Nexus 6

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Res je noro hud ta Nexus. Če bi ga vsaj imel kakšen operater na obroke pa bi prodal Note II. 600 naenkrat je pa preveč.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@mm46: ja gotovo imaš prav, samo za večino, ki kupuje preko bolhe raje vidi, da piše kupljeno pri nas. Če me naslednji teden prime iPhone, bom Nexusa lažje prodal
wink-1.gif


Drugače pa glede bumperjev jaz že od Nexus 4 uporabljam Spigen (večinoma slim armor ali pa kak neo hybrid). Res da so "malo dražji" ampak pomoje vredni svojega denarja.

Jaz aparat odlagam polnit skoraj vedno, ko sem za pisalno mizo, ker sem tega navajen še od Nexus 5. Je pa na Nexus 6 baterija kar opazno boljša v primerjavi s predhodnikom.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
Dobro in iskano robo prodas takoj, tudi ce ima eu garancijo in ne naso. Nexus 5 sem prodal v 4 urah, pa ni imel nase garancije.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Pa je kdo preveril, da res nima garancije v slo? Ko sem nabavil N7 sem pisal na asusov servis pa so na podlagi serijske številke preverili in sporočili, da mi garancija velja 1 leto.
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Tudi če ne velja garancija v SLO, sem imel samo pozitivne izkušnje pri Computeruniverse...v enem tednu je bilo vse rešeno
cheer.gif
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@Steve: ja to imaš prav, samo Nexus 5 je bil ~pol cenejši. Nexus 6 je zaradi cene in dobavljivosti bolj eksotika.

Pri nas imam občutek, da se na bolhi kar je dragih aparatov (npr 500€+) malo stvari išče / proda, če le-ta ni Apple. Žalostno..
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Pa je kdo preveril, da res nima garancije v slo? Ko sem nabavil N7 sem pisal na asusov servis pa so na podlagi serijske številke preverili in sporočili, da mi garancija velja 1 leto.

N7 = Asus, N6 = Motorola.
Prvi ima distributerja in uradni servis; slednji pa nič od tega. Tako da ti bo pri nas bolj težko kdo nudil garancijo, ker je ne moreš nikjer uveljavljati (razen da pač dalje v tujino pošiljajo).
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Bom sam sebi odgovoril
smile-1.gif


Probal sem nekaj različnih romov, vendar najlepše mi deluje CM12
smile-1.gif


Stock je katastrofa. Google photos - kjer te dobesedno prisilijo da se povežeš v google cloud in hkrati te obvestijo da imaš malo prostora na Gdrive in predlagajo mesečni zakup prostora :-/

Google FIT? Kaj je že to?
Google keep
Google launcher
Google news
in še enih 100 različnih google "spam" aplikacij

aja, navadne sms aplikacije ni več..ampak neki FB messenger? WTF?

Itak sem telefon rootal prvi dan..odstranim vso google nesnago...ampak potem telefon ni več delal..syntax error, kernel error, itd

Povzetek: Google je začel preveč vsiljevat neke svoje nepotrebne aplikacije, ki jih hočeš - nočeš moraš imeti.

BTW, naročene imam neke bumperje..ko jih dobim, bom naredil kratek review..do takrat pa lp
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Pozdravljen.

Naštetih sem se spomnil iz glave...
Odstrarnil sem še:

Google zaganjalnik (uporabljam NOVA)
Google fotoaparat
Google photos
Google FIT
Google Keep
Google Novice in vreme
Google drive
Google Preglednice
Google Dokumenti
Google Play
Google PLUS
Google Kiosk
Google Hangouts
Google Movies

Potem se pa opravičujem, verjetno me je zmotilo ime za SMS app (navadni Messenger in FB messenger)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ta dva se men zdita kritična, zakaj ti ni več delalo.
Google Play (kako si potem mislil nalagat aplikacije??)
Google zaganjalnik (sam si ga nisem nikol upal odstranit, pa sem tudi uporabljal novo)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Google Play Services je res kritičen, brez njega ti tričetrt aplikacij ne bo delovalo. Google Now Launcher mogoče ni tako kritičen, saj v njem praktično ni nobene logike (vse se nahaja v Search aplikaciji). Ampak vseeno ni pametno odstranjevati stock launcherja - obstaja dobra šansa da po pomoti ostaneš brez
grin1.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
944
91
28
Ljubljana
Odstranil si najbolj uporabne programe. Zakaj sploh kupuješ Googlov telefon? Poglej raje v smeri 3310.

Jaz si brez teh spodnjih ne predstavljam pametnega telefona:
Google drive
Google Preglednice
Google Dokumenti
Google Play
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Od Googlovih imam disablane samo naslednje aplikacije: Earth, vse različice vzhodnjaških tipkovnic (kitajska, japonska, korejska ipd.), Play Games, Play Movies, Play Newsstand, Google+ in Photos.

Za galerijo pa uporabljam QuickPic.
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Google play ne rabiš..obstajajo alternative od Amazon store do Aptoide, APKmanager, BlackMart itd...

Zaganjalnik sem odstranil ker sem ga nadomestil z Nova launcher... pač me moti, da imam nekaj na telefonu, kar ne potrebujem
smirk-1.gif
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Alex, ti si ne predstavljaš telefona brez Drive, Preglednic in Dokumentov...tako kot si moja hčerka ne predstavlja telefona brez FaceBooka, Retrice, ASK, Viber, SnapChat, Whatsapp...
13.gif


Vsak ima svoje želje in potrebe, mar ne?
smile-1.gif


K sreči obstaja CM12 in sem rešil vse probleme.
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Od Googlovih imam disablane samo naslednje aplikacije: Earth, vse različice vzhodnjaških tipkovnic (kitajska, japonska, korejska ipd.), Play Games, Play Movies, Play Newsstand, Google+ in Photos.

Za galerijo pa uporabljam QuickPic.

Potem se strinjaš, da je preveč Google navlake na telefonu
smile-1.gif


Jaz sem odstranil še nekaj aplikacij več in potem je šlo vse v maloro
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Citat:
Uporabnik AIDS pravi:
Google play ne rabiš..obstajajo alternative od Amazon store do Aptoide, APKmanager, BlackMart itd...

Zaganjalnik sem odstranil ker sem ga nadomestil z Nova launcher... pač me moti, da imam nekaj na telefonu, kar ne potrebujem
smirk-1.gif

O čem zdaj ti to? O "Google Play Store" ali o "Google Play Services"? Brez Store ti bo verjetno delalo OK, brez Services pa ti pol stvari ne bo delovalo.

Sicer pa če te toliko moti Google, zakaj potem vztrajaš na Androidu? Slednji je _zelo_ pod vplivom Googla, alternative pa so zelo slabe. Samo poglej si Amazonovo verzijo Androida - cela žalost. Boš več naredil če boš menjal platformo, recimo na kak WP ali iOS.

Pa malo veselega branja: http://arstechnica.com/gadgets...eans-necessary/