Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Strošek prekinitve bo isti, naročnina pa bo obračunana v celoti...
Skupni strošek bo tako čez prst strošek prenosa, strošek pogodbenih kazni, odjava in naročnina...
B
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja ampak kazen je en mesec kasneje nižja, ali?

In ja bo višje vse skupaj zaradi ene cele dodatne naročnine, ki je NE ŽELIMO, kar smo nedvoumno izrazili na formularju za prenos.

Moram malo premislit o kaki pritožbi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hecno je to, da moraš imet naročnino še skoraj en mesec po prekinitvi. Glede pogodbenih kazni mi je vse jasno in me ne boli, v bistvu me tudi naročnina ne boli, ampak se mi pa zdi neumno, da imam jaz strošek, pa konec koncev tudi oni, ker mi dajo nadomestno številko, ki je jaz ne uporabljam, nekdo pa si komaj želi k njim in je ena številka zablokirana (naivnost off).
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Pogodbena kazen je nižja z vsakim dnem, ko je bližje koncu vezave.

Z zadnjimi splošnimi pogoji so se izklopi pač spremenili,..in na to se seveda lahko pritožiš,..pričakuješ pa lahko zavrnjeno pritožbo.

76 člen pravi: ". Naročniško pogodbo, sklenjeno za nedoločen čas, lahko pogodbeni stranki kadarkoli odpovesta, pri čemer
odpovedni rok traja do konca Obračunskega obdobja, v katerem je bila Naročniška pogodba odpovedana –
razen če Naročniška pogodba določa drugače."

Lpb
 

redneck

Zelenc'
12. nov 2015
5
0
1
v kolikor bi ti prekinili NR pred iztekom obračunskega bi ti morali naročnino obračunati sorazmerno. Zato pa ti dajo nadomestno številko preko katere bi načeloma lahko porabil zakupljene količine v paketu v kolikor bi jo še uporabljal. Če jo uporabljaš ali ne pa ni njihova težava. Nove SIM so še vedno cenejše kot izpad prihodka zaradi sorazmerno obračunanih naročnin
grin1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če bi imeli kakšno resno organizacijo za zaščito potrošnikov, se take zadeve itak ne bi dogajale. Če so do sedaj lahko izlopili isti dan oz. naslednji, torej ne obstaja nek razlog da se to ne da, gre za očitno nategovanje naročnikov. Ampak ker to počne že nekdo drug, pa ni dobil po prstih, dejmo še mi.
 

redneck

Zelenc'
12. nov 2015
5
0
1
Saj imajo SPP in cenik ki je javen tako da kaj dosti tukaj ne moreš narediti - podjetje je pravno pokrito. Načeloma jih lahko prijaviš na AKOS in bodo to tam mleli če je OK ali ne in morda v roku 6 let spremenili SPP.
S podpisom pogodbe bi naj bilo jasno vse od začetka do konca.
wink-1.gif

morda je pa res da dober glas seže v deveto vas na koncu koncev?
smile-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
V omrežju je spet nekaj novosti (poleg tistih, ki jh nisem sporočil:) med poletjem):
• 2G omrežje na območjih: Dolenci (MB), Kristan vrh (MB)
• LTE omrežje na območjih: Dolenci (MB), Kristan vrh (MB), Čiginj (NG)

b
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ja, za Kristan vrh lahko potrdim cca vsaj 10 dnevno prisotnost delovanja nove bazne. Sicer v bazi Sveta Idej ni prava lokacija, ker je leta verjetno južno od cerkve v gozdu, kjer se vidi bazna. AMpak važno da dela
smile-1.gif

Pa še kakšno v Celju postaviti, da bo zadovoljiv LTE signal...
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.675
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Ja, za Kristan vrh lahko potrdim cca vsaj 10 dnevno prisotnost delovanja nove bazne. Sicer v bazi Sveta Idej ni prava lokacija, ker je leta verjetno južno od cerkve v gozdu, kjer se vidi bazna. AMpak važno da dela
smile-1.gif

Pa še kakšno v Celju postaviti, da bo zadovoljiv LTE signal...

Javi @svetidej pravo lokacijo pa bo uredil.
wink-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Meni sedaj tudi že deluje... ni pa bilo tako zelo lokalno. Crknilo je v Ljubljani cca. 16:45 (vem, ker mi je nehal delat streaming glasbe... prav tako se ni več povezalo na LTE). Potem pa kljub rebootu telefona ni delalo vse do doma (občina Radovljica). Sedaj pa cca. 2 uri nisem bil pri telefonu, tako da ne vem, kdaj je ponovno začelo delat.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.