Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
22. jul 2007
13.352
1.620
113
124
Kaj pa ta opcija, ko si naročil ISDN v dobri nameri da boš lahko dobil ADSL, nakar se izkaže da je zmanjkalo prostih paric
sprasujem se.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.833
-8.620
113
Citat:
Ne poznam primera, da ne bi bila montirana taka skatla ... In na tako si lahko priklopil tako ISDN kot tudi analogne aparate...
No, pri nas ni bila taka škatla in ni bilo analognega priključka. Bi kao lahko dobili za doplačilo
crazy1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Večina ISDNov je bilo brez analognih priključkov (vmesnik iz zgornje slike od Jest-a), Če si hotel imeti NT+2ab (z dodatnima analognima priključkoma) je bilo treba doplačat krat 2 če se ne motim. ISDN oprema je (bila) tudi draga. ISDN je (bila) itak ena čist brezvezna posiljena zadeva od telekoma. Redke države po svetu so to sploh imele.
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Jup mi nismo sobili centrale z analognim prikljuckom, 100% ker smo jo mogli dokupit nekaj let kasneje zaradi alarma
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Ne poznam primera, da ne bi bila montirana taka skatla ... In na tako si lahko priklopil tako ISDN kot tudi analogne aparate...
No, pri nas ni bila taka škatla in ni bilo analognega priključka. Bi kao lahko dobili za doplačilo
crazy1.gif

Jaz imam take izkusnje, da je pri vecini bila skatla z analognim prikljuckom... Zdaj ali sem jaz imel tako "sreco", da so to imele tiste stranke, pri katerih sem moral kaj delat na komunikacijah... ali pa so te stranke to zahtevale ob narocilu. Jaz vem, da sem leta 2002, ko sem moral nadgraditi na ISDN zaradi ADSL-a doma dobil Siemensovo centralo, ki je imela moznost priklopa ISDN opreme, analogne opreme in DECT brezzicnih enot ...
Ko sem sel na trojcka, je monter odnesel ISDN NTBA, ostala oprema pa je bila moja ...

EDIT: Sem se spomnil, da je bilo res treba posebej dokupit analogni pretvornik... ker nekateri so v ta namen kupovali kar rabljene US Robotics ali 3COM ISDN modeme, ki so imeli analogni izhod ... Ravno berem eno prastaro temo na slo-tech-u :D ... >> https://slo-tech.com/forum/t22949

Sem pa nasel, da je to takrat bil paket ISDN.500 za ceno 59.900 SIT
smile-1.gif


http://archive-si.com/page/586.../novica?aid=740
 
Nazadnje urejeno:

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Dajte mi povedat ta opcija pri Mobiju in sicer MOJA ŠTEVILKA kjer kličeš na eno številko v Mobitel omrežju brezplačno a to po aktivaciji drži potem do preklica ali se opcija vsak mesec briše in moraš na novo nastavit? hvala

Drži do preklica oz dokler ne zamenjaš številke, ki jo imaš za Mojo številko Mobi.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Jaz vem, da me je prišlo ceneje kupiti en star US Robotics ISDN modem, da sem dobil analogni priključek za faks na drugi liniji, pri telekomu je bila zlatarska cena za to, da bi delala stara tehnologija.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Citat:
Uporabnik pikapoka07 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Dajte mi povedat ta opcija pri Mobiju in sicer MOJA ŠTEVILKA kjer kličeš na eno številko v Mobitel omrežju brezplačno a to po aktivaciji drži potem do preklica ali se opcija vsak mesec briše in moraš na novo nastavit? hvala

Drži do preklica oz dokler ne zamenjaš številke, ki jo imaš za Mojo številko Mobi.

Hvala!
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:


Seveda so bili vmesniki.. Vecinoma so zmontirali NT+2ab (NTBA,...) skatlo.. ki je imela ISDN in analogni priklop ...


Ne poznam primera, da ne bi bila montirana taka skatla ... In na tako si lahko priklopil tako ISDN kot tudi analogne aparate... Itak so bili pa v paketih tudi razne Siemensove variante (Gigaset 3070) za dokaj majhen denar (subvencionirano)... Se vedno imam nekje doma tako Gigaset centralo
smile-1.gif

Ne bo držalo, opremo, ki si priložil je bila več ali manj v uporabi in dana, za tem koje začel T-2 ponujati pretvornik za ISDN
grims-1.gif
.

Sam sem dobil in izrecno mi je bilo povedano, če hočem imeti telefonijo še naprej je potrebno vzeti še ISDN telefon, ker drugače z običajnim dotedanjim telefonom ne bo delovalo!

Pri meni so montirali razdelilnik z dvema RJ45 priklopoma (doma še hranim opremo priklopa) torej že v osnovi mi niso pustili za Rj11 priklop torej za običajni telefon.

V enega je šel modem;

untitled.jpg


V drugega pa ISDN telefon, ki začuda so takrat samo na Telekomu prodajali
10.gif
;

untitled.jpg



Tako, da še zmeraj ostaja vprašanje, kdo bo vrnil denar, zaradi nakupa telefona ISDN, ki se ni rabil, bilo pa ga je potrebno vzeti, ker drugače telefonije ne bi bilo
sprasujem se.gif


Naj se toži tudi za to? V kolikor sami ne bodo priznali.


Lp.

 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:


Ne bo držalo, opremo, ki si priložil je bila več ali manj v uporabi in dana, za tem koje začel T-2 ponujati pretvornik za ISDN
grims-1.gif
.

Sam sem dobil in izrecno mi je bilo povedano, če hočem imeti telefonijo še naprej je potrebno vzeti še ISDN telefon, ker drugače z običajnim dotedanjim telefonom ne bo delovalo!

Pri meni so montirali razdelilnik z dvema RJ45 priklopoma (doma še hranim opremo priklopa) torej že v osnovi mi niso pustili za Rj11 priklop torej za običajni telefon.

V enega je šel modem;

untitled.jpg


V drugega pa ISDN telefon, ki začuda so takrat samo na Telekomu prodajali
10.gif
;

untitled.jpg



Tako, da še zmeraj ostaja vprašanje, kdo bo vrnil denar, zaradi nakupa telefona ISDN, ki se ni rabil, bilo pa ga je potrebno vzeti, ker drugače telefonije ne bi bilo
sprasujem se.gif


Naj se toži tudi za to? V kolikor sami ne bodo priznali.


Lp.

T-2 je bil ustanovljen maja 2004... Jaz pa sem ISDN in ADSL prikljucek dobil maja 2002 in sem dobil opcijo, pri kateri so mi stari analogni telefoni ostali v uporabi ... Edino tisti prastari na stevilcnico niso vec delovali ... ker je preko ISDN mozno samo tonsko izbiranje in ne vec pulznega ...
smile-1.gif


Takega rdecega imam se vedno doma nekje
smile-1.gif

skitched-20150128-193327.png


Ce pa se vedno mislis, da se ti je zgodila krivica... pa pac vprasanje naslovi na Telekom... najbolje preko odvetnika
smile-1.gif
...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.764
5.895
113
TK posiljevanje z isdn pri adsl je bilo zato, ker so vas nategnili že pred tem, namreč ljudje so dajali po 2000 DEM za lastno telefonsko liniji in dobili dvojčka v centrali.
In na dvojčka ne moreš dati dsl, tako da si jih moral ponovno financirati, da so nadgradili tvojo že prej plačano linijo iz dvojčka na lastno parico v centrali, s tem si potem dobil isdn in pogoje za dsl (+dvorni dobavitelj iskratel je zaslužil z isdn opremo).
Dejstvo pa je, da dsl deluje najbolje brez vse ostale navlake (isdn, splitter).
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
@jest da ti je delal PSTN si rabil tak pretvornik, kot si ga ti slikal (ta drugi), torej NT 2ab. Brez tega ni delalo. Ali ga je bilo potrebno plačati se ne spomnem, bi pa rekel, da ja, ker sicer si dobil tistega, ki si ga prilepil kot prvega. In lahko tudi potrdim, da so NT 2ab v Q1 2003 imeli.

Prav tako se ne spomnim ali je bil ob tem, da si imel PSTN in ISDN pogoj, da si imel dve telefonski številki. To bi bilo potrebno malo preverit.

Vse to skupaj pa pomeni, da je teh stroškov lahko kar nekaj.

@Dekster ti pa si šel en korak naprej in to je k IP telefoniji. Modemi imajo sedaj možnost priklopa telefonov. Tega včasih ni bilo, kot si tudi sam pravilno ugotovil. Če se prav spomnim je bil prvi modem, ki je to podpiral črn Sagem.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.800
129
63
Na tale višek tehnike iz ISDN časov se pa noben ne spomni
smile-1.gif

na voljo si imel tudi dva analogna priključka. (tel in fax)
zmaga.gif


 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz vem, da me je prišlo ceneje kupiti en star US Robotics ISDN modem, da sem dobil analogni priključek za faks na drugi liniji, pri telekomu je bila zlatarska cena za to, da bi delala stara tehnologija.

Kako, da se noben ne spomni, ph. :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Predlagam da se odpre nova tema extra za te ISDN-je in ostalo sranje ker ste dosadni ko svinje s temi slikami starih modemov....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.