Ljubljana - brezvezno mesto?

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
mesarski most ne samo, da je nevaren za uporabnike in ogabno grd, je tudi zelo drag...hej mogoæe so pa skulpture drage kot cekutine grafike in je zato pač taka cena, imaš point
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
No, jaz sem šel do sedaj 2x čez mesarski most (
redface-1.gif
. Pašejo v kompozicijo.
Kar se tiče konstrukcije, bi rekel, da bi osrednji del komot preživel prehod tanka (razen, kot so že omenili, če bi ga vozil ti in bi potemtakem teža karakterja prevagala težo divizije tankov). Kar se cene tiče... če bi radi žabarji čimcenejši most, zakaj niste požagali dveh platan in jih položili prek Ljubljanice? Kolk bi to koštalo?
17758-icon_confused.gif
Recmo 1,5 € za bencin za motorko in cca 6€ za sixpek, s katerim bi častili žagarja?
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Ja kaj pa je, Štibi? Si se lulčkom igral pa je špricnil, zdaj bi pa rad po ovinkih vsemu svetu to razbobnal?

Al ti pa skrbno skrivane homoerotične fantazije res tako silno ven tolčejo, da se ne moreš več brzdat? V bistvu me kaj takega niti ne bi čudilo, če te pa nobena normalna punca še povoha ne. Brezplačno mislim...
crazy1.gif
Žaljiv odnos in pripomba o grdih Prekmurkah je namreč tipičen primer zgodbe o kislem grozdju.

Mogoče bi ti pa pasala nova titula - Lisjak Štibi?

Pa ne se preveč sekirat! Saj mama te je pa vseeno najbrž imela rada.
roza.gif

 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Škoda, da nisi bil s kolesom, tiste 'serpentine' po mostu za kolesarje pa vozičke so tudi pogruntavščina par excellence...not...

evo pa še plečnikova ideja mostu...zame genialno...

mont.jpg
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Bral sem, da so šipe itak ideja z neekga drugega mosta...mokrih dni je pa v ljubljani kar precej...

ugotovil sem tudi, da je nek arhitekt mislm da ocvirk primerjal most s pontonskim mostom iz časov njegove vojaščine, hehe, moje omenjanje vojaškega sestavljivega mosta je očitno res dobra fora...
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:
Zahtevati naj bo Ljubljana enaka Londonu, Parizu, Berlinu je idiotizem. Ne more biti in nikoli ne bo.

Kdo in kdaj to zahteva? Kaj pretiravaš.

Prav gotovo pa je moč zahtevati, da naj bo po urejenosti in ponudbi podobna srednjeevropskim mestom primerljive velikosti. Toliko bolj, ker je Ljubljana glavno mesto države.

In tukaj Ljubljani še precej manjka. Če prideš recimo v mesto primerljive velikosti v Nemčiji, ali recimo v Graz, ki je te velikosti, se vidi razlika v urejenosti.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:


Kdo in kdaj to zahteva? Kaj pretiravaš.

Prav gotovo pa je moč zahtevati, da naj bo po urejenosti in ponudbi podobna srednjeevropskim mestom primerljive velikosti. Toliko bolj, ker je Ljubljana glavno mesto države.

In tukaj Ljubljani še precej manjka. Če prideš recimo v mesto primerljive velikosti v Nemčiji, ali recimo v Graz, ki je te velikosti, se vidi razlika v urejenosti.


467716-post_slo.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stieber pravi:

evo pa še plečnikova ideja mostu...zame genialno...

mont.jpg

Ja dobro zgleda in mi je kar malo žal, da se to takrat ni zgradilo. Ampak danes nekaj graditi po starih načrtih se meni ne zdi nekako primerno. Poleg tega je bil most načrtovan, kot podaljšek tržnice in prostor za stojnice zato ima streho in načrt se je še nadeljeval naprej v smeri želežniške postaje je bilo načrtovano rušenje za prostor nekakšne vpadnice ob kateri bi se vse gradilo po Plečnikovih načrtih. Ne vem več točno bi moral malo pobrskati kaj in kako bi zgledalo. Torej narediti samo Plečnikov most bi bilo nekoliko brezveze.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ja direkt na kolodvorsko povezava...za razliko od te modernistične brvi, ki je sedaj, deluje povsem drugače. Tale brv oz most, ki je sedaj pa bi se verjetno s svojo grdoto v kakšno drugo okolje odlično vklopil, ne vem, recimo nekje pri fužinah bi verjetno odlično opravljal svojo funkcijo.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Moj predlog je še boljši...terja se materialna odgovornost od krivcev in se sanira na njih stroške, po potrebi tudi z rušenjem in gradnjo varnega mostu. Najbolje kar plečnikovega, kajti tam se v steber lahko zabije samo orto cepec. Eden na g mi tu pride na misel.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
Ta brv je bila projektirana tako, da je čim manj opazna in vpadljiva, da ne vpliva na izgled tržnice je ne zakriva... po tej strani jim je še kar v redu uspelo le tista steklena površina nikakor ni posrečena.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
Jah, med objekti je praktično stoletje razlike, zato ne more biti čisto enako ni pa most pretirano vpadljiv in preglomazen, da bi zakrival Plečnikovo arhitekturo. Mene tudi nikoli ne moti prepletanje novega in starega, to je za živo mesto nekaj normalnega in nujnega.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.394
3.715
113
Kaj pa prepletanje nefunkcionalnega in funkcionalnega?

To, da morajo steklo prekrivat s tepihom bi moral nekdo odgovarjat, pa ne bo, ker "je prepletanje novega in starega, to je za živo mesto nekaj normalnega in nujnega"
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Tisto steklo v dežju nič ne drsi, nevarno je samo ob poledici. Vsi gostinci ne Petkovškovem nabrežju so veseli mostu.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.394
3.715
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Tisto steklo v dežju nič ne drsi, nevarno je samo ob poledici. Vsi gostinci ne Petkovškovem nabrežju so veseli mostu.
Ja, tepih dajejo za hec gor. "Samo ob poledici je nevarno".
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
Saj sem že napisal, da to s steklom ni posrečeno in dobro! Dajte malo brat in tudi kaj razumet. Steklo bi očitno moralo biti ogrevano ali pa vseskupaj drugače rešeno.