Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.867
751
113
www.jernej.org
Ah... zdaj pa že vsi malo preveč nakladate. Občine niso prisiljene vračati denarja, ker je samo 15% naročnikov prešlo na novo infrastrukturo. Milijone morajo vračati zaradi neupoštevanja pravil... kar je pa krivda odgovornih na občini in pri vodenju projektov.

Potem pa še o tem, koliko je kdo pripravljen plačat za optiko... če bi bilo vse to res, kar si napisal, je res čudno, da operaterji optiko ponujajo po NIŽJI ceni od xDSL povezav. Torej je po mnenju operaterjev uporabnik pripravljen več plačat za xDSL kot za optiko? Ali so za operaterja stroški pri optiki (ko je enkrat postavljena) dejansko nižji od xDSL-a? Verjetno nič od tega... verjetno je razlog cenovna vojna med operaterji... in tam, kjer je optika ima naročnik več izbire in posledično nižje cene.... tam, kjer je pa samo xDSL, si pa operater lahko privošči višje cene.

Mi imamo v naši vasi do cca. 90% hiš že par let napeljane prazne cevi od Telekoma. Vse se je ustavilo takrat, ko je bil Telekom prisiljen optično omrežje ponuditi tudi konkurenci. Od takrat so nam postavili novo centralo v vasi, posodobili centralo na VDSL... parice pa še vedno po zraku. Interesa, da bi dokončali zastali projekt optičnega omrežja pa kot zgleda ni... čeprav je najdražji del že mimo (potegniti cevi do hiš). Iz relativno zanesljivih virov sem slišal, da je edina opcija, če dobim par 10 obstoječih naročnikov, ki bi podpisali, da bodo menjali operaterja, če le-ta ne bo dokončal projekta... potem bi imeli "nekaj" možnosti, da se stvar premakne.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
AMPAK a nimamo države ravno zato, da sprejema odločitve namesto takih nerazgledanih ljudi in obstaja zelo dober način, kako narediti optiko profitno - podražiš najem DSL kablov in optike hkrati, tako fašejo ti nerazgledani ljudje dražji DSL in TV kratkotočno, dolgoročno pa dobijo optiko.

To kar ovce pojmujejo kot "država" je trenutno samo banda pokvarjenih klientelističnih, koruptivnih in populističnih politikov, ki jim je mar samo zanje in za elite, ki jih držijo pokonci. In ja politiki jim obljubijo poceni marsikaj, v resnici ga pa potem ovce preplačajo skozi davke in slabše usluge za faktor 10.

V resnici si želiš čim manj države in čim več podjetništva. Če folk ni pripravljen plačat za nekaj ali investirati v nekaj prostovoljno, ne pa da nekdo "drug" to njim plača, potem tega NE potrebuje. Pika.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Lahko kupiš T-2 in nadaljuješ njihovo delo. To bo še najcenej.

467716-post_slo.gif


Evo, se strinjam. Money talks, bullshit walks.
wink-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:

Mi imamo v naši vasi do cca. 90% hiš že par let napeljane prazne cevi od Telekoma.

Mi pa od DavkoplačevalciKoma. In 90% folka dol visi za optiko. Stari dedi imajo baker od Telekoma, ki je zanje dovolj dober, nekateri imajo kak Amis ali pa T-2 preko Telekom drata, 10% folka je pa v resnici za optiko.
Takšna je ralnost. Šlo je pač za populistični projekt na račun davkoplačevalcev, kjer so nekateri dobro zaslužili, davkoplačevalci pa plačujejo. Enako, kot za polom optike T-2 plačujejo davkoplačevalci skozi Slabo banko.

Pa ni Telekom nor, da bi metal milijone v investicijo, ki se mu v trenutnih razmerah niti teoretično ne povrne. Sploh pa v očeh morebitne prodaje, ko bi nov lastnik v roku pol leta iz firme takoj nametal tiste, ki so "zaslužni" za nedonosne projekte, ki bodo že v parih mesecih na tapeti nove uprave in nadzornikov.
 
Nazadnje urejeno:

Matevz_Turk

Zelenc'
17. mar 2015
3
0
1
Ravno miselnost, da mora biti optika dražja, je napačna, kar je pridelalo celo Verizonu: "fibre is MUCH cheaper than copper" http://www.theregister.co.uk/2..._going_allfttp/

Optika mora torej biti ne le boljša, temveč tudi cenejša. Da je pri nas tako draga - vsaj tam, kjer so jo gradile lokalne skupnosti - je posledica monopolistične miselnosti in odsotnosti konkurence.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.676
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Tukaj je dejansko problem kot ste rekli, da ljudje v veliki večini niso pripravljeni dati več za optiko in so graditelji optike kot je Telekom primorani optiko dati po istih cenah kot ADSL(APEK jim namreč ne zapoveduje direktno cene, samo zapoveduje jim, da more cena najema biti cenejša od cene končne storitve), če sploh hočejo kaj prodat. Glavni krivec je tukaj nerazgledanost ljudi.

AMPAK a nimamo države ravno zato, da sprejema odločitve namesto takih nerazgledanih ljudi in obstaja zelo dober način, kako narediti optiko profitno - podražiš najem DSL kablov in optike hkrati, tako fašejo ti nerazgledani ljudje dražji DSL in TV kratkotočno, dolgoročno pa dobijo optiko.

Lahko eni pametujete, jaz bi že zdavnaj naročil optiko, če bi imel možnost.
Imaš kaj veze pri telekomu, pa mi zrihtaj
grims-1.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Zakaj mi potem oderuski operater ne zniza poloznice ? Imam top trio v katerem mi pripada 10 mega ker pa zivim v drzavi ki ima komplet infrastrukturo od cest,mostov ,vodovoda in do tel. kablov gnilo mi lahko spustijo skozi samo 4 mega ker drugace je tv ekran zelen od motenj...a je moja krivda da drzava od 2, svetovne vojne naprej ni naredila nic in je do hise speljan star vojaski gnil polbakren kabel.? Od povprecnega narocnika mesecno poberejo od 40 do 50 €...to so gore denarja ki nevem kje zgori ob dejtvu da so vse investicije ukinjene ze leta in leta.
Nic cudnega da so Nemci dali rep med noge ko so videli v kaksnem stanju je omrezje in telekom kot tak.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.165
1.176
113
www.adriamedia.si
Zato pa je treba operaterje prisilit, da je cena odvisna le in samo do hitrosti. Potem bi se jim kar naenkrat splačalo optiko potegnit.
Upam, da se ZPS tega kmalu dokončno loti (s prijavami agenciji in tožbami, če bo treba). Ne more bit 100/100 linija cenejša od 10/1.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
BMW serije 5 ima tudi gume okrogle kot Dacia Sandero, zahtevam da ZPS doseže, da stane kot Dacia Sandero!
 

Matevz_Turk

Zelenc'
17. mar 2015
3
0
1
Ker ni prave konkurence. Na dogovorni način se tega ne da doseči. Edino konkurenca lahko prisili operaterje v racionalno obnašanje in delovanju v korist uporabnikov. Vse ostalo vodi v izčrpavanje podjetij, jasno na račun uporabnikov. Izčrpavanja podjetij in previsoke stroške plačamo na koncu uporabniki. Če je cena izgradnje optike 2x previsoka, bo tako tudi uporabnikov račun na koncu 2x previsok. To lahko uredi le konkurenčna borba več operaterjev za iste kupce. Kar potrebujemo, je torej vsepovsod čimveč konkurence, ter popolno odsotnost vsakršnega vmešavanja države v te procese.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
2
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zato pa je treba operaterje prisilit, da je cena odvisna le in samo do hitrosti. Potem bi se jim kar naenkrat splačalo optiko potegnit.
Upam, da se ZPS tega kmalu dokončno loti (s prijavami agenciji in tožbami, če bo treba). Ne more bit 100/100 linija cenejša od 10/1.
Ne bluzi, drugačna tehnologija = drugačne cene. Saj mobilni internet tudi nima cen primerljivih z fiksnim internetom glede na hitrost dostopa.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Lahko kupiš T-2 in nadaljuješ njihovo delo. To bo še najcenej.

467716-post_slo.gif


Evo, se strinjam. Money talks, bullshit walks.
wink-1.gif

Potem ne nabijajte, naj si plačamo optiko. Ko pa vprašaš kje, pa dobiš kretenske odgovore.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Tukaj je dejansko problem kot ste rekli, da ljudje v veliki večini niso pripravljeni dati več za optiko in so graditelji optike kot je Telekom primorani optiko dati po istih cenah kot ADSL(APEK jim namreč ne zapoveduje direktno cene, samo zapoveduje jim, da more cena najema biti cenejša od cene končne storitve), če sploh hočejo kaj prodat. Glavni krivec je tukaj nerazgledanost ljudi.

AMPAK a nimamo države ravno zato, da sprejema odločitve namesto takih nerazgledanih ljudi in obstaja zelo dober način, kako narediti optiko profitno - podražiš najem DSL kablov in optike hkrati, tako fašejo ti nerazgledani ljudje dražji DSL in TV kratkotočno, dolgoročno pa dobijo optiko.

Lahko eni pametujete, jaz bi že zdavnaj naročil optiko, če bi imel možnost.
Imaš kaj veze pri telekomu, pa mi zrihtaj
grims-1.gif

Jaz pametujem/stresam jezo ravno zaradi tega, ker tudi sam nimam optike:) Živim pa v ravno dovolj poseljenem območju da na LTE z konkretnimi hitrostmi lahko pozabim, ker nas je preveč, ot je opcija samo za vasi z do 100 uporabniki.

BTW, pri nas so 5 let nazaj menjali BAKER in imamo vse nove kanale, sploh ne bi bilo potrebno nobenega kopanja za optiko.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Ob tem bodo omejevali število uporabnikov na območju posamezne bazne postaje. Kolikšno je to število je po besedah Telekomovih predstavnikov odvisno od več dejavnikov, v povprečju pa jih lahko ena bazna postaja prenese približno deset.

Kdor rabi, naj pohiti.

Itak ne bos dobil tega paketa, ce je na tvoji lokaciji kaksna druga moznost (baker, optika,...) ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

optiko je potrebno tudi znat prodat, ne samo rečt, tu jo mate, če jo hočte, pa kak € bo dražje. Sploh starejšim je potrebno povedat zakaj je to dober. Tut kaka bajta se bo kdaj lažje prodala, če bo imela optiko.

Primer;
imel so t2 optiko do bajte že par let, pa tudi anget je že prišel, pa penziči niso dal, ker "mi ne rabmo"...
Zdej se je pa zgodilo, da je telekom začel občsno kockat, zrihtat niso znal, slučajno spet je prišel od t2, očitno znal z besedami in CENO... in imajo penziči optiko;) Velik boljši paket, za dost nižjo ceno.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Penziči so videli samo ceno za prvo leto, pa je bilo to to. Ker paket pa ima T2 po redni ceni dejansko še za "dost nižjo ceno"?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
cene so bile neke posebne (vrjetno pridobivanje novih strank), jih ni na spletu in veljale naj bi 2leti.
videl so ceno in to, da na optiki ne kocka;)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.