Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Super, 9. aprila sem podpisal aneks za 24 mescev za Orto Elastik s 5GB prenosa podatkov. Zdaj pa je ven prišel tale Orto Tripster z 8GB za isto ceno. Imam sploh kakšno možnost, da (ugodno) presedlam na Tripsterja?

Neke ugodne varjante ni, kar je ravno point. Novi paketi so očitno samo še z vezavo, tako da potem naslednji dve leti, ko prihajajo spet novi paketi, ne moreš na ugodnejši paket oziroma moreš plačat kazen, ker so tudi ti paketi spet samo z vezavo.

Je pa zanimivo, kako se računa "delež" ugodnosti, ki ga moreš odplačati. Pri telefonu je dokaj enostavno, ker dobiš telefon X € ceneje in potem vsak mesec odplačaš sorazmerni delež. Za ta popust pri naročnini, pa mi ni bilo najbolj jasno. Nazadnje tu nisem prišel do odgovora, sedaj pa gledam pri punci, ki je ravno ta mesec menjala na Orto Elastik (ravno preden je prišel Tripster+
uf-1.gif
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
422
5
18
Ljubljana
Nekaj dni nazaj sem zaradi podražitve starih paketov (Smart 1) spremenil paket na Optimalni S. Zanima me ali sprememba velja od dne ko sem spremenil paket ali s 1. v prihodnjem mesecu.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
dal si mu taki tipični odgovor, kjer zveniš pametno, poveš pa nič
wink-1.gif

Naj prevedem,.
- če ti napišeš dopis in prosiš za menjavo paketa, se bo paket zamenjal ko pride pritožba oz. obvestilo na vrsto,..
- če menjavo narediš preko mojega si.mobila ali v trgovino v sistemu pa se paket naredi takoj oz. v par minutah,..
- enako je če paket spremenim direktno v billing sistemu,..
B
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Končno smo tudi pri Simobilu dočakali precej dober paket Simpl, kjer 1500 enot dobimo za deset evrov.

Sicer še dobre tri evre dražje kot pri konkurenci ampak napredek je pa vendarle očiten.

P.S.
Se mi pa zdi sramotno, da tako zelo zaničujejo upokojence in jih imajo za res butaste.

Meni se zdi sramotna na SIMPLU cena minute brez zakupa... 0,15 € je krepko too much za minuto. 0,11 je bilo še sprejemljivo, 0,15 je pa too much... Ljudem ki ne porabijo veliko, se omenjeni zakupi 1500 namreč ne splačajo, 0,15 € na minuto je pa oderuška cena...

Še kak mesec nazaj sem za enoto pri Simpl paketu plačal 10 centov, a zdaj so pa to podražili na kar 15 centov?
A se res hočejo znebiti prav vseh uporabnikov?

Porabiš samo 42 enot mesečno pa se že bolj splača spokati h konkurenci, kjer za ta denar dobiš že 1500 enot.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Končno smo tudi pri Simobilu dočakali precej dober paket Simpl, kjer 1500 enot dobimo za deset evrov.

Sicer še dobre tri evre dražje kot pri konkurenci ampak napredek je pa vendarle očiten.

P.S.
Se mi pa zdi sramotno, da tako zelo zaničujejo upokojence in jih imajo za res butaste.

Meni se zdi sramotna na SIMPLU cena minute brez zakupa... 0,15 € je krepko too much za minuto. 0,11 je bilo še sprejemljivo, 0,15 je pa too much... Ljudem ki ne porabijo veliko, se omenjeni zakupi 1500 namreč ne splačajo, 0,15 € na minuto je pa oderuška cena...

Še kak mesec nazaj sem za enoto pri Simpl paketu plačal 10 centov, a zdaj so pa to podražili na kar 15 centov?
A se res hočejo znebiti prav vseh uporabnikov?

Porabiš samo 42 enot mesečno pa se že bolj splača spokati h konkurenci, kjer za ta denar dobiš že 1500 enot.

Ravno na to opozarjam... Naj se kaj ukrene v tej smeri...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Ja, hebat ga. hvala bogu je sploh ta možnost. Včasih je ni bilo. Plačaš 5 EUR, preneseš, pa ne rabiš dobenega obveščat da si pri drugem operaterju, da imaš novo številko, itd. Vglavnem mali strošek, za to kar pridobiš.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ja, hebat ga. hvala bogu je sploh ta možnost. Včasih je ni bilo. Plačaš 5 EUR, preneseš, pa ne rabiš dobenega obveščat da si pri drugem operaterju, da imaš novo številko, itd. Vglavnem mali strošek, za to kar pridobiš.

Bomo vidli kaj bo... Ampak pomoje bomo zadevo reševali tk ko smo zdaj, če ne bo sprememb...
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
ksz....

Kaj spet nekej drkajo pri simobilu zadnje cajte?!?!?!

S komurkoli se pogovarjam ***** čez simobil, da ne dela, oz slabo dela, zgublja signal, itd...

Isto pri meni. Do pred kakšnim mesecem ali dvema je vse delalo dokaj OK, sedaj pa sem velikokrat ali nedosegljiv ali pa je signal tako slab, da se ne da pogovarjat. Če se hočem kaj zmenit, moram it ven na dvorišče.
Dostikrat ko hočem klicat mi tudi napiše, da nisem registriran v omrežju itd....

Uglavnem je zadeva postala neporabna. Tudi stranke, ki pridejo sem, pizdijo nad simobilom, ki jim dela zelo slabo.

A so spet kej drkali po repetitorjih al kaj se grejo?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Dragi moj _bandit_...
stokanje po forumu ne bo pomagalo,.. pokliči klicni center, povej kaj se ti dogaja, naj preverijo, če so bile izvedene kakšne spremembe, če je potrebno se naredijo meritve in boš potem videl kaj in kako,..
b
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Meni na bobu deluje omrežje odlično, skoraj ves čas LTE... Telefon ti podpira Simobilove frekvence (ogromno Kitajcev ga ne)?
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Jaz ne opažam tovrstnih težav... Opažam pa, da včasih pri dolgem pogovoru že na tretjem aparat začne govor zafrkavat, sogovornik dobi vesoljski glas in podobno.

Po vsej verjetnosti so Banditove težave lokalne narave?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Saj zato pa naj se javi Si.mobilu da pogleda kaj je na stvari,.. dopuščam pa tudi klevete konkurenčnih operaterjev, kar ni nič novega na tem forumu,..
b
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.099
-869
83
KSZ, kličem info na 080 in 040404040, pa ven meče, napaka na povezavi ?
Sedaj pa je, urejeno. (po dolgem času) uspel klic. Hvala
 
Nazadnje urejeno:

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ne, ne gre za nobene klevete. Na simobilu sem ze dolga leta in ni moj namen pljuvati čez kogarkoli.
Samo danes mi je res počil živec.... Za vsak pogovor sem morat iti ven iz pisarne, da sem se lahko kaj zmenil.
Na simobil sem klical že par dni nazaj in sem na drugi strani dobil nekoga, ki mu nikakor ni bilo jasno, da če nisem dosegljiv in mi na telefonu piše, da nisem registriran v omrežje, da verjetno potem centrala oz repetitor ne ve, da želim vzpostaviti klic in zato serviser tudi ne bo našel loga za moj klic.
Potem me je hotel prepričat, da je nekaj narobe z mojo sim kartico. Tudi sam sem to pomislil ampak potem nebi imeli še drugi uporabniki istih težav na moji lokaciji, ker verjetno pa nimamo vsi pokvarjenih sim kartic tukaj.
Probal sem mu razložiti, da večina tukaj jamra čez simobiliv signal in to samo recimo zadnji mesec ali dva in da predvidevam, da so verjetno kaj drkali na repetitorjih ali centrali in da bi to lahko bil vzrok. Ampak dec na drugi strani je trmasto vztrajal pri tem, da mu moram navesti iz katere cifre sem klical, katero cifro sem klical in tocno navesti čas klica, da bo lahko izpolnil formular, ki ga ima pred sabo.
Ne vem no, a je tako težko dojet, da če telefon za vsak klic javi, da ni registriran v omrežje, da to verjetno nima dosti veze s tem koga kličeš ampak bolj s tem, da je nekaj narobe z omrežjem, še posebej ob dejstvu da če greš 30m stran od tam, pa lahko vzpostavi povezavo in dela.
In ja, telefon ni neka prepotopna kanta ampak S6 s pol leta staro sim kartico.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.