Otroci in kultura na plažah

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Če kaj narediš kot starš v javnosti imaš takoj 100 pametnih, ki se jim bo otrok zasmilil. V nedeljo je naš štiriletnik presegel mejo dobrega okusa v avtu in je kazal vse znake, da bo delal sranje tudi v slaščičarni. Zato sem ga pustil v odklenjenem avtu in neprivezanega na sedežu, da premisli svoja dejanja in pride, ko bo pripravljen za okolico. Ven ni prišel, ker kraj ni bil po njegovem okusu in to je bil tudi zadnji razlog trme. Mi smo pač sedeli pet metrov stran in uživali. Nista minili dve minuti, ko so mi že prišli prvi povedat, da se menda otrok joče v avtu. Ja vem in vem, da bo najbolje počakati, da ga trma spusti. Saj bo sam prišel ven, ko bo razščistil sam s sabo.
Če bi jaz razščistil z njim z metodami, ki so se uporabljale nekdaj, pa bi danes najbrž sedel v priporu...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Če kaj narediš kot starš v javnosti imaš takoj 100 pametnih, ki se jim bo otrok zasmilil. V nedeljo je naš štiriletnik presegel mejo dobrega okusa v avtu in je kazal vse znake, da bo delal sranje tudi v slaščičarni. Zato sem ga pustil v odklenjenem avtu in neprivezanega na sedežu, da premisli svoja dejanja in pride, ko bo pripravljen za okolico. Ven ni prišel, ker kraj ni bil po njegovem okusu in to je bil tudi zadnji razlog trme. Mi smo pač sedeli pet metrov stran in uživali. Nista minili dve minuti, ko so mi že prišli prvi povedat, da se menda otrok joče v avtu. Ja vem in vem, da bo najbolje počakati, da ga trma spusti. Saj bo sam prišel ven, ko bo razščistil sam s sabo.
Če bi jaz razščistil z njim z metodami, ki so se uporabljale nekdaj, pa bi danes najbrž sedel v priporu...
Jap, jeba je. Potem imaš pa na drugi strani še starše, katerim je njihov sonček oh in sploh in nikoli ne dela nič narobe. Zraven pa pizdijo po učiteljih, itd..., a ta mali je že kriminalc glih za v zapor.

Mater, se spomnim že kar nekaj let nazaj, ko so ta malega dobili v trgovini, ko je hotel ukrast pol torbe čokolad. Ni minilo pol ure je bil foter tam in se zdiral nad prodajalko in vodjo, da to pa ni možno, da je on sonček in da so mu podstavili v torbo čokolade.
rolleyes-1.gif
Pa še policije niso klicali. Jaz bi samo policijo poklical, potem bi pa še fotra obtožil za napad name.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

ja nevzgojeni otroci so resen problem. Tudi midva sva bila že kdaj na kakšnem krajšem dopustu z mlado familijo in sva velikokrat po povratku rekla, pa si midva želiva otroke. Fora je samo v vzgoji staršev in zraven še babic. Vedno bolj opažam, da je mnogo otrok cele dneve pri babicah (vrtcev primanjkuje, privat varstva so draga za popizdit, itd) katere pa tamalim dajo popolnoma vse brez besed in so pravi hlapci malčkov. To sam opažam pri nečaku. Zdej, ko imam skoraj 9 mesecev staro punčko mi je to še bolj jasno. Imava z boljšo polovico točno začrtane meje, kaj se lahko in kaj ne ter kakšen pristop k raznoraznim tečnarjenjem in izsiljevanjem ubereva. Ko smo pri babici bi ji pa le ta kar vse rada dala, pa skos samo guncat po naročju pa skakt okoli, ampak žal. Sem prevečrkat videl kam to lahko pripelje in sem lepo vsem povedal, da se bo delalo tako kot midva delava, brez odstopanja. In zaenkrat se nam zelo lepo obrastuje (zaspi zvečer ob pol devetih v petih minutah do sedmih zutri, popoldne 3x po pol ure, brez kakšnega ujčaknanja in podobnega in je nasplošno zelo samozadostna), čeprav dobro vem, da smo šele na uvodu glede vzgoje. Ampak pri marsiketeremu sovrstniku naše tamale je lepo videti kako že obračajo.

Dober mi je bil enkrat en model...se bratca nekaj ravsata med seboj, stara približno 8 let, tam nekje..pa en začne nekaj jokcat ker sta pač drug drugemu nagajala. Ga oči pokliče. Tamal s solzami priteče k fotru z mislijo kako ga bo oči potolažil, ta mu pa samo eno čez rit lepo prisloni (vzgojno, brez bolečin ali kaj podobnega) in mu pove: Tako, sedaj boš vsaj vedel zakaj se jokaš
hysterical-1.gif
Je bil v desetih sekundah mir.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Mah, ne bo šlo. Je en začuden/zgrožen/vprašujoč pogled že dovolj.
grin1.gif
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.874
107
63
štajerska
ksz

tisti, ki pametujete o vzgoji otrok jih verjetno sami nimate. danes lahko otrok dela skorja kaj hoče, vzgojiteljice v vrtcu so že nemočne in lahko starše samo lepo prosijo, da se malo posvetijo otroku in ga prepričajo da postane "normalen"
marsikje so tu v igri se stari starši, ki otroku dovoljujeo več kot jer primerno itd
v javnosti moraš biti pazljiv, ker te mimogrede lahko kdo prijavi zaradi "grdega " ravnanja z otrokom. vpitje na froca ni vzgojno, mahnit ga ne smeš, prepoved nečesa je psihični teror, kazen ni vzgojna itd..
lahko je biti pameten ampak vsak večina staršev se pač trudi po svojih močeh. če greš na morje, v trgovino, restavracijom bufo ali kam pač, se tudi najde kak mladič, ki ima "slab dan", napad ipike itd.
če ste tolerantni do ciganov, lopovov, umsko prizadetim voznikov, naših vrlih politikov potem bodite še do otrok, ker ste tudi sami bili in dvomim, da ste tiho sedeli v kotu in se igrali s punčkami ali pa medvedkom
večina ljudi ima zelo omejen spomin in se spomni samo to, da so bili pridni, tihi, ljubeznivi mali angelčki
bonk.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Hrup na plaži tudi mene moti!
Ok so počitnice malo se popusti.
Da pa mi nekdo cel dan dela štalo na plaži popizdim!

Ko potegneš črto ni problem ne v otrocih ne v psih.
Problem je v starših in lastnikih psov.
Sem se že vprašal pa kako bo lahko pes pameten če ma toliko neumnega gospodarja.
To sem se spraševal mesec nazaj
bonk.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
KSZ: Glede na to, da je vsaj 90% populacije kretenov, ne moreš pričakovat kaj drugega pri njihovih otrocih. Samo enkrat greš v šolo na roditeljski sestanek pa ti je vse jasno...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
KSZ: Glede na to, da je vsaj 90% populacije kretenov, ne moreš pričakovat kaj drugega pri njihovih otrocih. Samo enkrat greš v šolo na roditeljski sestanek pa ti je vse jasno...
Hehe, ni treba da greš v šolo. Je dovolj lokalna gostilna pa pet minutna pijačka.
grin1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pa so tvoji že v šoli, mogoče veš kaj se dogaja tam? Mislim slišiš kakšne štorije iz prve roke kako starši ravnajo v šolah zaradi svojih zakladkov. Pa imam tudi jaz bebico doma za katero dam vse in bom naredil vse kar je potrebno ampak, če dela pizdarije si pač zasluži kazen, tako ali drugačno. Žal pa v večini primerov starši ne reagirajo tako ampka je vsega kriv prfoks. Če že pač šole omenjam.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.491
2.841
113
v lokalni ostariji
ko bi vi vedeli kaj vse se dogaja v šolah...
se strinjam je problem potuha, ko mamica namesto da bi otroka nahrulila nahruli grdo grdo učiteljico... kao otroka morš zmer zagovarjat...

ampak tukajle se pogovarjamo o igrivih otrocih, ki se igrajo na plaži... me zanima koliko vas je sedelo in prebiralo koran (Sveto pismo) na plaži...ali ste se igrali, čofotali (Seveda posledično ste bili tudi glasni)?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kaj ko bi najprej vi imeli otroke, potem pa razlagali o vzgoji itd? a?

da vas vidim heroje...
Izgleda se ponoči zbujam in vstajam zaradi prisluhov.
evil.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Dobro vem kaj se dogaja v šolah, zato pa sprašujem.

In ne, jaz nisem nikoli korana bral na plaži, nisem pa tudi nederčkov kradel
evil.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:Jap, jeba je. Potem imaš pa na drugi strani še starše, katerim je njihov sonček oh in sploh in nikoli ne dela nič narobe. Zraven pa pizdijo po učiteljih, itd..., a ta mali je že kriminalc glih za v zapor.
Takih je tako ali tako največ. Ker imam že tudi večjega otroka, se mi je za zjokat s kakimi pridejo v gimnaziji na plano starši. Letošnji primer: pisalo večina razreda cvek. Starši zahtevajo od ravnatelja, kaj bo naredil. Ravnatelj najprej bla-.bla po diplomatsko, potem pa še pokaže učiteljev urnik in pove, kdaj so imeli otroci pravico priti do njega še dodatno na individualno inštrukcijo (ne vem. če mu šola to plača ali ne - ni pa to po zakonu potrebno) in pove, da je prišel NIHČE. No, za razumevanje je nujno še to, da jih je nekaj pisalo tudi 5 in da jih je veliko prejšnje ure špricalo. Ampak to staršem ni problem.
Če še naštevam, kaj sem kdaj videl:
1. Otrok sedi v očkovem naročju, ko ga pelje v vrtec (za volanom).
2. Očka ni v stanju hčerke v 15-ih minutah odpeljat iz vrtca, ker ga mala obrača, kako se ne bo oblekla itd in mora zaposlena podaljšati delovni čas, da lahko zaklene, ker je že dolgo zadnji v ustanovi.

Dogajanja na plaži so malenkost...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kaj ko bi najprej vi imeli otroke, potem pa razlagali o vzgoji itd? a?

da vas vidim heroje...

Ni treba met otrok, da vidiš kateri otroci so slabo (oz. zanič) in kateri dobro vzgojeni.
Ja, ampak ta dobra vzgoja je raztegljiv pojem. Namreč lahko je pridkan (torej po tvoje dobro vzgojen otrok) kasneje v življenju čisti luzer. Na drugi strani pa glasen otrok (torej po tvoje slabo vzgojen), kar te očitno izredno moti, v življenju kasneje konkretno uspe. Tako da, dobra in slaba vzgoja ni enako kot priden in siten.
tongue-1.gif

Sam osebno imam raje, da mi para živce, pa kasneje v življenju uspe, kot pa, da je priden, pa bo celo življenje pohabljen.
Na to, da bi bil pa sedaj priden in potem uspešen pa itak niti ne upam pomislit. Je verjetno večja verjetnost, da me sredi zime strela zadane iz jasnega.
grin1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ampak tukajle se pogovarjamo o igrivih otrocih, ki se igrajo na plaži...

Ma kakšni igrivi otroci. Si spregledal nick "gargameli"? DIVJAKI. Na vsakih 30 metrov se jih je našlo par. So bili pa v manjšini.

Me čisto nič niso motili otroci, ki so se smejali, igrali, pa tud lovili (sam ne po moji brisači)....tisto so bili nevzgojeni divjaki. Starši pa večinoma nič.

Od gargamelov fotr je bil nek bivši ratnik, 120 kg, 190 cm, potetoviran in zabrit. Samo enkrat je popizdil na gargamele, ker so laufal in se drl ko budale kako uro neprestano...pa je potem šlo zgleda tud njemu na živce. Ampak ni pomagalo več kot 5 minut...so se drli in razgrajali še naprej.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.945
9.607
113
Samo zanimivo: sam že x let 2x letno dopustujem na Hrvaškem in še nikoli takih orenk problemov imel s froci.
confused-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.491
2.841
113
v lokalni ostariji
ynos imej otroke vzgajaj jih pa da te vidimo...

sad: hja možno da imaš delirij:) se dogaja tudi to...

modrčki so bili en ekstrem. point je bil da so bili otroci nevzgoji zaradi igranja na plaži...

se pa strinjam da je dosti slabih staršev. v ustih polnih skrbi, v realnosti pa otroci prepuščeni babici dedijju, mamica pa v diskoteki...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem bil baje čist miren otrok. So mi dal igračo in sem dal mir in se igral. So mislili, da je že z mano kej narobe.
grin1.gif


Uspešnejši pa sem od 90% sošolcev v OŠ in SŠ.
evil.gif