 1080p.

HD Ready 1080p podpira TUDI 24Hz (poleg 50, 60 itd.), kar Full HD načeloma ne (spet odvisno od znamke do znamke, če nosi logo Full HD lahko podpira seveda tudi več, kot je predpisano po EICTA).

Ampak še enkrat: HD Ready 1080p je glede na standarde oznake boljši kot Full HD.

Še boljši pa je HD TV 1080p, ki pa mora omogočati predvajanje 1080p videa tudi preko TV vhoda (DVB-T, DVB-C).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Glej .. že zgoraj sem napisal, da je to spet ena marketinška fora. Večina zdajšnjih tv-jev predvaja 24Hz brez neke reklame in dodatne nalepke na okvirju TV-ja. Torej kako dober je HDReady 1080p je brezpredmetna razprava.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Glede LG-ja imaš prav, je kako stopničko pod Philipsom, Sonyjem. Glede na paleto izdelkov, ki jih Sharp ponuja, ga nebi ravno koval v nebo, ker ali ima slab marketing in je v evropi tako slabo zastopan, ali pa je nasplošno pod nivojem ostalih proizvajalcev.

Prej bi rekel da gre za slabo zastopstvo v evropi .

Citat:
Glede na sliko ki si jo priložil ima Sharp višjo za 5 ali 90 eur od Philipsa, ne vidim nikjer razlike 500eur.

My bad, there u go Sharp LC42DH77E
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Glede LG-ja imaš prav, je kako stopničko pod Philipsom, Sonyjem. Glede na paleto izdelkov, ki jih Sharp ponuja, ga nebi ravno koval v nebo, ker ali ima slab marketing in je v evropi tako slabo zastopan, ali pa je nasplošno pod nivojem ostalih proizvajalcev.


Prej bi rekel da gre za slabo zastopstvo v evropi .

Citat:
Glede na sliko ki si jo priložil ima Sharp višjo za 5 ali 90 eur od Philipsa, ne vidim nikjer razlike 500eur.

My bad, there u go Sharp LC42DH77E

Potem pa nimaš kaj za razmišlčjat. Philipsa in pika. Pa še 500 evrov boš prišparal.

Za primerjavo vzami kak model od Philipsa ki bo imel ceno 1500eur, potem pa primerjaj z Sharpom in poročaj. Mislim da spet neboš mel kaj dosti za razmišljat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Glej .. že zgoraj sem napisal, da je to spet ena marketinška fora. Večina zdajšnjih tv-jev predvaja 24Hz brez neke reklame in dodatne nalepke na okvirju TV-ja. Torej kako dober je HDReady 1080p je brezpredmetna razprava.

In iz vsega skupaj je razumel, da mu bo TV deloval samo s 24Hz. Jaka razlaga...
tongue-1.gif
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Glede LG-ja imaš prav, je kako stopničko pod Philipsom, Sonyjem. Glede na paleto izdelkov, ki jih Sharp ponuja, ga nebi ravno koval v nebo, ker ali ima slab marketing in je v evropi tako slabo zastopan, ali pa je nasplošno pod nivojem ostalih proizvajalcev.


Prej bi rekel da gre za slabo zastopstvo v evropi .

Citat:
Glede na sliko ki si jo priložil ima Sharp višjo za 5 ali 90 eur od Philipsa, ne vidim nikjer razlike 500eur.

My bad, there u go Sharp LC42DH77E

Potem pa nimaš kaj za razmišlčjat. Philipsa in pika. Pa še 500 evrov boš prišparal.

Za primerjavo vzami kak model od Philipsa ki bo imel ceno 1500eur, potem pa primerjaj z Sharpom in poročaj. Mislim da spet neboš mel kaj dosti za razmišljat.

Ce sem prav razumel, dobi tip Sharpa za nekaj cez 1k€. Na tem forumu vas vecina kuje v nebo samo Philipsa... Vendar je drugod po svetu recimo Sharp zelo priznan in po specifikacijah je tudi boljsi. Seveda je v zivo to vse drugace, pa vendar.. Jaz bi na tvojem mestu sam pogledal slike obeh in se odločil.. Je pa tako, na vsakega od teh tvjev se bos navadil in ti bo slika vsec. 100% & karkoli vzames ne bos razocaran.. LP
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Saj ne da te nagovarjam, ocitno si se ze odlocil kaj bi rad imel. Sam plazmo si pa crtal ven, ker ima slabso sliko kod LCD? Naprimer Panasonica?
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.982
17
38
Bled
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Saj ne da te nagovarjam, ocitno si se ze odlocil kaj bi rad imel. Sam plazmo si pa crtal ven, ker ima slabso sliko kod LCD? Naprimer Panasonica?

plazmo takoj vsi črtajo, ker vsi prodajalci lcdjev trobijo ene in iste zgodbe.....zapečena slika, teža, težave pri transportu in podobne buče. Če bi kupoval sam bi vzel panasonic G10 serijo...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
pa ne samo to... menda treba tud vsake tok cajta plazmo s plinom napolnt, menda je težja za nastavljanje (rabiš strokovnjaka!) in še kaj se najde.

Skratka take buče krožijo okrog teh plazem, da je sploh čudno, da jih še delajo.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Saj mas na netu dejstva in mite o plazmah in lcd-jih, ce po tistem se vedno raje verjames nasim visoko izobrazenim prodajalcem, potem ti pa tut ni pomoci.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Prvič se oglašam v tem topicu, bom pa kratek, ker dolgotvezit tudi ne znam
grin1.gif

V glavnem, dal si primerjavo dveh zelo dobrih Philipsev in enega tudi zelo dobrega Sharpa. En nasvet, NE GLEJ ZA TEHNIČNE PODATKE O KONTRASTU. ZAkaj ne? Zato, ker ni določen standard o meritvi oziroma le ta dopušča preveč sivega območja. Ampak o tem lahko drugič....
Izmed teh treh izberi 7603H, ker le ta zadovolji 98% ljudi. Je najbolj prijazen do uporabnika in tudi slika sama je najbolj realna.
Kot sem rekel, ne znam dolgotveziti, vendar sem odprt za vprašanja. In verjemi , vem o čem pišem .
lp
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Iz dneva v dan sem bolj zmeden....

danes sem celo bil v trgovini kjer mi je v oči padel http://www.ceneje.si/CX0008A591_-_philips-lcd-tv-42-pfl-9603-d , za katerega mi je prodajalec povedal da ga tudi sam ima, in da je res bomba . vendar SPET, it has NO dvb-c .....
prodajalca sem vprašal kaj meni o tem da si kupim ta philipsov model in še dokupim dvb-c sprejemnik?

rekel je da ga ima tudi sam doma, in da mi lahko pove,
da je razlika v kvaliteti slike zelo opazna če imaš ti ŽE vgrajen
sprejemnik ali pa če si ga naknadno kupiš....
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
9603 ima res drugo panelo od 7403 oz 7603. Slika v sliki je sicer opazna, ni pa velika razlika. 9603 ima že vhod za router(ki preko njega lahko sprejemaš Mp3je, Mpeg 2(DVD) in JPGje...