Ljubljana - brezvezno mesto?

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.466
3.880
113
Ljubljana
hmpg.net
KSZ.

V to nezanimivo, dolgočasno mesto pride letno 437.601 tujih turistov (2012), ali več, kot jih pride v vse slovenske obmorske občine skupaj 345.931, ali zdraviliške 336.183.

Da bi zadeva izgledala še bolj dolgočasna in grozna, je v Ljubljano leta 2008 obiskalo 365.693, obmorske 338.012 in zdraviliške 303.310.

V 4 letih je Ljubljana cca +15 %, obmorske +2 % in zdraviliške + 10 %.

Resnično, kako tuji turisti inmajo pojma in derejo v to dolgočasno, neurejeno mesto v vedno večjem številu:)

Ali pa morda tu kdo ne mara TJ in nabija v tri dni?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Sej zdej bo đamija bo prec bolj zanimiva
v Sloveniji se piše v Slovenščini....
DŽamija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bonk.gif
nekaj govoriš pa nič ne veš.....to sploh ni džamija ampak islamski center, mi je eazy povedal,
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jah sej veš....tipična slovenska foušarija...pa zatiskanje očes pred tem da imajo te kateri pluvajo čez LJ sami 100x bolj nesposobne župane. Mene tudi bolj zanima kam se je denar v LJ stakal predno je Jankoviæ prišel gor? Še vedno pa LJ ni niti približno najbolj zapufana občina na prebivalca...večinoma vidimo da novinarji tega raje ne omenjano, ampak kar napišejo celotni znesek...da je lahko novica na prvi strani.

Drugače pa še tako...poznam kar nekaj ljudi po LJ hotelih....ogromno turistov gre tudi na enodnevne izlete po SLO, od Postonjske jame, do Bleda...seveda "dajo čez" tudi LJ, zvečer po izletih pa sprehodi in kakšna pijačka v stari LJ. Na easy, brez galame kot v ogromnih mestih, in zgleda da jim to paše.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Dans sem bil usput na rudniku v macu, se štejem kot turist v LJ? :) Zdi se mi da je več prometa ob 300000 turistov v zdraviliščih kot pol milje šetačev po Lj...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
KSZ.

V to nezanimivo, dolgočasno mesto pride letno 437.601 tujih turistov (2012), ali več, kot jih pride v vse slovenske obmorske občine skupaj 345.931, ali zdraviliške 336.183.

Da bi zadeva izgledala še bolj dolgočasna in grozna, je v Ljubljano leta 2008 obiskalo 365.693, obmorske 338.012 in zdraviliške 303.310.

He he ! To je pa res velika cifra
priden.gif
Ko bo Ljubljana imela krepko preko miljon tujih turistov in preko tri miljone nočitev potem bomo lahko počasi začeli govoriti, da je Ljubljana turistično privlačna destinacija ampak to bo šele začetek, če bo sploh kdaj prišlo do tega. Primerjava z ostalimi slovenskimi letovišči in kraji je pa brezsmisla, ker je Slovenija na splošno v turizmu totalna nula! Poizkusi za hec številke z avstrijskimi mesti primerjat, ki so povečini prav tako zelo dolgočasni pa imajo več turistov, mnogo več.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ker smo za premostitev mogoče 30 metrov širokega korita potrebovali most za pešce (ne vozijo ravno šlepereji čez njega) ki stane kar slabe 3 milijone evrov in za povrh dobili most, ki je ob slabem vremenu nevaren za uporabnike?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
KSZ.

V to nezanimivo, dolgočasno mesto pride letno 437.601 tujih turistov (2012), ali več, kot jih pride v vse slovenske obmorske občine skupaj 345.931, ali zdraviliške 336.183.

Da bi zadeva izgledala še bolj dolgočasna in grozna, je v Ljubljano leta 2008 obiskalo 365.693, obmorske 338.012 in zdraviliške 303.310.

He he ! To je pa res velika cifra
priden.gif
Ko bo Ljubljana imela krepko preko miljon tujih turistov in preko tri miljone nočitev potem bomo lahko počasi začeli govoriti, da je Ljubljana turistično privlačna destinacija ampak to bo šele začetek, če bo sploh kdaj prišlo do tega. Primerjava z ostalimi slovenskimi letovišči in kraji je pa brezsmisla, ker je Slovenija na splošno v turizmu totalna nula! Poizkusi za hec številke z avstrijskimi mesti primerjat, ki so povečini prav tako zelo dolgočasni pa imajo več turistov, mnogo več.
http://www.breakingtravelnews.com/news/article/ljubljana-high-among-european-capitals/
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik sass pravi:
eh, stiber. vse kar si ti napisal, jaz verjetno poznam bolje od tebe. ampak jaz sem te spraševal o komentarju, zakaj je mnogo predrag?
Prav imaš, težko je dokončno reči 'most je predrag', če ne poznaš specifik (ki jih, btw, MOL niti ni podal javnosti - glede na to, da je naš denar, in da so se pojavili dvomi o ceni, bi človek pričakoval malenkost boljše pojasnilo). Po drugi strani je potrebno narediti neko primerjavo, saj je javnost laična in bi konec koncev most lahko stal 30 milijonov evrov, pa bi Jankoviæ ven prišel s pojasnilom 'konstrukcija je jeklena, uporabljeno je bilo steklo, cena je normalna'. Torej brv prek Grubarjevega kanala pri Špici je stala okoli milijona - smiselno bi bilo pojasnilo občine, zakaj je Mesarski most skoraj 3x dražji (razumljivo je, da je šlo pri Mesarskem mostu še za urejanje okolice itd) - vendar ima javnost pravico vedeti.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.699
1.487
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Sej zdej bo đamija bo prec bolj zanimiva
v Sloveniji se piše v Slovenščini....
DŽamija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bonk.gif
nekaj govoriš pa nič ne veš.....to sploh ni džamija ampak islamski center, mi je eazy povedal,

Ðamija je napačen zapis. Pravilno je džamija, pa ne zaradi slovenštine. Pa neæ hudoga, svako se zmuti.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.466
3.880
113
Ljubljana
hmpg.net
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Dans sem bil usput na rudniku v macu, se štejem kot turist v LJ? :) Zdi se mi da je več prometa ob 300000 turistov v zdraviliščih kot pol milje šetačev po Lj...

1. Pismen si.
2. Funkcionalno pismen nisi. V mojem tekstu piše "tujih turistov". Misliš, da sem dal podatke za tiste, ki jih osebno ne poznam in so zame tujci, ali da so morda tu mišljeni turisti s tujim potnim listom?
3. Drugače pa v sodobnem času vedno več velja sposobnost iskanja informacij po Internetu, ne pa poznavanje statističnih podatkov na pamet. Tako bi si lahko celo sam poiskal te podatke, če seveda imaš to sposobnost.

@sixpower
Koliko mest (ne Turističnih destinacij!) ima 11x več nočitev tujih turistov, kot prebivalcev? London recimo ima 8,1 mio prebivalce in v letu 2011 (2012 zaradi OI ni ravno prava mera, enako bo veljalo za ljubljano 2013) je imel 91 mio nočitev tujih turistov. Ti torej trdiš, da bomo počasi začeli govoriti o tem, da je Ljubljana turistično mesto, ko bo dosegla enak index kot London, za katerega lahko citiram tebe: morda govorimo, da je turistično mesto?
Pa imaš ti sploh razčiščene osnovne pojme o turizmu, hotelskih zmogljivostih, zasedenosti ipd? (3 mio, pomeni, da rabiš najmanj 8500 hotelskih postelj ki so 100 % čez celo leto. Podatek za Ljubljano je : V letu 2012 je bilo tako na voljo 28 hotelov, 2366 sob in 4219 postelj, (povečano za cca 700 postelj v letu 2012 in 2013).Povprečna zasedenost hotela nad 40 % čez celo leto je pa zelo dober rezultat.)
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz

meni osebno je LJ dokaj dolgočasno mesto. Če dobim obiske iz tujine me je sram peljat v LJ karkoli razkatovat kot da bi imeli nevemkaj...dejansko je porazno, zadnja leta je pa postalo še kičasto za kozlat.

Kdor je že šel kam dlje kot pa samo do sosednjih držav bo vedel kakšna je razlika v zanimivosti tega mesta.

Še najbolj patetični pa so mi ljubljančani ko vztrajajo z življenjem v bližini centra v nekih starih plesnivih stanovanjih samo zato, da so "blizu dogajanja, stari eeeej..." Namesto da bi prodali tisto propadajočo luknjo in šli za isti denar živet 20minut vožnje stran kjer obstaja še kaj več kot pa samo Rožnik in Golovec.

Nemogoči ste! Samo pritožujete se in peesdite. Resno me zanima, če ste vi tako zelo dobri, da si sploh zaslužite samo najboljše (in v okviru tega tudi super druper glavno mesto, ki ne bi bilo niti malo dolgočasno, kjer bi turisti "padavali v žvaniment", in bi se trume tujcev vsak dan zgrinjale gledati to čudo).

Come on! Slovenija je majhna in vse bolj revna. Takšno glavno mesto si lahko privoščimo (ali pa še tega ne). Kaj bi vi sploh radi? Pa se preselite na Dunaj, če vam je tako zelo všeč. Če pa je lokacija dvajsetminutizven (kar po izkušnjah v praksi pomeni 50 min realno) tako idealna, se zaradi mene lahko selite tudi v "Zgornjo Duplico pri Spodnji Ščavnici ob Stranski Vesi" in tam poveličujete svojo prebrisanost. Samo nehajte trositi neumnosti že enkrat.

Zame je živeti v Ljubljani relativno blizu centra zakon. Ne govorim pa nobenemu, kdor živi v "Zgornji Duplici pri Spodnji Ščavnici ob Stranski Vesi", da je bedak.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran

Pa ti razumeš o čem govori članek? Neglede na veliko rast obiska ima Ljubljana še vedno zelo malo turistov v primerjavi z ostalimi mesti, ki imajo po nekaj miljonov turistov vsako leto. Ja, napredek je, če primerjamo podatke izpred dvajsetih let ampak manjka nam še zelo veliko, da bi resnično dobro služili na račun turizma in to govorim za celotno slovenijo. T
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
ce gre razvoj v pravo smer, zakaj se potem kritizira?

Ker brez tega nekateri ne bi bili zdravi... Več sreče s pohvalami bi imeli, če bi govorili o "big V8".
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Ljubljana je super mesto. Ostala mesta se lahko samo skrijejo pri nas. Itak pa se ne more LJ primerjat z drugimi glavnimi mesti, za to smo premajhni. Sicer pa vsakemu svoje. Osebno raje živim v bloku v LJ in imam vse relativno blizu in dogajanje nonstop, kot pa v lepi hiši na vasi bogu za leđima, kjer se moraš pol ure peljat če hočeš med množico ljudi na kak dogodek.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Veselice in ta glasba me ne zanimajo. Na vasi se dogaja predvsem to ja, da se obrekuje sosede in debatira o življenju drugih, medtem ko se v večjih mestih ljudje bolj za sebe brigajo kar je za mene največji plus mesta.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.218
6.058
113
Manu Chao je imel včeraj na koncertu v Ljubljani veliko Italijanov in Avstrijcev.
cheer.gif