Ljubljana - brezvezno mesto?

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Grim pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Google je že spremenil svoje karte, Črnuški most ni več na njih:
https://maps.google.com/?ll=46.100257,14.524934&spn=0.013212,0.027874&t=m&z=16

Me zanima, kako hitra bo MOL pri obveščanju, na vseh tablah proti mostu čez Savo so Črnuče še zdaj označene, le zadnji hip prikažejo obvoz.

Samo so pa hitri...

Hitri s toliko kolikor je hiter nekdo od nas uporabnikov interneta, ki ima voljo to označiti.
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Grim pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Google je že spremenil svoje karte, Črnuški most ni več na njih:
https://maps.google.com/?ll=46.100257,14.524934&spn=0.013212,0.027874&t=m&z=16

Me zanima, kako hitra bo MOL pri obveščanju, na vseh tablah proti mostu čez Savo so Črnuče še zdaj označene, le zadnji hip prikažejo obvoz.

Samo so pa hitri...

Hitri s toliko kolikor je hiter nekdo od nas uporabnikov interneta, ki ima voljo to označiti.

Sploh nisem opazil, da imaš možnost prijaviti zaprte ceste itd. Vedno sem mislil, da je tisti "report a problem" namenjen prijavljanju napak na storitvi, ne podatkih. Dobro da vem.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.217
6.056
113
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Kdo bo pa čakal 35-60 minut na bus 21, ki ti pred nosom odpelje.
bonk.gif
Mogoče jim napišeš sporočilo? Verjetno ni problem, da malo spremenijo urnik ali vozniku proge 21 naročijo, da počaka.

LPP - Pritožbe in pohvale

Vsako vaše mnenje ali pobuda sta pomembna za naše podjetje, ker lahko na ta način storitve izboljšujemo.

Vaše cenjeno mnenje ali pobudo nam lahko posredujete na več načinov:

- na telefonsko številko 01/ 5822 506 (vsak delavnik 8-15h)
- po elektronski pošti na naslov mail@lpp.si
- preko Knjige pohval in pritožb, ki je v Potniškem centru LPP na Slovenski cesti 56, na Bavarskem dvoru

Pomembno je, da pri posredovanju vašega mnenja zapišete:

- uro dogodka
- datum in kraj dogodka
- številko linije
- registrsko številko avtobusa
- in ali želite tudi povratni odgovor

Vsak dogodek brez izjem s pomočjo navedenih podatkov ustrezno preverimo in po potrebi ukrepamo.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.214
2.811
113
Lublana
Obišči stran
KSZ

Baje, da je Ljubljana novi Berlin in zanimiva za hipsterje. Zgleda, da tudi hipsterjev ne moti moderen most sredi starega centra.

http://www.delo.si/novice/ljubljana/hipsterski-bloger-adam-je-ljubljana-novi-berlin.html

http://travelsofadam.com/2014/07/cool-things-to-do-ljubljana/


Mi pa ni najbolj jasno zakaj naj bi bila Ljubljana podobna Berlinu. Edina podobnost, ki sem jo jaz opazil je veliko število commie blokov. Je morda ravno to zanimivo hipsterjem?
No, če sem še bolj žleht je res še ena podobnost. Tudi v Berlinu je polno Yugoslovanskih priseljencev
wink-1.gif


Sicer pa je to napisal američan, za njih pa vem, da so navadni debili njihove izjave pa trapaste in zavajajoče. Torej članka ne moremo resno jemati.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Brez skrbi, da sem na LPP naslovil veliko že pripomb in pritožb v zadnjih mesecih. Upoštevajo pa nobene! S tako slabo frekvenco linije 21 bodo izgubili vse potnike ob Brnčičevi.

Odgovor LPP na moje zadnje pripombe:

Citat:
Še enkrat se opravičujemo za nevšečnosti. Postajališčni vozni redi so objavljeni na naši spletni strani: http://www.lpp.si/javni-prevoz/vozni-redi-mestni-potniski-promet/vozni-redi-redni .
Strinjamo se, da podaljšanje oz. sprememba trase in intervala linije 21 ni povsem enakovreden nadomestek linije 8, je pa to glede na tehnične, kadrovske in finančne zmožnosti trenutno edina varianta.
Za odhod ob 21:45 s Šlandrove ima voznik na liniji 21 opombo, da počaka linijo 6 in omogoči potnikom prestop, bomo pa spremljali izvajanje voznega reda in se poskušali prilagajati potnikom.

Seveda voznik busa 21 ne čaka na bus 6 na Šlandrovi, ampak takoj odpelje ne glede na to, če ima drugačna navodila. V glavnem, LPP je zame postal povsem neuporaben za prevoz na delo, zato ne mislim več kupovati mesečne in prav tako ga več ne mislim uporabljati niti za druge namene. Za prevoz na delo in ostala popotovanja po mestecu bo čisto v redu kolo.

Je pa neumnost izjava LPP, da se povezave Brnčičeve z Ljubljano ne bi dalo bistveno bolje urediti. Tako, kot je zdaj, je za LPP najceneje, za potnike pa najslabše. Da se pa ne da narediti bolje, je pa čisto navadna laž. Ko LPP nekaj izjavi, je resnica praviloma ravno nasprotna.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Ne vem koliko jih je bilo na busu 21 predvčerajšnjim, ker mi ga ni uspelo ujeti. Glede na to, da prestop z busa 6 na 21 v smeri Brnčičeve ni omogočen praktično nikoli, bi rekel, da je bil bus 21 prazen. Tudi včeraj sem videl prazen bus 21, ko sem šel s kolesom po Brnčičevi v nočno. Rekel bi, da vozi prazen tudi ves dan, saj sem preveril vozne rede še za ostale ure čez dan in praktično niti enkrat na uro ni možno prestopiti z linije 6 na 21 na Šlandrovi v smeri Brnčičeve.

Je pa bilo med 21:00 in 22:00 na busih 6 in 8 pred zaporo črnuškega mosta vedno veliko ljudi, res pa večina izstopi do postajališča Elma v Spodnjih Črnučah. Na Brnčičevo se pozno zvečer vozimo samo tisti, ki imamo službo ponoči in pa prebivalci hiš ob Brnčičevi. Ti potniki so zdaj za LPP izgubljeni, ker nimajo več uporabne povezave s centrom. Ker pa tudi čez dan ni uporabne povezave, se lahko LPP po mojem poslovi od denarja (skoraj) vseh delavcev in prebivalcev ob Brnčičevi, ki so do zapore črnuškega mosta za prevoz uporabljali LPP.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Jeseni bo bolje, saj bo proga 21 vozila do novih fakultet na Večni poti, kamor se bo vozilo vsaj 3000 študentov. Predvidoma bodo avtobusi vozili na 15 minut.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.217
6.056
113
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Citat:
Za odhod ob 21:45 s Šlandrove ima voznik na liniji 21 opombo, da počaka linijo 6 in omogoči potnikom prestop, bomo pa spremljali izvajanje voznega reda in se poskušali prilagajati potnikom.
Seveda voznik busa 21 ne čaka na bus 6 na Šlandrovi, ampak takoj odpelje ne glede na to, če ima drugačna navodila.
Malo dvomim, da voznik lahko enostavno ignorira navodila nadrejenih. Na spletu se lahko sproti spremlja, kje se avtobus nahaja in bi ga verjetno lahko tudi za nazaj preverili, ali upošteva navodila.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Dvomiš lahko, jaz ti pa povem izkušnjo iz prve roke! Pa malo si poglej vozne rede linij 21 in 6 pa boš videl, da ni šans, da bi imel vsaj enkrat na uro povezavo na Šlandrovi. Skoraj vedno bi moral bus 21 na Šlandrovi stat in čakat, kdaj tudi (več)deset minut, da bi lahko prestopil z busa 6 na 21 brez izgube časa. Voznik busa 21 ima navodila za prihod ob 21:45 pa morda še za kakšnega čez dan, a vsaj prvi dan obvozov, jih pa ni upošteval niti za prihod ob 21:45. Kakorkoli že, LPP je Brnčičevo od centra efektivno odrezal in se grem staviti, da bo linija 21 več kot 90% časa vozila prazna, preostalih 10% pa bo zasedena manj kot 5%. Je vseeno tudi, če bi jo čisto ukinili, itak je to že prej bila totalno neuporabna linija.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.217
6.056
113
Sem šel gledat. Glede na vozni red naj bi šestica vedno prišla par minut prej, predno gre 21 naprej.

6 - 21
20:15 20:21
21:43 21:45
22:27 22:30
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Hehe, če bi se pa peljal, bi pa videl, da bus 6 rabi od Bavarca do Šlandrove najmanj 15 minut, raje kako minuto več, v voznem redu pa je predviden vozni čas 13 minut, kar bi bilo doseglijvo kvečjemu tam okoli 23h med tednom, ko je manj potnikov in bus 6 ne stoji na skoraj vseh postajališčih. Pa poglej vozni red čez ves dan pa mi dokaži, da je ob vsaki vožnji busa 21 vedno zveza z busom linije 6.
bonk.gif
Je ni, bus 21 vozi na 35-60 minut in zveza na Šlandrovi za Brnčičevo pa je v povprečju zagotovljena v najboljšem primeru enkrat na 70 minut, niti pod razno pa ne vsakih 35 minut, kot sicer med tednom čez dan obratuje linija 21. Največji problem pa je v tem, da je predviden vozni čas linije 6 od Bavarca do Šlandrove 13 minut, realen je v povprečju vsaj za 3 minute daljši, na drugi strani pa bus 21 pride na Šlandrovo še kakšno minuto ali dve predčasno in posledično bi moral na bus 6 čakati vsaj 2-3 minute na Šlandrovi skoraj vedno takrat, ko je v voznem redu prestopanje na knap. Nisem še videl busa 21 stati na Šlandrovi več kot 10 sekund... Pa tudi, če bi se v praksi vsi v voznem redu predvideni prestopi lahko realizirali(beri: če bi šoferji vedno čakali na Šlandrovi na bus 6), kar se v mojem primeru že prvič ni zgodilo, bi to še vedno pomenilo v najboljšem primeru eno povezavo na 70 minut, kar je neprimerljivo slabša frekvenca(beri: trikrat do šestkrat slabša!), kot je bila pred zaporo črnuškega mosta zagotovljena z direktno(!) linijo 8. Upoštevati je pa potrebno, da se realno lahko pogosto zgodi, da zamudiš povezavo in tudi, da je včasih potrebno na bus 21 za prestop čakati več kot 5 minut, kar pomeni precejšnje podaljšanje potovalnega časa v primerjavi z linijo 8 pred zaporo. Frekvenca linije 21 je pa itak nikakršna.
 
Nazadnje urejeno:

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Ne, šestka fura na 10-15 minut čez dan, od 22:30 naprej pa na 30-40 minut, zgodaj zjutraj na 25-40 minut, v soboto pa seveda še manj pogosto.

Še najbolj ga je LPP usral zvečer. Moja izmena se uradno konča ob 23h, običajno pa grem že vsaj pol ure prej. Pred temi obvozi sem imel malo po 23h še povezavo do centra od postajališča Nadgorica z linijo 21 do Črnuč, od tam pa prestop na bus 6, čakanje največ 4 minute. Ob 22:30 pa je direktno z Brnčičeve peljala linija 8 v center. Zdaj pa po 22h z Brnčičeve pelje le linija 21 s prihodoma na Šlandrovo ob 22:30 in 22:55, ki pa ne omogočata prestopa na bus 6 brez čakanja do 23:27, ker s šestka odpelje že ob 22:47, pred tem pa ob 22:17! Butalsko do konca. Čakati moram v najboljšem primeru 17 minut, v najslabšem pa 32 minut in to sredi ničesar. 17 minut je osemka do centra direkt z Brnčičeve porabila ob 22:30, zdaj LPP pričakuje, da bomo samo na šestko čakali najmanj toliko časa.
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Kok ljudi se vozi ob 23ih iz brnciceve? 2? Drgac pa vzemi taksi do stadiona , pa pol bus naprej...