Okolju prijazni avtomobili

mr_

Guru
20. sep 2007
9.323
2.696
113
Važno da bomo še kar naprej imeli svoj zeleni prehod, še posebaj ker se bo na račun njega zaprlo še veliko tovarn.
Bodo pa Kitajci namesto nas še naprej veselo kurili premog in onesnaževali okolje.
Mi bomo pa žonglirali in preprodajali CO2 kupone :bonk:
Se eden, ki mu ni jasno, da imajo kitajci ravno toliko pravice postavljat nove TE kot mi, samo oni so veseli, mi pa žalostni al kako. Vendar jim kljub temu pada procent TE v skupnji proizvodnji...ja, uganil si, ravno tako se grejo zeleni prehod in inštalirajo ogromno SE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12 in Najbolji

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.460
888
113

Stellantis se je praktično že predal. EU je nesposobna do fundamentov.

Kot sem rekel, ko bo kitajc uničil eropsko avtoindustrijo bo uničil tudi EU. Za info, 10% slovenskega BDP pomeni evropska autoindustrija, kar znese četrtino slovenkega izvoza. Če to pade, se pripravite da boste zopet sadili repo in krompir. Aja... ne boste mogli, ker je golobnjak prodal vso zemljo Hrvatom.
Tavares je zbiral in gomilil avtomobilske znamke kot bi zbiral značke....
V bistvu je pa ukinjal vse kar je dobrega na vsak posamezni znamki, samo da je lahko utoril svoj 1.2 Puretec 3 valjni mlinček...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.904
914
113
Govori se da gre za kitajsko sabotažo. Oprema za proizvodnjo je kitajska, s kitajskimi navodili, ki jih nihče razen njih ne razume. Posledica je da je to tudi upravljalo cel kup kitajcev, ki so naredili proizvodnjo naravnost za v smeti. Še en slučaj je, da je Kitajska prepovedala izvoz grafita izmed vseh EU država zgolj in samo za Švedsko. Preveč slučajev.

Maščevanje za zgodbo vojne s čipi in ko ASML ni smel asistirat pri proizvodnji na kitajskem.

Bomo čez čas videli, če je kaj resnice v tej zgodbi.
Ja zdej bo za vse kitajc kriv.
Šalabajzer je tist ki se je za take mašine zmenil.....in vem kako gredo te stvari, važn da je pocen....odločevalci so največkrat tisti ki mašino samo v katalogu vidijo al pa še to ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12 in Najbolji

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.538
113
1728920314977.png
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.539
1.007
113
EU je game over, kitajc bo pocas vse pokupu pa bo. Mi je pa fascinantna iznajdljivost aparata glede carin etc. Delat bo treba, bolje kot posevnooki pa bo. Svercanja ne bo vec. In prav je tako.
 
  • Haha
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.607
5.806
113
Poševnooki ne meri kumar in se ne ukvarja z zamaški na plastenkah, niti ne skrbi za milijone krimigrantov. Je pa res da je kitajec bolj marljiv in deloven. Zdaj je vprašanje ali bomo delali 6 dni v tednu po 12 ur, ali bomo živeli kot ljudje in odjebali kitajsko robo na tak ali drugačen način.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.906
2.341
113
KSZ: tole sem dobil na mail, če koga zanima nakup/zastopanje:

This is Gene, the Overseas Market Manager at China Changjiu Group, an automotive value chain service group. Established in 1992, we have more than 15,000 employees and an annual turnover exceeding 40 billion RMB. Are you in China during the Canton Fair? We would be honored if you could visit our company to explore the development of B2B supply chain services and the direct-to-consumer P2P model in automotive market.

Before partnering with us, you have the opportunity to:
- Visit our company and factories to explore the B2B/P2P supply chain market in automotive industry.
Obtain catalogs of available stock vehicles and engage in direct purchases or become a sales agent.
- We will provide you with the most favorable prices, excellent quality, and attentive service!

Changjiu Group supply 120 mainstream automotive brands, including Jaguar Land Rover, FAW-Audi, Mercedes-Benz, Volvo, Volkswagen, Toyota, Buick, Mazda, Hyundai, Ford, Honda, Nissan, Changan Automobile, BYD, Geely Automobile, Chery Automobile, NIO, XPeng Motors, Li Auto, Zhiji Auto, Ling Pao Motors, Coovee, GreenWheel, Che Hejia, NIO, and Aiways.

The group has established a global automotive supply chain circulation system with the capacity for road, rail, and water transportation, with an annual shipment of over 3 million vehicles.

Changjiu Group is poised for unstoppable development and plans to promote its successful model in other countries. We sincerely invite you to collaborate with us.

If you are currently in China, I formally invite you to visit our company once again or obtain catalogs of available stock vehicles. We are ready to commence our collaboration from here, and if you have any questions, we will be waiting for your inquiries.

Gene
Overseas Market Manager
China Changjiu Group Co., Ltd.
Address: No. 99 Shigegzhuang Road, Chaoyang District, Beijing, China

Kitajski avti.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan