Optika in ponudniki

17. dec 2010
1.174
0
36
124
Lep pozdrav.
Končno bomo prišli na optiko na podeželju, sredi ničesar ... Ampak ker sem že tako vesel zaradi tega, me pa malo skrbi, na kero stran je dobro iti? ... Gledal sem Siol in T-2 ... odločitev je težka, Siol ima visoke cene in samo 20-20, 60-60 ter 100-100, medtem, ko ima t-2 veliko več možnosti ... problem pa nastane tu, da t-2 nima v nobenem tv paketu Investigation Discovery, kater program nonstop gledam.

Mogoče kdo ve, za katero stran se je najboljše odločiti?

Samo povejte mi na hitro, ker bi se že rad naročil na enega od njiju ... Po tem se lahko tema zaklene zaradi mene.

Trenutno pa sem na Siolu na 1mb/256 ali koliko je že ...
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Optika ni baker. Dvomim da imaš na podeželju napeljano tako od T2 optiko kot od Telekoma. Odločiti se boš moral za tistega ki ti jo je napeljal če boš hotel koristiti.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.475
1.047
113
Obišči stran
Če imaš optiko financirano iz sklada EU si tako ali tako obsojen na operaterja, ki ga bo izbral tisti, ki ti je zgradil optiko.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Manjši popravek:
Operaterji se sami odločijo, če bodo ponujali svoje storitve v tem omrežju - seveda če jim upravitelj omrežja ponudi dovolj mamljivo ceno najema optičnega vlakna na uporabnika.

Torej. Obrni se na upravitelja omrežja in ga povprašaj če in s katerim operaterjem je že sklenil pogodbo.
Za naročilo storitev pa se potem obrneš na ponudnika.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
549
9
18
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Lep pozdrav.
Končno bomo prišli na optiko na podeželju, sredi ničesar ... Ampak ker sem že tako vesel zaradi tega, me pa malo skrbi, na kero stran je dobro iti? ... Gledal sem Siol in T-2 ... odločitev je težka, Siol ima visoke cene in samo 20-20, 60-60 ter 100-100, medtem, ko ima t-2 veliko več možnosti ... problem pa nastane tu, da t-2 nima v nobenem tv paketu Investigation Discovery, kater program nonstop gledam.
Mogoče kdo ve, za katero stran se je najboljše odločiti?
Samo povejte mi na hitro, ker bi se že rad naročil na enega od njiju ... Po tem se lahko tema zaklene zaradi mene.
Trenutno pa sem na Siolu na 1mb/256 ali koliko je že ...

Slučajno v Dolenjskih toplicah?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.459
113
T-2. Sem prezadovoljen.
zmaga.gif
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Pri nas tudi sedaj napeljujejo optiko, na ta način. Opravitelj omrežja je do sedaj sklenil pogodbo samo s Telekomom, vendar pravi da jo bo tudi z drugimi. In sedaj hakeljc, ne zgradijo ti priključka dokler ti ne naročiš storitve pri ponudniku,in sedaj skače naokoli tip od Telekoma in pobira prijave, to mi ni logično če gradi omrežje opravitelj, naj bi ga najprej pripeljal do hiš in bi se potem odločalo na katerega ponudnika se boš priklopil. Ne pa da najprej skleneš pogodno potem pa kopljejo. Zgleda če se bo eden sredi ulice odločil pozneje mu bodo še enkrat posebej kopali. Pa za novogradnje, a ni logično da se naredi ifrastruktura, naročiš pa takrat ko si vseljen.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Vse je v €€€... Čimmanj položiti, oz. položiti optiko samo tistim, ki jo bodo tudi uporabljali (in bo od tega imel kaj tudi upravitelj omrežja).
Pri nas je upravitelj Tritel in sta tudi možna operaterja samo Amis in Telekom.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
549
9
18
Kdo pol pokasira tistih 230€? Tritel ali občina?
A niso evropska sredstva namenjena za izgradnjo do hiše?
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Tritel.
Višina Evropskih sredstev je vnaprej določena za posamezen projekt. Potem pa se verjetno občina z upraviteljem "pogaja za ostali znesek". Kako sta pa upravitelj omrežja in občina nadzirana s strani EU pa nimam pojma. Pri nas (in mislim da je isto tudi v ostali 7 občinah kjer je upravitelj Tritel) je v glavnem pavšal 230 € na priklop in ni veze ali si 5 metrov od glavne linije, ali pa 100. Je pa res tudi, da Tritel pogojuje v pogodbi vezavo za 3 leta (3 leta moraš imeti naročene storitve pri enem od gostujočih operaterjev).
Zaenkrat mi delujejo nekoliko neresno (tako z izbiro samih podizvajalcev, kot tudi z izvedbo lastnih del in administracije)... Ampak to je zgolj moje osebno mnenje
smile-1.gif
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.327
8
38
47
Okolica južne LJ.
Jaz imam na Vrhniki optiko 20/20 preko siola, kabelsko TV + telefon in me pride okoli 40€ z AMZS popustom. Je pa res, da nimam investigation discovery-a...
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Citat:
Uporabnik Jiggler pravi:
Pri nas je upravitelj Tritel in sta tudi možna operaterja samo Amis in Telekom.

Ista zgodba pri nas. S tem, da niti še ni kabla v ceveh, tako da se bomo še malo načakali.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
No, le v vednost za vse... na ruralnih območjih, kjer je razvoj širokopasovnih omrežijh financirala EU, preko razpisov MVZT za pokrivanje t.i. "belih lis" mora tisti, ki v javno zasebnem partnerstvu z lokalno skupnostjo gradi optično omrežje vsem ponudnikom ponuditi omrežje pod enakimi pogoji. Je pa res, da je potem od ponudnikov odvisno, ali bodo na določenih področjih ponujali storitve ali ne. Sam ne vidim razloga, da ne bi.

Imata pa tako lokalna skupnost kot njen partner interes, da se realno izvede in se čim več ljudi priključi.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
No, tako je .. Danes je na dom prišla ponudba drugega opertarterja Teleing.

Sicer pa bom verjetno tudi sam ostal na Siolu, ker sem zadovoljen z njim, ker tv res dela v nulo ... povsod čiste slike in nikoli mi ne kocka slike.

Kopal je sicer Telekom, vsaj kolikor sem videl njihov avto takrat, kopali so pa GVO.

Ne, v prlekiji. Evropa nam je plačala optiko.

Sicer pa, kdo bi si mislil, da bomo kdaj tu imeli optiko ... mi vedno vse zadnji dobimo ... Končno pa lahko rečem, da smo dobili optiko, ki je še pol ljubljane nima
smile-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Pesticide by truckload ste imeli pred Ljubljano, pa bajte po 15000 EUR tudi. Pridi kdaj dol, tukaj je vse bistveno lepse, ljudem kar letijo rozice in mavrice iz riti in naokoli med cokoladnimi palckami in orjaskimi norimi gobami poskakujejo unicorni in skratki.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Pesticide by truckload ste imeli pred Ljubljano, pa bajte po 15000 EUR tudi. Pridi kdaj dol, tukaj je vse bistveno lepse, ljudem kar letijo rozice in mavrice iz riti in naokoli med cokoladnimi palckami in orjaskimi norimi gobami poskakujejo unicorni in skratki.

U madona, to moram it pogledat en dan.
tongue-1.gif