Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Tale Lumia 920 ni P od poslovnega telefona. Dejansko so maili tako zelo slabo integrirani v sistem, da kar glava boli. Nevem kako si predstavljajo dat tak polizdelek od programja ven. Danes me je konkretno močno zmotilo (že nevem kolikokrat) da priponka kar izgine, ko želiš forwardirat email. Tudi potem ko .pdf file downloadam iz drugega maila in ko želim pripeti ta isti .pdf file v drug mail, sploh ne najdem datoteke. Je možno, da se da pripeti samo slike v mail??

Zdajle mi je bilo recimo hitreje vstat iz postelje, odpret laptop, ga prižgat, se dvakrat razpizdit medtem ko se mi je Firefox zaprl, odpret gmail in pogledat priponko takole, kot pa da bi mi telefon zdownloadal en ušiv pdf file. Pa sem probal tako prek prenosa podatkov, kot prek wifi, pa sem izklopil telefon in ga vključil nazaj. To on mene mal..
evil.gif


Uglavnem, naslednji telefon, če bo Nokia bo to samo zaradi offline map, ki so res precej dobre. Definitivno pa to NI telefon za power userje v katere vključujem sebe. Zame mora delat vse tako kot je treba. Ne pomaga mi super fotoaparat in dobre mape, če ti mejli trokirajo vsakič ko hočeš kaj posredovat komu ali ko downloadaš mail s priponko. Da ne omenjam kaka kalvarija je updateanje mail inboxa, če imaš v nastavitvah sinhronizacije nastavljeno, da ti downloada maile od začetka pa do danes..

Long story short; maili so po mojem mnenju na wp8 za en k..
 
Nazadnje urejeno:

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Eni smo to že dali skozi in šli hitro drugam
evil.gif
Na plano s predlogi prosim
smile-1.gif
Sej ne pravim, da je Lumia 920 zanič, ampak neke zadeve, ki bi jih uporabljali bolj zahtevni userji pa morajo nujno dodelati. Najprej teli maili, ki so jedro zapletov že odkar je telefon ven prišel. Da ni ene stabilne FB aplikacije je tudi že malo farsa.

Edina stvar s katero sem zadovoljen 99% je fotoaparat. Dosti možnosti, kvalitetne fotografije, ostale stvari so narejeno bolj polovičarsko.

Recimo meni je pomemen tudi organizator dogodkov. Koledar na Lumiah je pa precej zanič. Kot prvo, nič se ne vidi iz mesečnega pregleda, moraš klikat na dneve; lahko bi naredili da ko greš čez en dan s prstom, se pokaže kratek pregled dogodkov. Ni možnosti kopiranja dogodka, vse je treba vnašat trikrat, kar je zguba časa.

Slaba stvar Microsofta je tudi Skydrive, ki se sinhronizira s telefonom samo v eni smeri: telefon-Skydrive, obratno pa ne gre. Če torej jaz zbrišem slabe slike na Skydriveu, bi pričakoval, da me vpraša program "Ali želite izbrane fotografije izbrisati tudi iz vašega Lumia 920 telefona?".

No, sanja svinja kukuruz. Meni se ne zdi, da sem nevemakako zahteven, v tem času bi tako osnovne zadeve res morali poštimat. Če lahko gledam serije in filme v službenem času s telefona, in downloadam torrente, mi ni jasno kako lahko tako polovičarsko izdelajo koledar, maile in nekatere druge must-have stvari za power userje.

Še vedno pa čakam na alternativo, ki bo delovala hitro in brez zatikanja, pa s poštimanimi prej omenjenimi stvarmi. Obvezne so tudi offline mape.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Saj ni tako slabo kot si ti navedel, sam imam tri različne maile in delajo brez problema je pa potrebno več truda pri tem.
No, sej to je problem. Če je telefon oglaševan kot vsestranski, bi to tudi moral biti.

Moraš se zavedati, da v današnjem času je za določene stvari res nujno, da delujejo tako kot je treba. In vedno bolj in bolj bomo povezani z našimi napravami imenovanimi telefon, tako da bi morali stremeti k izboljšanju, ne pa stagniranju ali celo v primeru WP8 mailov nazadovanju.

Zanima me kaj uporabljajo razni direktorji, ki morajo urejati sto enih stvari na poti (od dokumentov, pregleda excell poročil, emailov...)? iPhone je fancy, dvomim pa da svoje delo opravlja kaj bolje kot Lumie? Imajo sicer vse Lumie enak OS? Je kaka razlika med 920 in 1020 v delovanju sistema?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Potem bi si sigurno moral omisliti Samsung not, kolega grafičar ga ima in prehodi pol sveta mesečno ureja svoje službene stvari in še dosti kaj drugega iz tega nota, ja lumia definitivno še ni v tem rangu.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Eni smo to že dali skozi in šli hitro drugam
evil.gif
Na plano s predlogi prosim
smile-1.gif
Sej ne pravim, da je Lumia 920 zanič, ampak neke zadeve, ki bi jih uporabljali bolj zahtevni userji pa morajo nujno dodelati. Najprej teli maili, ki so jedro zapletov že odkar je telefon ven prišel. Da ni ene stabilne FB aplikacije je tudi že malo farsa.

Edina stvar s katero sem zadovoljen 99% je fotoaparat. Dosti možnosti, kvalitetne fotografije, ostale stvari so narejeno bolj polovičarsko.

Recimo meni je pomemen tudi organizator dogodkov. Koledar na Lumiah je pa precej zanič. Kot prvo, nič se ne vidi iz mesečnega pregleda, moraš klikat na dneve; lahko bi naredili da ko greš čez en dan s prstom, se pokaže kratek pregled dogodkov. Ni možnosti kopiranja dogodka, vse je treba vnašat trikrat, kar je zguba časa.

Slaba stvar Microsofta je tudi Skydrive, ki se sinhronizira s telefonom samo v eni smeri: telefon-Skydrive, obratno pa ne gre. Če torej jaz zbrišem slabe slike na Skydriveu, bi pričakoval, da me vpraša program "Ali želite izbrane fotografije izbrisati tudi iz vašega Lumia 920 telefona?".

No, sanja svinja kukuruz. Meni se ne zdi, da sem nevemakako zahteven, v tem času bi tako osnovne zadeve res morali poštimat. Če lahko gledam serije in filme v službenem času s telefona, in downloadam torrente, mi ni jasno kako lahko tako polovičarsko izdelajo koledar, maile in nekatere druge must-have stvari za power userje.

Še vedno pa čakam na alternativo, ki bo delovala hitro in brez zatikanja, pa s poštimanimi prej omenjenimi stvarmi. Obvezne so tudi offline mape.

Kot prvo, 920-ka je super telefon, ampak sem jo zelo hitro zamenjal za android ravno zaradi mailov (priponke). Morda sem jaz smotan in nisem znal pravilno uporabljati 920-ke in sem imel zato težave, ampak na android (Xperia ZL) sem si dal AquaMail app in upraba emalov je postala otročje lahka (tudi s stock android email appom sem imel težave s priponkami).

Za "organizacijo" za koledar uprabljam acalendar+, za taske g task app in za prikaz vseh dogodkov na namizju simple calendar widget in to mi popolnoma zadošča
smile-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Se strinjam, vsak sistem ima svoje "cake", posebnosti... Nekaj pa je tudi to, da moraš znati uporabljat
smile-1.gif
Na WP je kakšna malo bolj "napredna" funkcija narejena po ovinkih oz. možna le z dodatnimi aplikacijami, ki jih dobiš v marketu. Ni privzeto naloženo.

Npr. pri forwardiranju email priponk je potrebno najprej kliknit v prvotnem emailu na datoteko , da jo naloži, nato pa kliknit forward. Na ta način priloži datoteko.

Ko na novo sestavljaš email lahko le slike pripenjaš direktno iz emaila. Ostale datoteke moraš odpret npr. program pdf in jo od tam pripeti. Torej, ko zlowdaš datoteko na telefon imaš prikazane v za to namenjenih aplikacijah. PDF v pdf aplikaciji, WORD, EXCEL, PPT v Office aplikaciji, SLIKE v galeriji itd... In od tam direktno nalagaš v email. Ne vem kako imajo to sicer iPhonei in ostali narejeno... lahko da je to kaj z varnostjo povezano...

Koledar je v osnovi dobro narejen in zelo odziven. Manjka pa dober mesečni - tedenski pogled in search po dogodkih. Vse to se da sicer elegantno rešit s kakšno dobro aplikacijo iz Marketa. Npr. aplikacija CAL. Ta ponuja zelo dober tedenski pogled (sinhronizira se z outlookom, gmailom, facebookom). Za iskanje po celotnem sistemu telefona in po dogodkih v koledarju pa tudi obstajajo aplikacije.

SIcer je telefon kot celota zelo kvaliteten, odziven in uporaben, na določenih segmentih pa potrebuje dodelave.
Veliko novosti in izboljšav sistema se napoveduje z eno največjih nadgradenj v aprilu na WP 8.1 !
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Se strinjam, vsak sistem ima svoje "cake", posebnosti... Nekaj pa je tudi to, da moraš znati uporabljat
smile-1.gif
Na WP je kakšna malo bolj "napredna" funkcija narejena po ovinkih oz. možna le z dodatnimi aplikacijami, ki jih dobiš v marketu. Ni privzeto naloženo.

Npr. pri forwardiranju email priponk je potrebno najprej kliknit v prvotnem emailu na datoteko , da jo naloži, nato pa kliknit forward. Na ta način priloži datoteko.

Ko na novo sestavljaš email lahko le slike pripenjaš direktno iz emaila. Ostale datoteke moraš odpret npr. program pdf in jo od tam pripeti. Torej, ko zlowdaš datoteko na telefon imaš prikazane v za to namenjenih aplikacijah. PDF v pdf aplikaciji, WORD, EXCEL, PPT v Office aplikaciji, SLIKE v galeriji itd... In od tam direktno nalagaš v email. Ne vem kako imajo to sicer iPhonei in ostali narejeno... lahko da je to kaj z varnostjo povezano...

Koledar je v osnovi dobro narejen in zelo odziven. Manjka pa dober mesečni - tedenski pogled in search po dogodkih. Vse to se da sicer elegantno rešit s kakšno dobro aplikacijo iz Marketa. Npr. aplikacija CAL. Ta ponuja zelo dober tedenski pogled (sinhronizira se z outlookom, gmailom, facebookom). Za iskanje po celotnem sistemu telefona in po dogodkih v koledarju pa tudi obstajajo aplikacije.

SIcer je telefon kot celota zelo kvaliteten, odziven in uporaben, na določenih segmentih pa potrebuje dodelave.
Veliko novosti in izboljšav sistema se napoveduje z eno največjih nadgradenj v aprilu na WP 8.1 !

Hvala za info. Sem vedel, da je pri meni napaka
smile-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Sem na displeju fasal zelo lepo in globoko riso v dolžini 3 cm, vprašam se samo kako in s čim, tako da so testi na katerih je prikazan učinkovit in trden displej iz trte zviti, bo sledila fotka.
.
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Gorilla Glass pač ni 100% odporen proti praskam, jih je že moral 99 preživeti, da se ti je v stoto naredila
evil.gif


Meni se je isto zgodilo, pa sem dal zaslon zamenjati zaradi ene druge napake in takoj, ko je prišel nazaj z novim ekranom, sem dal čez screen protector. Nočem več tvegat, pa če je še tako trpežno steklo.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Steklo je steklo in praske bodo vedno nastajale. Jaz dam gor folijo in se za to ne sekiram. Daš v žep. imaš zrno ali dva peska in imaš zriban zaslon.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Izgleda da sem ga res postavil na zaslon in podrsal sicer pa mi je že dvakrat kar lepo padel na tla in verjetno je kaj fasal tudi takrat, ne vem ker se ne spomnim sicer pa kaj morem , bo pa drug ko bo ta dotrajal.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Zanima me če se da kako strojno nastaviti zvok v prostoročnem načinu sprejema torej z zvočnikom, gre namreč za to da se mi zdi zvok zelo nizek napram ko uporabljam druge naprave za zvok kot so glasba, you tube in drugo. Torej se da ta zvok kako pojačati pa ne mislim na zunanji vpliv kot je tipka za zvok ki je itak na točki 10--največ.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Če te prav razumem bi rad povečal glasnost prostoročnega načina? Med pogovorom pritiskaj gumb za povečanje glasnosti.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Meni ostali zvoki štimajo, je res da kdaj slabo slišim klicočega vendar je to na strani klicočega oz njegovega aparata to sem že ugotovil, dostikrat je govor tudi preglasen vendar je prostoročno res pretiho in sem že ugotovil da ni načina da bi uredil glasnost višje kot je, ostalo dela kot treba in nekatere prej naštete programe moram kar močno utišati ker je spremljanje preglasno, torej ni kriv zvoænik marveč je nekaj v programu za prostoročno spremljanje klicev.pog
 
Nazadnje urejeno: