Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Sj jih bereš. Uradno in vroče.
Sam res dajte popolnoma vse migrante v Ljubljani držat. Napolnite vse hotele tudi srbskega s 5 zvezdicami.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Screenshot_20180515-065848.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.469
4.996
113
Na področju Središča ob Dravi so v nedeljo našli 12 Indijcev in Pakistancev. Pred čem pa oni bežijo?
Skromen "ulov". Dobrih 20 let nazaj so jih na tem območju vsakih par dni imeli za en avtobus.
Ljudje iščejo boljše življenje. Od nekdaj so in ga zmeraj bodo. Ne verjamem, da je te ljudi nekdo kar poslal na pot. Ali niso Indijci in Pakistanci dobrodošli pri nekdanjih okupatorjih?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.589
15.628
113
Skromen "ulov". Dobrih 20 let nazaj so jih na tem območju vsakih par dni imeli za en avtobus.

A Indijcev in Pakistancev? Za cel avtobus? Vsake par dni? Dvomim.

Ljudje iščejo boljše življenje. Od nekdaj so in ga zmeraj bodo. Ne verjamem, da je te ljudi nekdo kar poslal na pot. Ali niso Indijci in Pakistanci dobrodošli pri nekdanjih okupatorjih?

Dobrodošli so vsi, ki se boljšemu življenju naproti odpravijo po legalni poti. Zadeva torej ni odvisna od nacionalnosti oz. rase temveč od načina delovanja.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

A Indijcev in Pakistancev? Za cel avtobus? Vsake par dni? Dvomim.

Sem pred dnevi nalepila poročilo iz leta 2001, iz katerega se marsikaj razbere, če se le hoče brati in razumeti. Tudi to, da je bilo nezakonitih prehodov veliko več, ker se je veliko domačinov ukvarjalo s tihotapljenjem ljudi. Šlo je za prave družinske biznise in vezane posle.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.589
15.628
113
Sem pred dnevi nalepila poročilo iz leta 2001, iz katerega se marsikaj razbere, če se le hoče brati in razumeti. Tudi to, da je bilo nezakonitih prehodov veliko več, ker se je veliko domačinov ukvarjalo s tihotapljenjem ljudi. Šlo je za prave družinske biznise in vezane posle.

Ti torej trdiš, da je dejansko bilo za cel bus Indijcev ter Pakistancev na vsakih par dni in pa da je bilo ilegalnih prehodov meje leta 2001 več kot zdaj leta 2015-2017, ko je več sto tisoč ljudi (če ne kar 1 MIO+) šlo ilegalno čez več državnih meja?

Poročila pa nisem prebral, priznam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.589
15.628
113

Klasičen poizkus pomirjanja raje s strani medija, ki je v preteklih letih lagal 300 na uro tej isti raji in je najprej ilegalne migrante naslavljal z begunci, sčasoma pa je obrnil vižo in začel (malce) bolj realno opisovati zadeve. In zdaj naj pa jaz temu mediju verjamem? Malo morgen. Lahko pa razmišljamo tudi kontra in pridemo do debate, ki se ne konča kar tako in sicer - kdo (in pa seveda zakaj) bi želel prikazati, da z ilegalnimi migranti z bližnjega vzhoda in severne afrike ni težav?
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ti torej trdiš, da je dejansko bilo za cel bus Indijcev ter Pakistancev na vsakih par dni in pa da je bilo ilegalnih prehodov meje leta 2001 več kot zdaj leta 2015-2017, ko je več sto tisoč ljudi (če ne kar 1 MIO+) šlo ilegalno čez več državnih meja?

Poročila pa nisem prebral, priznam.
Kje to trdim? Očitno si me z nekom zamenjal.

Pravim samo, da smo migracije imeli že pred 20+ leti in da so stalnica, z izjemo leta 2015 seveda. In preden me bo kdo obtožil da takšne množične migracije podpiram. Ne, jih ne. Poznam pa tudi toliko zgodovine da vem, da smo tudi Slovenci kar pogosto in radi nedovoljeno prehajali mejo na Zahod.

Tisto moje poročilo pa kar preberi, pa še ostale iz linka.

Glede klasičnega poskusa pomirjanja pa, mogoče je samo odgovor na stalne poskuse napihovanja s strani tistih, ki migranta v živo še videli niso. Nekaj podobnega smo že dali skozi.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Migracije so bile obsežne 90-99 leta. Pa ni bilo nobenega problema. Bili so "jugoslovani" torej hočeš nočeš "naši". Kot vidiš se še zmeraj dogajajo šverc komerc z srbi kateri ilegalno prestopajo SLOmejo. Hecno a ne ker so srbi. Spet "naši". Svercajo jih pa spet srbi kateri so spet "naši". A ni cudno da nimajo papirjev za prestop meje? Koliko je šele potem čudno za tiste kateri niso popolnoma nič "naši" iz bliznjega vzhoda itd itd. Edino če te privlači muslimanizem. A? A Bosanci ti niso dovolj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf
I

Izbrisan uporabnik #15304

Migracije so bile obsežne 90-99 leta. Pa ni bilo nobenega problema. Bili so "jugoslovani" torej hočeš nočeš "naši". Kot vidiš se še zmeraj dogajajo šverc komerc z srbi kateri ilegalno prestopajo SLOmejo. Hecno a ne ker so srbi. Spet "naši". Svercajo jih pa spet srbi kateri so spet "naši". A ni cudno da nimajo papirjev za prestop meje? Koliko je šele potem čudno za tiste kateri niso popolnoma nič "naši" iz bliznjega vzhoda itd itd. Edino če te privlači muslimanizem. A? A Bosanci ti niso dovolj?
Od kod ti podatek, da so bili v devetdesetih samo iz bivše Jugoslavije?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.