Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

luka51

Guru
16. avg 2007
14.357
5.635
113
10/4 je linija.
kadar dela ok leti oboje zabito na max dol 10 gor 4. se točno vidi, da naleti na zid omejitve. Ko ima svoje trenutke dela gor okoli 2 dol pa tam okoli 0.5Mbps. Ni to nekih vzorcev kdaj in kako dolgo. Lahko je tudi ob enih ponoči. Tudi ping takrat nabije v višave. Tudi do 500ms, običajno je okoli 20-25ms
Recimo zdaj je 4.16Mbps dol in 3.08Mbps gor pri 25ms pinga
Na simobilu zatrjujejo, da je za to pač kriva gužva na LTE. Ne verjamem glih, da bi sredi noči bilo tolko prometa. Je pa vedno slabše. Še pred enim letom je letelo konstantno na polno ( recimo neskončno tabov v youtube na 720 kvaliteti brez problema in zatikanja, Zdaj 720 ni več gledljiv pred par minutnega prednalaganja) kakega pol leta nazaj so se začele težave. Zadnje 3 mesce je pa obup. Nardijo pa nič. Zadnjič so mi celo probali prodat zgodbo, da je bil v bližini bazne nek pohod in je zato padla hitrost, ker je bilo dosti uporabnikov.... ja ob polnoči so še kr hodli okoli očitno.
Potem mi je enkrat prodajal zgodbo o slabem signalu v hiši naj modem prestavim. Sem mu razložil, da je zunaj antena in je moč signala bolj ali majn konstantna in enaka tudi ko je najbolj počasno.

Da naj menjam ponudnika ni opcija. Lahko grem nazan na ario ki dela samo ob sončnem vremenu, ali pa telekom z 1mega linijo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Ali pa če ima kdo v bližini celo paket s polno LTE hitrostjo in nočno opcijo, kjer podatki od 0:00 do 6:00 ne grejo iz zakupljenih količin.

Tale domači internet z omejeno hitrostjo in capom na 100GB vrjetno ni tak problem, razen če vas je res dosti (kar pa ni nemogoče, če ni druge opcije).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.357
5.635
113
cel kup nas je takih z domačim LTE. Večina jih ma osnovno hitrost in normalno uprabo. To kaj smo se pogovarjali.
Tudi večini je delalo brez problemov kot meni na začetku. V zadnjih časih pa nisem nič spraševal če majo tudi probleme.
Zaj če je problem preobremenjene centale bojo mogli nekaj nadgradit. Takrat so bli celi sladki, kak se nam bo cedilo med in mleko, ko so prišli ponujat to "novost" :D
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Se komu na ios-u v appu ne prikazuje pravilno porabe, meni kaze samo prenos, ce pa grem na portal vse normalno kaze?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Probaj se odjavit in ponovno prijavit,.. meni je najprej pokazalo enako kot tebi, potem pa pravilno,..
lpb
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Deluje, hvala
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Zakaj ne odpre strani bet 365, pri ostalih ponudnikih odpira normalno. Spet tista vrla slovenska proti igralniška zakonodaja?
 
Nazadnje urejeno:

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Nove bazne:
• 2G omrežje na območjih: Parižlje (MB), Dražgoše (KR), Kal nad Kanalom (NG), Birčna vas (NM), Radovica (NM)
• 3G omrežje na območjih: Štepanjsko naselje (LJ), Gosposvetska (LJ), Sneberje (LJ)
• LTE omrežje na območjih: Parižlje (MB), Dražgoše (KR), Kal nad Kanalom (NG), Birčna vas (NM), Radovica (NM)
b
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Center Velenja se kaj obeta dopolnitev? V notranjosti šolskih zgradb pretežno samo E. Ostala dva LTE BP:
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zakaj pa? So se zgleda dovolj ljudem zasrali, da bodo spremenili ime. Preden me začne kdo pljuvat, med vrsticami je to povedal tudi sam direktor:

''A1 je vodilno telekomunikacijsko podjetje na avstrijskem trgu in blagovna znamka, ki je sinonim za celovite komunikacijske rešitve. A1 je prepoznan kot odgovoren in zanesljiv ponudnik kakovostnih storitev in uporabniške izkušnje ter najzmogljivejše in napredne komunikacijske infrastrukture''
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Zakaj pa? So se zgleda dovolj ljudem zasrali, da bodo spremenili ime. Preden me začne kdo pljuvat, med vrsticami je to povedal tudi sam direktor:

''A1 je vodilno telekomunikacijsko podjetje na avstrijskem trgu in blagovna znamka, ki je sinonim za celovite komunikacijske rešitve. A1 je prepoznan kot odgovoren in zanesljiv ponudnik kakovostnih storitev in uporabniške izkušnje ter najzmogljivejše in napredne komunikacijske infrastrukture''

Ti pa znaš brati med vrsticami...itak je bilo vprašanje časa kdaj se bo blagovna znamka spremenila ali na Vip ali na A1...
V končni fazi je zdržala dolgo...kar se tiče mene jo je škoda...a to so le moja nostalgična razmišljanja...
B
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sicer mi ni jasno, zakaj je treba ime sploh spreminjati... Folk je navajen na ime Si.mobil ... in bodo se vedno uporabljati to ime... in bo cela zmesnjava... Tako kot je pri Telekomu... kjer je mobilni del je za vecino se vedno Mobitel
smile-1.gif
...


Nekateri se vedno recimo povezujejo Si.mobil v Vodafonom... ker je bila nekaj casa aktualna za naveza ...
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Spremenili bodo zato, da bodo lahko ves marketing material delali na A1: reklame, majice, kulije, CGP in še marsikaj. In pri tem seveda nekaj prihranili.

Zame je Simobil kljub avstrijskemu lastništvu še vedno pomenil nekaj slovenskega, nekaj kar ima že v imenu avstrijo in ki se večinoma vodi iz srbije pa seveda ne vidim več tako.

Če bi danes izbiral, bi šel iz samega patriotizma na Telekom. Cenovno itak ni nekih bistvenih odstopanj oziroma ima Telekom marsikje celo boljšo ponudbo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.