Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
http://www.consilium.europa.eu...and-for-mobile/
Citat:
Sprostitev pasu 700 MHz za mobilne storitve: Svet dogovoril svoje stališče
Svet je 26. maja 2016 sprejel splošni pristop glede osnutka sklepa, katerega namen je okrepiti širokopasovne storitve. V Evropi naj bi 700-MHz pas, ki zagotavlja visoko hitrost in široko pokritost, do leta 2020 odprli za brezžični širokopasovni dostop. Radiodifuzija bi sicer ohranila prednost v pasu pod 700 MHz vse do leta 2030.

Nizozemski minister za gospodarske zadeve Henk Kamp, je povedal: „Odprtje 700-MHz pasu za mobilni širokopasovni dostop je pomemben korak k razpoložljivosti širokopasovnega dostopa za vse v EU. Hiter internet ni pomemben le za gospodarski razvoj v EU, temveč tudi v vsakdanjem življenju njenih državljanov. 700-MHz pas skupaj z drugimi ukrepi zagotavlja, da bo do leta 2020 EU imela hitri internet.“

Sprememba namena 700–MHz pasu pod usklajenimi tehničnimi pogoji
Države EU morajo v skladu s stališčem Sveta dostop do 700-MHz pasu (694-790 MHz) do 30. junija 2020 pod usklajenimi tehničnimi pogoji prepustiti brezžičnim širokopasovnim storitvam. Če tega ne bi zmogle iz ustrezno utemeljenih razlogov, lahko zagotavljanje razpoložljivosti tega pasu odložijo za največ dve leti. Med razlogi za takšne zamude bi lahko bile na primer neodpravljene škodljive motnje ali problemi s čezmejnim usklajevanjem.

Države članice morajo do 30. junija 2018 sprejeti „nacionalne načrte“ in v njih opredeliti, kako bodo implementirale zadevni sklep. Ti načrti bodo javni.

Ohranitev konvencionalnih televizijskih storitev
Stališče Sveta določa, da morajo države članice poskrbeti, da bo pod-700-MHz pas (470-694 MHz) na voljo za digitalno televizijo in brezžične mikrofone vsaj do leta 2030, odvisno od nacionalnih potreb. To avdiovizualnemu sektorju zagotavlja dolgoročno regulativno predvidljivost glede razpoložljivosti zadostnega spektra, tako da bo lahko še naprej zagotavljal in razvijal storitve ter izvajal potrebne naložbe.

Države članice bodo lahko ta pas uporabljale tudi za druge namene, vključno z mobilnimi internetnimi storitvami, vendar pod določenimi pogoji.

Visokohitrostne mobilne storitve po vsej Evropi
Pas 470-790 MHz se zdaj veliko uporablja za digitalno televizijsko oddajanje in za brezžične mikrofone, na primer v gledališčih, na koncertih in športnih prireditvah.

Vendar pa je pas 700 MHz zaradi visoke hitrosti in prodornosti idealen za mobilne internetne storitve. Usklajena uporaba frekvence bi morala biti v spodbudo za prevzemanje 4G in v pomoč pri zagotavljanju visoko kakovostnih širokopasovnih povezav za vse Evropejce. Pripomoči bi morala tudi k vsesplošni uvedbi 5G takoj, ko bo na voljo (okoli leta 2020). To bo omogočilo učinkovito uvajanje inovativnih storitev, kot so povezani avtomobili, pametna mesta in zdravstvene storitve na daljavo.

Kaj sledi?
Ta splošni pristop bo podlaga za pogajanja Sveta z Evropskim parlamentom. Parlament še ni sprejel stališča. Da bi besedilo postalo pravno zavezujoče, ga morata potrditi obe instituciji.

Najlepša hvala za ta obširen odgovor.

Torej še pet let ne bo dobro delujočega mobilnega interneta izven večjih mest ;(

Res škoda, da bodo najboljše frekvence tako dolgo ostale prazne.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Torej brez vezave in brez omejitve prenosa podatkov.
cheer.gif

Tale mobilni internet je pa že zelo zanimiv in me pride skoraj ceneje kot fiksni Amis.

Ga bom enkrat naročil vsaj za test, da vidim, če res deluje kot je treba, ker mi signal malo šepa nekje 3 črtice od petih.
Obstoja še kakšna antenca s katero bi še izboljšal signal?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Meni se zdi to čisto fer ponudba. Pod 30 EUR mesečno težko dobiš tudi fiksno storitev. Za primerjavo naš lokalni kablaš, je do pred kratkim signal dobival od nekih nesposobnežev Softnet/Kabelnet ali nekaj takega. 10/1 linija je koštala 30 EUR, trojček pa 46 EUR. No 2 meseca nazaj jim je telekom začel dobavljat TV in internet storitve, potem so hitrost dvignili na 15/3 za isti denar. Tako da če upoštevamo, da bodo brezžične storitve še nekaj časa dražje od fiksnih je to OK cena, tudi če recimo doplačaš 5 EUR pa imaš solidno 10/2 hitrost. Z tem pa komot že počneš karkoli (Torenti, oblačno nalaganje, streaminig video vsebin itd).

Če imaš LTE 3 črtice in če bazne niso preobremenjene z uporabniki boš 10/2 šibal brez problema.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Meni osebno nima ta zadeva nobene prednosti pred "fiksnim mobilnim netom", razen ni vezave, pa ni omejitve prometa (no mobitel tudi na fiksnem mobilnem nima). Zame bi za enih 40 EUR mogu met še vsaj 2000 min pogovora in ravno tolko SMS. Nekomu pa pride lahko zelo prav. Recimo če živi sam, je dosti od doma. Mu tisti domač bol malo hasne, ta pa veliko, lahko si net na dopust neseš, itd
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Kaj je tukaj nejasnega,.."domači internet" internet, ki nadomešča fiksni internet, tako da imaš okno v svet,.. ni namenjen torrentom in podobnim pollegalnim zadevam,.. namenjen za fiksno lokacijo in to je to,.. za ostalo so paketi mobilni internet in opcije mobiln internet, ki ga lahko vlačiš sabo kolikor želiš,,.. na Kredediro, v Butale ali pa na WC,..
Lahko je bit pameten, če imaš okrog sebe kabel, optiko, javni wifi, kaj jaz vem kaj še,..ta pa je namenjen vsem tistim, ki so goli in bosi v smislu interneta,... in ti so hvaležni in nimajo sto in ene pripombe, kaj bi še imeli,..in zadeva seveda ni zastonj,..
b
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Tebi nekaj ni jasno. Nekateri rabijo neomejen paket, da ga sabo vlačijo, drugi pa pač ne. jest ga ne, recimo @Fikus ga pa rabi. In vsak ima izbiro kaj bo vzel in kam bo denar dajal. Da mam jest posel, da bivam vsak dan drugje bi tud rad da neomejen net sabo vlačim, ne da se hebem z počasnimi linijami, nestabilnimi WIFI, varnostno vprašljivih mrežah, itd po hotelih, posebno če je vsa ta zadeva za posel. In to bi tudi plačal. Takrat mi domača optika ne hasne popolnoma nič. Leta že poslušamo, kak je ta LTE oh in sploh, pa brzine pa pingi na ravni optike, pa zamenjava za žične storitve itd. Končno je to začelo nekako delovati in si je nekdo upal odpret linije in začel ljudem to nudit.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Vsak se odloči sam kje bo vzel in kaj,..ponudbe so javno objavljene in možnosti so za vse iste,..Neomejen internet se verjetno operaterju ne izplača, saj bi bili vložki v omrežje previsoki,.. odprt internet in recimo 100€ mesečno pa verjetno nebi bilo zanimivo za uporabnika. Sem pa mnenja da tisti ki uporabljajo internet več kot je predvideno naj plačajo več,..
Si.mobil je imel tako ponudbo vendar očitno ni bila dovolj atraktivna,..neomejen internet z omejitvijo max hitrosti,..
Čas bo prinesel svoje, zdaj pa je ponudba kakršna je,..
b
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Hvala bogu, da je izbira. Operaterja ne košta nič če ga ima v ponudbi, pa ni interesa oz. je ta minimalen, nekomu pa lahko zelo prav pride. Ni pa pričakovati da bo zaradi tega folk na veliko odjavljal žične storitve, vsaj dokler bomo slovenci bolj kot ne zapečkarji in ne bo še TV zraven.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Vidim, da mi sedaj na moj simobil kaže tudi porabo podatkov v tujini, tako da mi ni treba več v excelu seštevati porabe (tujina na Orto Elastiku)
smile-1.gif
Škoda edino, ker na si.info appu, kjer največkrat pogledam, še vedno ne kaže. Upam da kdaj dodajo, čeprav slabo kaže z updejti, glede na to, da je app še vedno narejen za resolucijo iPhonea izpred parih let :/
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Nove lokacije baznih,..
• 2G: Kanalski lom (NG)
• 3G: Sv. Križ bele vode (MB)
• LTE: Jezersko meja (KR), Pesnica II (MB), Velenje Občina (MB), Mladinska knjiga (LJO), Cerkev Velenje (MB), Dvorana Bonifika indoor (KP), Kanalski lom (NG)

lpb
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Hmm nimam,.. mislim da zaenkrt ni potrebe,.. bolj je pomembno da se pokrije čim večje območje z LTE ,..
b
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
KSZ
A je slučajno LJ189 izklopljena? Nazadnje je vse delovalo, danes pa se mi veže na LJ190 pa je porazen signal v IC Komenda...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.