Občutno dražja obdavčitev najemnin v 2023

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Nobeden se ne postavlja v nobeno kozo, razen svojo. Empatija se suvereno umika narcisoidnosti.
To, da nekomu ne želiš, da se mu streha podre na glavo in da živi v plesnivi hiši, je narcisoidnost? Ob tem pa pusti, da se otroci vozijo nekajkrat tedensko k njim, da jim vsaj za silo pospravijo in spravijo prebivališče v kolikor toliko človeško stanje?
Jaz bi temu rekel višek sebičnosti. Pa hvala bodu moji starši še ne potrebujejo tega, tako da ne pišem iz prve roke. Vidim pa pri kolegih/znancih, kako to gre. In ne, oni ne jamrajo, ker vedo kaj so starši. Vidim pa, da jih to precej obremenjuje. Tako glede tega, da jim morajo konkretno pomagati kot tega, v kakšnih razmerah njihov statš živi. In noče niti slišat o preselitvi v mesto ali varovano stanovanje. Me zanima pa, koliko časa bi ta oseba sama peljala to stvar naprej, če bi bili otroci po tvoje narcisoidni.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Ne leti na ta tvoj primer, ampak na večino drugi identičnih primerov, kot ga ti omenjaš...in sicer so današnji mlajši ljudje naravnani tako, da so pripravljeni poskrbet samo za svojo rit.
Nekoč, ko je družina kot vrednota še nekaj veljala, so mladi pomagali svojim staršem in starim staršem in so bili dobri en do drugega. Danes so pa starši in stari starši koristni samo še za to, da jim pazijo otroke, pa da se povabijo na kosilo, ker je mlada fina gospa preveč lena. In ko gredo tisti starejši v večni pokoj, mladi skorajda ploskajo z ušesi, ker računajo kako bodo podedovali.
Če bi tisti mlajši iz tvoje zgodbe že prej poskrbeli za svoje starejše sorodnike, bi verjetno tista stara mamca iz tvoje zgodbe zamenjala stanovanje s svojim vnukom, ker se ne bi bala za svojo prihodnost. Tako pa je zdaj raje v svojem prevelikem stanovanju samo zato, ker ji to predstavlja eno varnost do smrti.

Jaz tisto mamco po svoje čisto razumem...
Preberi si moj odgovor pred tem.
In kakšno varnost ji to predstavlja? Če bi šla v varovano stanovanje, bi imela ENAKO varnost, saj je to stanovanje njeno, poleg tega pa še denar na banki. Tako se pa gospa ubija IN JAMRA, da mora veliko čistit v prevelikem stanovanju, ki seveda zahteva tudi bistveno višje stroške uporabe in vzdrževanja. Torej objektivno dejstvo je, da s preselitvijo v manjše stanovanje, bi se ji finančna varnost POVEČALA.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Cena varovanega stanovanja je visja od tistega, kjer se streha na glavo podira pa ceprav je manjse. Kako vem... Ker sem hotela kupiti enega. Tak za 5 min, me je drzalo, pa minilo. Kako se ji financna varnost poveca s tem, je pa na vizo "s tujim k*" po koprivah", da se ne ponavljam s frazo - na tuj racun.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Cena varovanega stanovanja je visja od tistega, kjer se streha na glavo podira pa ceprav je 2x manjse. Kako vem... Ker sem hotela kupiti enega. Tak za 5 min, me je drzalo, pa minilo.
To sta dva različna primera. Streha podira je stvar primera hiše.
Pri nas si par let nazaj dobil 45m2 varovano stanovanje za 65% cene 100m2 običajnega stanovanja.
Pa nima veze. Lahko gre v manjše navadno stanovanje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Hisa je pa se cenej kot stanovanje. Po koliko pa mislis da so hise, ki so samo se za podret? Vrednost parcele - znesek rusenja, ki je 5mestna cifra.

Lahko to pa lahko ono, ja. Nima veze. V glavnem, nekam naj se ze spoka pa magari na britof. Pa nisem sebicen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Hisa je pa se cenej kot stanovanje. Po koliko pa mislis da so hise, ki so samo se za podret? Vrednost parcele - znesek rusenja, ki je 5mestna cifra.

Lahko to pa lahko ono, ja. Nima veze. V glavnem, nekam naj se ze spoka pa magari na britof. Pa nisem sebicen...
Bom nehal debatirat, ker ti, ki nikoli ne posplošuješ, samo še podjeb... in staviš besede v usta, ki jih očitno ti misliš, jaz ne. In jih tudi nisem nikoli zapisal.
Ne vem, kako je v tvoji zahojeni pokrajini, pri nas bi konkretna gospa dobila za konkrento “ruševino” s parcelo 3x cene 45m2 stanovanja. Ali je to veliko ali malo, ali se splača ali ne, naj si pa vsak sam pri sebi razmisli.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Bi, ja... Cena m2 zemlje je v moji vukojebini cca 150€/m2. Pa recimo, da je parcele 1000m2, pa je je malokdaj. Je to 150k€. Odstejes takoj lahko 10-15k€ za zrušiti vse skupaj. 45m2 stanovanja v taisti vukojebini ni za 140k€. Pa lahko das 200€/m2, pa bo se vedno malo premalo. To je vse zaokrozevanje navzgor na strani enacbe, kot bi tvoji racunici ustrezalo. Koliko ostane na banki? To je problem s tvojo racunico.

Nic ne podjebavam, moti me pa, ja, ker opletas na pamet in brez veze, ker in kakor ti pase. Pustte ta stare umrt v miru, pol pa hlastajte. Tudi tebi zelim enako cez xy let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Pustte ta stare umrt v miru, pol pa hlastajte.
Vidiš, tukaj nastane težava. Ne v hiši in z narcisoidnimi otroci.
Ampak v stanovanju, kjer taki preprečujejo ustrezno vzdrževanje bloka, ki je skupna lastnina in s tem vplivajo na ostale, se pa ta njihova pravica neha. K sreči je država v zadnjem desetletju poskrbela, da vsaj nujnih popravil ne morejo več blokirat,, ampak to še ne pomeni, da je nepremičnina ustrezno vzdrževana.

In še to: za razliko od tebe sem zgoraj podal KONKRETNE primere, tako da koga drugega obtožuj nakladanja, pri tem se pa še v ogledalo poglej.

Pa ti verjamem za tvojo kalkulacijo, seveda si pa spet vzela edino primer, ki ti ustreza. Sedaj mi pa še pričaraj izračun, kako jazbinškar ne more prodati 100m2 stanovanja in kupiti manjšega recimo 45m2. Kar je bil moj osnovni primer. Pa še razloži, kako se ekonomska varnost s tem ne poveča. Kar si mi tudi vrgla pod nos.%
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Pravica v bloku je demokraticna. Kaka, je vnaprej znana. Zdaj ko so se pravila spremenila v smer, da se je procent soglasij znižal, v cem je problem? Ne vec v vzdrzevanju, ker blokirat ne morejo vec, temvec samo v tem, da je stanovanje veliko pa smo malo fous? Zakaj pa? Ker smo v skrbeh ga njihovo ekonomsko varnost.

Kar se ostalega tice, se pa opravicujem. Sem mislila, da mi govoris o stanovanjih pa si potem govoril o hišah. Posledicno sem saltala na hise, si skocil nazaj na stanovanja. In njih vzdrzevanje. Ki zdaj ni vec problem, ker ni vec blokad. oziroma so drugace v bloku praviloma jazbinski, kar potem tezko govorimo, da bojkotirajo bilokaj, ker se manjsina duva pa pametuje. In na koncu ni vec vzdrzevanje problem, ampak da ima "po oceni" preveliko stanovanje, pa kaj rabi, pa naj gre v vec kot 2x manjsega. Dost ma... Aja, pa ne pozabimo, splaca se jim bolj. Emonomska varnost pa to...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Pravica v bloku je demokraticna. Kaka, je vnaprej znana. Zdaj ko so se pravila spremenila v smer, da se je procent soglasij znižal, v cem je problem? Ne vec v vzdrzevanju, ker blokirat ne morejo vec, temvec samo v tem, da je stanovanje veliko pa smo malo fous? Zakaj pa? Ker smo v skrbeh ga njihovo ekonomsko varnost.
Jaz jim nisem niti najmanj fovš. In sam nočem imeti prevelike nepremičnine, ki bi mi bila samo v breme,
Kako ni problem?
Kakršnakoli nadgradnja pri jazbinškarjih zelo, zelo težko gre čez. Recimo primer fasade. Nova fasada ni šans. Če pa odpada in zamaka, potem pa spraviš čez. Ali je to ustrezno vzdrževanje naj vsak sam premisli. Dokler ne odpada ali zamaka, ne bo nič.
Pa še en najbolj perverzen primer: zamakalo, da so morali fasado obnoviti. Ker bi na stanovanje prišlo v povprečju dodatnih slabih 1000 eur za povečanje debeline fasade (v originalu bila samo 5cm) so jazbinškarji izglasovali samo sanacijo fasade.
In ja, vse legalno, demokratično, ampak skregano z zdravo pametjo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
To, da nekomu ne želiš, da se mu streha podre na glavo in da živi v plesnivi hiši, je narcisoidnost? Ob tem pa pusti, da se otroci vozijo nekajkrat tedensko k njim, da jim vsaj za silo pospravijo in spravijo prebivališče v kolikor toliko človeško stanje?
Jaz bi temu rekel višek sebičnosti. Pa hvala bodu moji starši še ne potrebujejo tega, tako da ne pišem iz prve roke. Vidim pa pri kolegih/znancih, kako to gre. In ne, oni ne jamrajo, ker vedo kaj so starši. Vidim pa, da jih to precej obremenjuje. Tako glede tega, da jim morajo konkretno pomagati kot tega, v kakšnih razmerah njihov statš živi. In noče niti slišat o preselitvi v mesto ali varovano stanovanje. Me zanima pa, koliko časa bi ta oseba sama peljala to stvar naprej, če bi bili otroci po tvoje narcisoidni.
Ti tega ne boš nikoli razumel, ker nisi te hiše 10 let sam gradil s krvavimi žulji. Čustva, pa to!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Preberi si moj odgovor pred tem.
In kakšno varnost ji to predstavlja? Če bi šla v varovano stanovanje, bi imela ENAKO varnost, saj je to stanovanje njeno, poleg tega pa še denar na banki. Tako se pa gospa ubija IN JAMRA, da mora veliko čistit v prevelikem stanovanju, ki seveda zahteva tudi bistveno višje stroške uporabe in vzdrževanja. Torej objektivno dejstvo je, da s preselitvijo v manjše stanovanje, bi se ji finančna varnost POVEČALA.

Ne razumeš. Veliko stanovanje je nepremičnina, ki ji je ne morejo odtujiti. Lahko ga celo zastavi za primer če bi morala v dom za ostarele za katerega ne bi mogla plačevati s svojo penzijo. Lahko bi ti pa takoj naštel nekaj scenarijev kako bi ji tisti denar na banki "izginil", da o inflaciji sploh ne začnem govoriti.
Manjše stanovanje = manjša varnost. Tako je nekoč veljalo in starejši težko naredijo premik v glavi, da so zdaj drugačni časi. Včasih so bili zidovi varna naložba. Danes imaš pa pokvarjene otroke in vnuke, ki samo čakajo, da nekako pridejo do tvojih sredstev. Se to prepogosto dogaja v današnjem svetu požrešnih mladih, ki jamrajo že pri 1300eurih plače in si domišljajo, da jim pripada nekaj kar sploh ni njihovo. Kar Luko Mesca in Kordiša vprašaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Resno? Da ti luka mesec obljublja nekaj, kar bi bilo predobro, da bi bilo res, podpises brez da zastrizes z usesi? Ce bi imela moznost zavrteti cas, bi izbrala BTC, manj verjetnosti natega.

Itak, ce ti drzava nekaj da potem vzameš. Če bo treba vračat bomo vsi, kot vedno. Nevem kaj ti ni jasno, kot da ne živiva v isti državi? :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Ti tega ne boš nikoli razumel, ker nisi te hiše 10 let sam gradil s krvavimi žulji. Čustva, pa to!
A tisti, ki so stanovanje po jazbinšku odkupili so tudi 10 let gradili stanovanje s krvavimi žulji?
Ne razumeš. Veliko stanovanje je nepremičnina, ki ji je ne morejo odtujiti. Lahko ga celo zastavi za primer če bi morala v dom za ostarele za katerega ne bi mogla plačevati s svojo penzijo. Lahko bi ti pa takoj naštel nekaj scenarijev kako bi ji tisti denar na banki "izginil", da o inflaciji sploh ne začnem govoriti.
Manjše stanovanje = manjša varnost. Tako je nekoč veljalo in starejši težko naredijo premik v glavi, da so zdaj drugačni časi. Včasih so bili zidovi varna naložba. Danes imaš pa pokvarjene otroke in vnuke, ki samo čakajo, da nekako pridejo do tvojih sredstev. Se to prepogosto dogaja v današnjem svetu požrešnih mladih, ki jamrajo že pri 1300eurih plače in si domišljajo, da jim pripada nekaj kar sploh ni njihovo. Kar Luko Mesca in Kordiša vprašaj.
Aja, sedaj gremo v mejne primere, ko bi otroci starša prodali za en dopust na Pagu?
To, tisti otroci, ki se nekajkrat tedensko tiho vozijo do starša in mu pomagajo, pri tem pa vse svoje ostale obveznosti prilagajajo temu? Narcisoidi, ne?
Ker če ima stara oseba veliko stanovanje, ga pa nategunski otroci ne morejo odžreti od nje?
Malo si preberi stanovanjska revščina, ko imajo ljudje tako velika stanovanja, da jim dobesedno redni stroški z njim požrejo praktično celo penzijo in životarijo v njih. Največji strošek je itak ogrevanje, ki se z manjšim stanovanjem konkretno zmanjša, ravno tako zavarovanje, pa tudi NUSZ nekaj nanese. Z manjšim stanovanjem bi lahko osebi nekaj ostalo, hkrati ima pa še denar za rezervo. Če pa se boji za inflacijo pa glej to: kupi dve stanovanji in eno oddaja, pa je že tajkun.
Ampak ja, vaša logika štima.
Pa da smo si na jasnem: tukaj pišem izključno o osebah, ki si s svojimi dohodki NE morejo privoščiti vzdrževanja prevelikega stanovanja/hiše. Ni noben problem, če živijo tudi v 500m2 hiši, če jim vzdrževanje le te ne zajeda v normalno življenje. Ali v 200m2 stanovanju. Imam primer para, ki je v penziji, živita v hiši z bazenom, vsak svojega novega Mercedesa, pa par mesecev letno sta izven Slovenije. Drugi primer starejši gospod v stanovanju 120m2, nobenega problema. Vedno za izboljšanje bloka, ob fasadi si je še okna zamenjal. Samo nima doma plesni, ker si ne more privoščiti ogrevanja.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.539
1.007
113
Ce noce noce, njegovo je. Kaj tu ni jasno? Odkupi mu flet pa delej z njim kar hoces. Booring.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ali res misliš, da boš stanovanje, ki si ga kupil za bolano ceno, vedno lahko oddajal za bolano najemnino?