Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Upam, da se bo ponudba mobilnega interneta še krepko razširila in zvišalo prenesene GB ali pa celo brez omejitve kot pri fiksnem internetu.

Ultimativni paket mi je bolj všeč, ker ponuja precej višjo hitrost in možnost uporabe povsod ne samo doma ob tem pa še neomejeno vsega, res pa, da za fiksni net nudi premalo prenosa GB.
Mobilni internet ima pa mnogo drugih slabosti.

Bom pa moral počasi najti neko rešitev, ker imamo res obupno fiksno linijo, pa me stane 31 evrov pri še najcenejšem Amisu.

Televiziji se je vzelo vse kanale nad 50, ker naj bi se uporabili za mobilni internet, zdaj pa teh najboljših frekvenc ne uporablja nihče.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Nižje cene paketov in višanje GB ne gre najbolj skozi,..za sabo potegne razširitve na baznih ali pa zapolnjene bazne in posledično nizke hitrosti,..
je,. ga zadeva stane,.. šparanje nam bo prineslo stagnacijo lin nazadovanje,..nekoč pa tudi več GB:)

b
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Si.mobil se mi zdi, da z junijem 2017 mora odpraviti omejitev 2/1 na 100 GB in dati najmanjšo hitrosti 10/2.

Prav tako je neposrečena omejitev 100 GB za vse pakete enaka 4/2, 10/2 ter 20/3.

Drugače pa "domači internet" je namenjen vsem tistim, ki nimamo ADSL dostopa do doma. Za nas je nepravična omejitev 100 GB. Za take ljudi je edini pravi paket Telekomov ki nima omejitve (seveda smo na začetku morali dokazati da ne moremo imeti ADSL/FTTH dostop). Dokler bo Si.mobil imel 100 GB omejitev nima paket ne repa ne glave. Paket je nesmiselen.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Paket je kar dobro smiselen,.. kar nekaj strank ni imelo interneta in ga zdaj imajo,..ni za torente, gledanje televizije, je pa kar spodobna alternativa tistemu kar so imeli do tedaj,.. po 100GB opravljenega prometa je hitrost še vedno 2/1 kar omogoča normalno delo z internetom tipa maili, pregled spletnih strani, you tuba,..
Ko pa se bodo pogoji spremenili bodo pač veljali drugi,..
b
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Morda kaj veš kaj se dogaja s TV kanali nad 50, ki naj bi jih dodelili ravno za mobilni internet?

Sam imam ubog fiksni internet 4/0,5 mega linijo, za katerega Amisu plačujem skoraj 32 evrov in bi z veseljem vzel kak domači mobilni internet, ki ima recimo kar "100 mega linijo".
100GB mesečno mi pa čisto zadošča(brez večje uporabe torrentov), seveda bi bil pa mnogo bolj vesel paketa brez omejitev.
cheer.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Brez cenzure...
No sej Telekom pa sploh ne lovi 3G. Telemach pa kr bolje.
2451304-Screenshot_2016-07-08-17-10-33.png
 

Priponke

  • 2451304-Screenshot_2016-07-08-17-10-33.png
    2451304-Screenshot_2016-07-08-17-10-33.png
    90,6 KB · Ogledi: 217

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Saj sem ti že zgoraj napisal.
Pri preverjanju razpoložljivosti mi napiše:

Preverite razpoložljivost izbranega paketa na želenem naslovu:
warning
Domači internet na tem naslovu ni na voljo.

Pa obvezna vezava mi ni všeč, omejitve mi niso všeč, pa starši umrejo brez fiksnega telefona s 700 brezplačnimi minutami...

Ko bo na voljo, ko bo še malo ceneje in ko ne bo vezave ter manjše omejitve, bom pa zainteresiran.
Še kakšno leto bom že še zdržal na tej skoraj klicni povezavi
smirk-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ja fikus, ko se bodo pogoji spremenili se pa spet oglasi,..
Morda pa dočakaš uporabno bazno tudi pri tebi,.. tu je nekaj novih lokacij:

• 2G omrežje na območjih: Lemberg (MB), Jurovski dol (MB), Veliki otok (KP)
• 3G omrežje na območjih: Kanin (NG)
• LTE omrežje na območjih: Logarska dolina (MB), Lemberg (MB), Jurovski dol (MB), Hotedršica (KR), Brda (KR), Veliki otok (KP), Predor Kastelec (KP), Predor Dekani (KP), Tehnološki park (LJ), Mali vrh (NM)

lpb
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Še kakšno leto ali dve pa boste še prosili, da vzamemo mobilni internet, brez vsake vezave in večjih omejitev...

Hotedršica ni bila še nikoli v kranjskem območju, če seveda gre za tisto Hotedršico med Kalcami in Godovičem?

Ta oddajnik bi mi znal priti prav, če ga le niste spet postavili kam v dolino;)
 
Nazadnje urejeno:

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Hotedršica to je v območju Logatca in ne Kranja...
wink-1.gif


hmm Veliki otok pri Kopru? Kako da Google maps najde samo Veliki otok pri Postojni?
sprasujem se.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
@fikus nikoli ne reci nikoli,.. morda bomo nekoč za uporabniki metali petstotake,..
@Deky,..Področne oznake se naanašajo na interno razporeditev, ki pa ni relevantna za uporabnike,.. informacija je zgolj informativne narave,..
b
 

Tim

Pripravnik
9. sep 2007
81
2
8
Bazne postaje na Postojnskem spadajo pod KP, od tu tudi poimenovanja baznih postaj, npr. Hotel Kras Postojna (KP070)...

Lp
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Vem kako se označujejo bazne v Postojni.. A vseeno bi lahko bilo napisano da je to pri Postojni itn..
wink-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Kot sem rekel podatek je za interno uporabo,.. saj morda bi bilo bolje da ti podatki ostanejo interni,..Če koga zanima bo že videl info na aplikaciji Si info,..
b
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ste v področju MB, Celje, v Medlogu tudi kakšno bazno vklopili? Si info jo zazna kot bazno brez točne lokacije.
Pa še: bo Simobil na bazni Telemacha CE-Ostrožno čez čas postavil tudi svoje antene? K piše skupna izgradnja.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Še vedno ne vem kaj se dogaja s frekvencami, kjer naj bi bil mobilni internet(bivši TV kanali od 50 navzgor)?

Te nižje frekvence omogočajo boljše pokrivanje in bi z njimi morda dosegli precej več uporabnikov tudi na slabo pokritih območjih.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Eni pa imate res hude probleme sami s seboj, če vas že to moti, da lepo vprašam, če kak strokovnjak tukaj kaj ve kaj se dogaja s tistimi frekvencami, za katere je bilo rečeno, da bodo namenjene za mobilni internet.

Par let je že od tega pa ni ne duha, ne sluha o njih.
A ni škoda, da imamo precej odličnih prostih frekvenc, ki se pa ne uporabljajo.

Jaz bi jih brezplačno podelil tistim, ki bi se zavezali, da jih bodo namenili predvsem za pokrivanje območij, kjer ni drugih omrežij.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
V temi kak je pa bob zanič ... smo že rekli nekaj informacij tudi o robotskem prizvoku med pogovorom.
Ali je zato omrežje zanič ali ne, jaz ne bi, saj se hitro pojavi vse preveč subjektivnih mišljenj, kar je vse prepogosto na tem forumu.
Da se vrnem k bistvu:

Na žalost se v kompletnem Simobil omrežju (tudi Bob) pojavlja robotski prizvok vsem uporabnikom. V povprečju se ta fenomen pojavi med 20. in 30. minuto pogovora. Sem pa sedaj opazoval ta fenomen kar dober mesec, in druge rešitve, kot prekinitev pogovora in ponovna vzpostavitev, NI. Namreč, če si, kot uporabnik, zelo vztrajen, se zvok popravi, a to ne traja tistih maksimalno sprejemljivih 15 do 30 sekund, ampak vsaj 3 minute ali več.
Naročnik Simobila sem bil že pred leti, a takrat teh težav ni bilo. 2011 sem prešel na Tušmobil. Od Julija 2015 sem uporabnik Bob-a in že od takrat to opažam. V začetku sem bil prepričan, da ni vse v redu z mojim Galaxy S2, zato sem to nekako spravil v podzavest. A po menjavi za Galaxy S4 je problem ostal. Hard reset telefon, drugi uradni, neuradni firmware ali druge nastavitve omrežja niso pripomogle k rešitvi.
10. 6. sem uradno podal prijavo na njihovo podporo, povedati sem moral točno, pri katerem klicu se je to dogajalo. Ker pa sem malo težja osebnost, sem operaterju, z željo podati čim več informacij, omenil tudi opise pojava na tem forumu. Torej, da bi lažje raziskali težavo. Namerno ali nenamerno mi je po ovinkih razložil, da so že seznanjeni s težavo. Sam pri sebi si mislim, da so s tem seznanjeni že nekaj časa, saj ni nihče od njih presenečen nad temi podatki. V roku nekaj dni (po vikendu) naj bi me kontaktirali. Žal ni bilo iz tega nič. 4. 7. sem dobil sledeč SMS:

Citat:
Uporabnik Simobil pravi:[/I]
Pozdravljeni, preverili smo vaso prijavo. Pojava robotskega prizvoka v pogovoru se se zmeraj resuje. Lep pozdrav, Si.mobil

Pred dvema dnevoma pa sem se pogovarjal s kolegom, naročnikom Simobila, kateri pri nekem software-skem podjetju za Simobil in ostale operaterje razvija neke digitalne varnostne dodatke pri plačilih (kolikor lahko kot laik razumem...
cool-1.gif
). Človek je zelo objektiven in po 30 minutah se njemu pripeti, da me slabo razume. Prekine in pokliče nazaj, hitro je stekel pogovor o težavi in mi opiše, da se mu dogajajo popolnoma identični simptomi (robotski prizvok - Iphone 6). Pozna nekaj ljudi s Simobila in to se dogaja tudi njim.

Na Tušmobilu teh problemov ni bilo (bili pa so s pokritostjo).

Glede na to, da problem ni od vedno in da so vsi obveščeni, upam da to kmalu uredijo. O tem pa najbrž ne govorijo radi, zato tukaj informativno javljam, kar vem. Morda bo to prav prišlo tistim, kateri mislijo presedlati v Simobil, da morda še malo počakajo oz. tistim, katerim se to dogaja, naj ne izgubljajo časa in iščejo težav v svojem telefonu.
Namen vsekakor ni očrniti operaterja, saj ima sicer po mojih izkušnjah in tudi teoretičnih informacijah najkvalitetnejše omrežje v SLO. Priporočam vsakomur, kateri (morda celo samo začasno) lahko sprejme ta problem.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.