LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Na c652 imam gor najnovejši firmware. AMPAK, kje pri bogu nastavim državo Slovenijo, da lahko potem določim časovni pas +2?? Ker Guide mi brez tega ne štima oz. moram nastavit uro za eno uro nazaj. Če držim tipko exit 10 sekund da zresetira tv na tovarniške nastavitve mi po ponovnem zagonu ne da na izbiro držav. Ko potem prenesem spored na usb ključek vidim, da mi je tv nastavlo na Italijo ( dal sem da ponovno poišče kanale )
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Ponastavi na tovarniške nastavitve in potem, te bo prvo vprašal po državi. Tam pa izberi Slovenijo. Tudi jaz sem se hebal, potem pa neridil tako. Če se ne motim izbereš za ponastavitve opcijo PLUG&PLAY.
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Imam televizor samsung UE32C5100QW in problem z nastavitvijo velikosti podnapisov pri pri gledanju filmov preko vgrajenega predvajalnika (se mi zdijo premajhni) Tudi ko grem pod nastavitve velikosti in nastavim podnapise pod večje so ti še vedno izredno majhni. Morda kakšna rešitev katero sem prezrl?
Mimo grede v zadnji posodobitvi za modele 4000 in 5000 se nahaja SLO MENI
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Nameravam kupiti novi TV, ampak nekako nisem poznavalec LCDjev. Dajte mi malo svetovati...

Gledal sem spodnji model, zanima pa me, če je to to, oziroma, bi vi vzeli kaj druga.

LED TV SAMSUNG 40D5500

Kaj pri tem Smart TV lahko tudi streemaš vsebino iz kakšnega lokalnega serverja, ali rabiš za to še kak "vmesni" predvajalnik?
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
zakon : fora je v tem, da me pred skenom NE vpraša po državi. Vpraša me le po jeziku menujev. Tudi v plug play načinu.
frown-1.gif
Nevem kje so zašuštrali z temi novimi firmwarejimi?
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Mislim, da 40D5500 ne omogoča SmartTV.

Naj bi imel...


Samsung UE-40D5500 RWHXX spada v generacijo presenetljivo tankih televizijskih sprejemnikov, ki uporabljajo tehnologijo LED. LED tehnologija prinaša veliko prednosti pred običajnimi LCD TV sprejemniki. Zaradi LED tehnologije se življenjska doba izdatno podaljša, naprava porabi do 40% manj električne energije in predvsem je zmožna prikazovati lepše in čistejše barve. Samsung UE-40D5500 RWHXX televizija je za tiste, ki jim je pomembno delovanje in tudi elegantna oblika. Pohvali se lahko z DVB-T,DVB-C (MPEG-4) sprejemniki, SRS Trusurround HD prostorskim zvokom, 4x HDMI priključki, 2x USB vhodoma, Smart TV funkcijo, digitalnim zmanjševanjem šumov, SearchAll funkcijo,...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
54
63
Uporabnik Morphey je od nekje prekopiral:

Citat:
Samsung UE-40D5500 RWHXX spada v generacijo presenetljivo tankih televizijskih sprejemnikov, ki uporabljajo tehnologijo LED. LED tehnologija prinaša veliko prednosti pred običajnimi LCD TV sprejemniki. Zaradi LED tehnologije se življenjska doba izdatno podaljša, naprava porabi do 40% manj električne energije in predvsem je zmožna prikazovati lepše in čistejše barve. Samsung UE-40D5500 RWHXX televizija je za tiste, ki jim je pomembno delovanje in tudi elegantna oblika. Pohvali se lahko z DVB-T,DVB-C (MPEG-4) sprejemniki, SRS Trusurround HD prostorskim zvokom, 4x HDMI priključki, 2x USB vhodoma, Smart TV funkcijo, digitalnim zmanjševanjem šumov, SearchAll funkcijo,...

Ne nasedaj trgovskim trikom!
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Mislim, da 40D5500 ne omogoča SmartTV.
ni res. d5500 omogoča smart TV oz. dodatne aplikacije preko smart huba, nima pa search all /social tv/your video platforme..
smart tv od led (UE oznaka) ne omogočata serija 4000 in serija 5000.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
54
63
Žal ne morem najti podatkov od D5500 na uradni Samsungovi strani.Če kdo ima te podatke, bi prosil, da jih posreduje. Samo po tistem reklamnem oglasu, ki ga je prilimal Morphey sklepam, da je to zelo oskubljen TV in če nima omogočeno popolno brskanje po internetu, potem to ni SmartTV. Že po priloženo telekomandi, ki ima pri Samsungu nerodno Qwerty tastaturo, se da sklepat, ali to omogoča.
Kar se tiče telekomande za SmartTV imajo to veliko bolje rešeno LGejevci. Njihova telekomanda ima samo 5 tipk, s katerimi opravljaš s tastaturo na TVeju..
Na splošno pa Samsung zadnje čase zelo skriva tehnične podatke, kot da ponuja mačka v žaklju.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
54
63
Tu se lepo vidi, da imajo vgrajen internetni brskalnik, kar pomeni SmartTV, samo modeli od serije D6500 dalje. Modeli od serije D5500 dalje pa omogočajo dostop samo do nekaterih naslovov, kar je popolnoma neuporabno.