Okolju prijazni avtomobili

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
989
256
63
Imam enega MG ZS doma (ni moj, nikoli nebi kupil) pa je objektivno kot celota avto daleč od šrota. V bistvu je kar se tiče izdelave, materialov in ostalega en rang nad toyoto žal. Dolgoročno ne morem komentirat zanesljivosti, ampak kar je na prvo žogo za preverit je nad kvaliteto francoskega sranja, ki ga recimo prodajajo pri nas "vzporedno" v istem salonu za 2x cene.

(in MG na kitajskem ni ravno brand ker je namensko bil kupljen samo za prodajo v EU, SAIC motor, ki je dejansko pod pokrovom MGja, je pa največji kitajski proizvajalec vozil)
Eni tudi pozabljajo, kaj recimo nemci prodajajo v tem rangu za 20k€ +-... Slatajo polno opremljenga passata in se jokajo zakaj je kitajc z alternativnim pogonom not slabse naret... Ja no shit. Poglej osnovnega golfa... al pa seata... Če bi skril značko, bi verjetno ti stevoti rekl da je to en navadn kitajski crap.
 
2. jul 2020
4.899
6.433
113
Al dobis 1k al pa 5k v resnic ne igra nobene vloge.

Pojdi take neumnosti pisati na sloteh.

Kliči na oglase rabljenih avtov. Ja gospod, bi mi prodali vaš avto za 4 jurje manj? Itak vam je vseeno!

Sploh ker naj bi se EVji fullll ekonomsko izplačali. Fulllll prihraniš. Potem pa ko sešteješ vse stroške, od nakupa do prodaje, pa vidiš da niso nič kaj bolj ekonomični.

Tvoj MG se verjetno full lepo pelje, ne? Ker ga 100% imaš, ne?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
Ekonomsko izplačali? Bo nam sjtv1 kaj več povedal o tem...če seveda upošteva resnično izgubo vrednosti, ne neko imaginarno
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.575
9.422
113
6500€ ti drzava senka. torej smo na ~20k€... In toyota za 25k je tle se vedn 5 jurjov drazja, ma pa sam 3 leta več garancije (za zdaj, verjetno bo tudi mg v evropi sel na 10 let garancij in 250kkm, kot je to ze drugot)... In potem bo argument za bencinsko toyoto kaj?
Vse. Toyota ne rab subvencije, da se prodaja.... In tud ta subvencija bo šla počasi papa, sam še mal počak.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.575
9.422
113
Sicer pa da nekaj kupim za svoj denar ne rabim argumentov enmu usekancu na Kitajski šrot polagat.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
300
396
63
Tudi MG je 21k, ker je za 750€ še obveznih doplačil. Kdor ga hoče ga naj kupi, jaz praktično nobenega mg4 na cesti ne vidim, vidim pa par mg zsjev, ker so se prodajali še ceneje kot dacia.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
989
256
63
Ko kupuješ avto je 5 jurjev OGROMNO
Ko prodajaš avto po 10 letih je 5 jurjev ČISTO BREZVEZNIH


Madonca, še sam sebi zbijaš argumente.

Seveda je brezveze. Prvič jih morš dat, drugič jih pa potencialno lahko dobiš (ali pa ne). V prvem primeru morš bit kreditno sposobn za razliko, v drugem primeru pa ne (doh).

Vidiš razliko?

Sj morš bit res posebne vrste usekanca, da kupuješ nov avto samo zato, da bo čez 10 let vredn še vedno 20% nakupne vrednosti, namest 10...

Pa tudi TCO je tle čist nepomemben ane.
 
  • Haha
Reactions: jest5

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
989
256
63
Tudi MG je 21k, ker je za 750€ še obveznih doplačil. Kdor ga hoče ga naj kupi, jaz praktično nobenega mg4 na cesti ne vidim, vidim pa par mg zsjev, ker so se prodajali še ceneje kot dacia.
Še vedno ceneje k bencinska toyota. Sploh k upoštevaš ceno financiranja...

Ampak alter- ego pač veleva, da če ni japonc al pa nemc, potem je sam za v smeti. A hkrati taisti osebek drzi kitajski telefon, sedi na kitajskem stolu in verjetno še ostalih 80% stvari izbira tako ali drugače iz tam. Ampak glavn da piše gor Assembled in Germany. :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: jest5

kajn

Guru
5. okt 2007
2.765
1.585
113
Iskajoč brata
včeraj imel dolgo pot, sem moral tankat vmes (doseg s plinom 500km).
Če nas bodo res prisili v elektriko, bo res bedno... Že za tankat, ki traja 5 min mi je odveč, ne pa da bom moral 30 min (al kolikor že ) čakat in v zrak gledat... še posebej včeraj popoldan, ko je bilo 35 stopinj zunaj....
 
  • Haha
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.745
6.913
113
Zakaj pa? Al boš rajši nabavil takega, ki ima dometa 500, da ne boš rabil polnit vmes?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.157
4.028
113
Jaz sem včasih vozil bencinarja ki je imel doseg cca 380 km.

Veš kako je bilo to fajn, vse punce na črpalki sem poznal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan