Ne gre povezat na router

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
568
6
18
Imam ip ki ga vpišem in ne gre povezat na Zyxel NBG-418N v2
Router sem resetiral pa tudi ne gre, sem ga zamenjal z linksys 54wrt tudi ne gre.
Je možno da v Windows 10 obstaja problem ?
Zdaj ne morem nastaviti brezžični wi-fi .
Kaj mi svetujete ?
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
568
6
18
Morda imaš v kompu vpisane statične IP je pobriši in daj na avtomatiko....

Sej to ne razumem, če dam da išče IP 192.168.1.1 in ga ne najde, kakšne veze ima nekje vpisan statični IP ?
Zdaj sem zamenjal router se je pojavil ta problem. Sicer sem do sedaj uporabljal na prenosniku program Network Magic, ta mi lepo nariše zemljevid omrežja in v sredini vidim usmerjevalnik, nanj kliknem za podrobnosti, lepo napiše vse podatke kot so ZyXEL Commuication, IP 192.168.1.1 , ko pa kliknem na Nastavitev in upravljanje naprave spet tega naslova ne najde. Do sedaj sem preko tega zelo enostavno upravljal te aktivnosti. Res mi ni jasno zakaj ne najde IP, ki ga napišem.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Nekako premalo podatkov si navedel. Enostavno izključi router iz elektrike, ugasni PC. Mrežno kartico PC-ja poveži na LAN vhod routerja in oboje zaženi, ter probaj 192.168.1.1

Če ne gre, poglej, če in kakšen IP je dodeljen PC-ju. Kot pravi kolega, preveri, da imaš nastavitve mrežne kartice na avtomatski IP in avtomatski DNS.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Pobriši IP številke v kompu !!!!!! Mu jih bo že router sam dodelil, če pa ti vpišeš gornjo napisano je pa ista kot jo ima router no way !!!
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
568
6
18
Zdaj sem nekak rešil problem, ugotovil sem da ni problem povezave v brskalniku Chrome. Tudi v programu Network Magic zdaj dela, ko sem instaliral Chrome in določil, da program dela z njim. Kaj je torej narobe z brskalnikom Microsoft edge, Firefoxom, da ne najdejo ip naslova 192.168.1.1 ? Chrome pa ga najde v trenutku, v čem je tajna ?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.262
9.444
113
EU
Zdaj sem nekak rešil problem, ugotovil sem da ni problem povezave v brskalniku Chrome. Tudi v programu Network Magic zdaj dela, ko sem instaliral Chrome in določil, da program dela z njim. Kaj je torej narobe z brskalnikom Microsoft edge, Firefoxom, da ne najdejo ip naslova 192.168.1.1 ? Chrome pa ga najde v trenutku, v čem je tajna ?
Podobna težava je z Opero. Firefox gladko odpre to ip številko. Pri Operi moram uporabiti desni klik na povezavo in omogočiti "non secure" povezavo. Drugače Opera išče ip preko gugla, namesto da se direktno poveže.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
568
6
18
Pričakoval bi, da vsak brskalnik poišče ip naslov, res čudno da ga ne, mogoče kdo ve, v čem je problem ?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Tam moraš pritisniti dodatno in potem dodaj pod izjeme in bo normalno odprlo. To, ko ti zavrne, imaš na drobno in dokaj skrito to možnost.