Ljubljana - brezvezno mesto?

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
In pol se prtozuje stieber, k nikol ni zveu v centru
smile-1.gif
lol
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.483
1.050
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:


Blok, vecstanovanjska bajta,whatever. Zame je vsaka stavba ka ma vec nadstropij in stanovanj blok.
A je tezko it na upravno enoto po dovolilnico...
Jaz bi sel lihk zarad tega v center da ne poslusam avtov... ti si pa ena navadna razvajena jokica ocitno

No, saj konstruktivne debate od človekaki zagovarja Bratuškovo niti nisem pričakoval...

In center je zame 300m okoli prešerca ter "srednjeveška" ulica na poti do grada. Vse ostalo je center samo na papirju.

Kaj ti pomaga dovolilnica, če po 10h ne moreš notri do lastnega parkirišča? U don't get the point.
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.483
1.050
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
No za to lokacijo bi pa tudi jaz rad vedel.
Če seveda ne gre za kakšna večja dvorišča.

Cankarjevo in Petkovškovo nabrežje, Nazorjeva...

Cankarjevo nabrežje imajo bajte vhode iz kongresnega trga, kjer se je z avtom dalo
wink-1.gif

Nazorjeva je imela s slovenske vsaj določeno. Ampak tam ne vem, če je sploh kako stanovanje, al so samo trgovine/gostilne.
Poetkovškov nasip je pa še sedaj prevozen?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi: Cankarjevo in Poljansko nabrežje, Nazorjeva...
Ulice "Poljansko nabrežje" v Ljubljani ne najdem. Če je mišljen Poljanski nasip, je ta prevozen še danes.
Po Cankarjevem nabrežju pa je bila vožnja dovoljena, prav tako po Nazorjevi. Tudi še kakšno leto po osamosvojitvi.
Tako da morda malo bolj definiraj kdaj je bilo to zaprto, pa bo.
Centar Ljubljane se je pričel zapirati v devetdesetih in se nadaljuje še danes.
Verjetno pa si še zelo mlad, pa se tega ne moreš spomniti

Edit: vidim, da je popravljeno na Petkovškovo nabrežje. Tudi to je bilo odprto še v začetku devetdesetih, od Rozmanove do Prešernovega trga.

 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.483
1.050
113
Obišči stran
Samo ena taka stara lepa, za spomin:

Dirka po Ljubljani leta 1951
2095679-DirkapoLjubljanileta1951.jpg
 

Priponke

  • 2095679-DirkapoLjubljanileta1951.jpg
    2095679-DirkapoLjubljanileta1951.jpg
    42,2 KB · Ogledi: 213

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Tako da morda malo bolj definiraj kdaj je bilo to zaprto, pa bo.

Mislim, da sem čisto dovolj dobro definiral časovni okvir:


Citat:
Obstajajo lokacije v centru, kamor nisi mogel priti z avtom že takrat, ko so bile prevozne vse ulice, ki so po novem peš cone. Ljudje so tam živeli in preživeli.

Ergo - pred Jankovičem.



In hvala za potrditev glede časovnega okvira zapiranja nabrežij okrog Prešerca.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Poetkovškov nasip je pa še sedaj prevozen?

Aja, točno!

Sem se sedaj spomnil kako me je zadnjič zmotil en bmw, ki je pridivjal mimo, ko sem cuzal human fisha v Petkovšku...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
In v cem je point teh starih slik? Verjetno si se v preteklosti lahko vozil po vecini mest, danes pa se ne mores vec. Tako kot notri ne mores vec kadit... Svet se razvija, deal with it or die...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
In v cem je point teh starih slik? Verjetno si se v preteklosti lahko vozil po vecini mest, danes pa se ne mores vec. Tako kot notri ne mores vec kadit... Svet se razvija, deal with it or die...

Me prav zanima koliko zagrenjenih Dunajčanov po forumih besno lepi slike, ko se je po Grabnu in Kartner Strasse še dalo voziti...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Me zanima, kaj bi rekli zagovorniki take politike, če bi se jim recimo jutri preprečilo dostop z avtomobilom do njihove hiše, ni problema 400 metov peš, pa je plačljivo parkirišče...
evil.gif

Da je čudovit občutek, ko stopiš ven iz bajte in se lepo sprehodiš po mestu, ne da bi moral paziti kje bo priletel kakšen avto.

Pa se preseli na Stari trg, kaj še čakaš
cheer.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Po novem se ljubljani vec ne sme snemat filmov, ki se dogajajo v preteklosti, ker dolocene motjo zastave
smile-1.gif
pa eni res niste normalno. Dej zlezte nazaj pod tist kamen kjer ste bli prej...