Nexus 6

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
Citat:
Uporabnik mm46 pravi:
Kje si prebral, da ima pure edition 805? Kolikor je meni znano, je pure edition enak telefon, samo da je pač brez operaterjevaga sranja in z možnostjo odklepa bootloaderja.
Jaz sem razmišljal o menjavi, ampak sem se odločil, da obdrdžim Nexusa, ker se mi ne zdi vredno toliko doplačat samo za tiste moto dodatke (voice in gesture), poleg tega bi zelo pogrešal wireless charging.

Imaš prav, očitno sem narobe prebral na XDA in je bila mogoče debata o Droid Turbo, ki pa bi naj imel Snapdragon 805. Potem lahko vzamem Moto X tudi v Avstriji. Ampak tudi jaz sem v dvomih, če Moto X ponuja toliko več, da bi se jo splačalo menjati za N5.. Bolj se gre za to, da ponavadi menjam telefon 1× na leto, N5 pa je star že skoraj eno leto..
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
337
10
18
Še novica za države tretjega sveta (vse države, ki niso U.S.)! Nexus 6 bi naj prišel komaj decembra, oz. pitaj boga, kdaj. Mogoče decembra, mogoče sredi decembra, mogoče nikoli. Haha. Samo drek mešajo.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Dvomim da bo folk tako nestrpno cakal, vseeno je velik in ima premium ceno. Vecina bo raje za tako ceno vzela note4 ali iphone, razen ljubitelji nexusov.
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
337
10
18
Cene za Nemčijo naj bi bile uradno potrjene s strani Googla. 649€ za 32GB in 699€ za 64GB.
Še kdo sploh razmišlja o nakupu?
Jaz sem ga že počasi odpisal na žalost. =]
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
tudi jaz, pa sem bil siguren da ga bom kupil, ce bi bila cena kot pri predhodnikih. Pa se prevelik je. Ali bom se en cas na petki, ali pa prodal pa eno drugo kanto kupil. Malo me jezi da vsi najjaci stroji gredo k velikosti phabletov. Na koncu se ga bom moral sam kupit. Se najverjetneje 1+1.
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
337
10
18


Kupi kdo?
cheer.gif
 

dominic

Pripravnik
18. okt 2009
191
0
16
42
tema zamrla, iscem dober kontakt za dobavo nexusa 6...kje bi se ga dalo stakniti, ker je bolj redek kot renij =)...vse ostalo naprej na zs...
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Imam oba
smile-1.gif

- baterija mi traja pri obeh enako (pri moji uporabi seveda)
- kar se delovanja tiče, sta sedaj ko je Note 4 na lollipop tudi praktično enaka
- Note 4 ima malo boljšo kamero out of the box, manjka pa implementacija Camera2 API-ja (podpora RAW, ročne nastavitve focusa, shutter speeda itd.)
- zaslon je tudi malenkost boljši na Note 4. Po 2.5 mesecih nimam nobenih sledi burn-in na Nexusu...
- za multimedio mi je nexus bistveno boljši, zaradi večjega zaslona, predvsem pa zaradi sprednjih stereo zvočnikov
- nexus za razliko od note-a podpira tudi wireless charging
- oblika nexusa mi je boljša za držat v roki, je pa tečno, ker ne leži flat na mizi
- pri meni bi na koncu odločal sw... zame je na splošno še vedno boljša uporabniška izkušnja na stock androidu

Če te še kaj bolj točno zanima pa vprašaj
wink-1.gif

Če bi jaz sedaj kupoval, bi vzel nexusa, ker je na področjih, ki so meni pomembne boljši od note-a...
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Pozdravljen mm46
smile-1.gif
Hvala za izčrpen in hiter odgovor.

Nexusa še nisem videl v živo in se bojim da mi bo prevelik
frown-1.gif

Ali ga je možno upravljati z eno roko (npr. med vožnjo) ?
Do sedaj sem imel LG G3 in ni bilo problema.
Spet me mika stock Android, ker pred G3 sem imel nexus 4...nexus 5 me žal ni prepričal, zato sem vzel G3

Glede Note..ponavadi zadevo prvi dan rootam in odstranim vse smeti, naložim custom rom, nova launcher..ker tisti TW od Samsunga mi nikakor ne potegne
ne-ne-1.gif


Uporabljaš kakšen wireless charger?
Imaš kakšen bumper, ovitek?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Glede velikosti... jaz sem se tudi bal, da mi bo prevelik, sem se pa skozi uporabo g3, 1+1 in na koncu note 4 navadu na večje telefone in me zato velikost n6 niti ne moti, oz mi je sedaj že prednost. Z eno roko ga vsaj jaz ne morem uporabljat, ampak velja to pri meni, ki imam manjše roke za praktično vse kar je nad 5.2" (to sem imel na moto x).. za kaj pogledat ali koga poklicat še gre, je pa zame preveč nerodno kaj napisat enoročno, da bi to delal med vožnjo. Je pa praktično vsak, ki sem mu dal oba v roke rekel, da mu nexus lepše sede zaradi oblike in bolj zaobljenih robov.

Glede roota... jaz note-a nisem rootal, ker ne bi rad izgubil garancije, tako da sem si samo onemogočil smeti. Tudi izbira custom romov bo po moje za exynos verzijo bolj švoh... tukaj je definitivno nexus v veliki prednosti (jaz ga imam sicer popolnoma stock, samo bootloader sem odklenil za vsak slučaj
smile-1.gif
). Sicer mi lollipop tw ni tako grd in zastarel kot je bil na kitkat, še vedno pa me zelo moti, recimo ta njihov notification menu (nasmeten z ogromno neuporabnih togglov, hkrati pa so odstranli toggle za LED lučko in ime wifi omrežja na katerega sem povezan). Tudi dpi je out of the box na nexusu bolj primeren (560), tako da vidiš več vsebine namesto samo povečanega UI.
Prej sem pozabil omenit še eno meni zelo uporabno funkcionalnost nexusa - ambient display (prikaz ure in obvestil ko zazna, da ga vzameš iz žepa ali dvigneš iz mize).

Imam nekaj cenenih kitajskih wireless chargerjev, ki pa sicer z N6 in še bolj z Lumio 930 ne delajo tako dobro kot so mi z nexus 5 in 4, tako da si bom najbrž kupil še kakšnega malo boljšega.

Ovitkov in bumperjev nisem nikoli uporabljal, imam pa naročen dbrand skin za nexusa, ker se na modrem preveč poznajo prstni odtisi... če bi sedaj kupoval, bi najbrž vzel raje belega
smile-1.gif
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Damn! Prepričal si me v nakup Nexusa.

Ravnokar opravil nakup 32gb različice, bele barve in naročil ultimate shield (uprabljal že na treh telefonih in sem neizmerno zadovoljen)

Sporočim več ko da dobim
cheer.gif
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Tale dock meni izgleda sumljivo, ker ne izgleda nič obložen spodaj in bi ga znal praskat.

Drugače pa se ga Nexus 6 nabavit tudi pri nas (mobisvet) in tako naj bi imel slovensko garancijo (kar za amazonove, google play ipd. ne velja).

Jaz sem presrečen, nujno ga moram imeti v bumperju, ker se mi brez zdi izredno drseč.

Brezžični polnilec pa sem tudi jaz moral zamenjat in sedaj dela brez problemov. Je pa tale:
http://www.ebay.com/itm/QI-T10...=item2c96ef99a3

Upam, da se nas nalo več nabere, ker je aparat res raketa in je škoda, da ga zaradi nedobavljivosti pri naših operaterjih preskočite :p
 
Nazadnje urejeno:

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Ali isto hitro polni na Wireless kot na AC?

Jaz sem svojega naročil na computeruniverse.

Kateri bumer uporabljaš?

Hvala za vse info in lp
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Wireless charging polni precej počasneje, sploh v primerjavi s priloženim turbo chargerjem... Jaz ga uporabljam največ za polnjenje čez noč.

@undefined: glede na slabe izkušnje nekaterih z uveljavljanjem garancije pri mobisvet bi prej rekel, da ga je bolje vzet na amazonu
smile-1.gif