LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zunanji diski so vedno bili v FAT32. Dvomim, da so zdaj to spremenili (čeprav je mogoče).

Sicer formatiranje v drugi format traja tam 20 sekund, tako da to ni nobena ovira.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Super novica za tiste, ki imate Samsung serije C, 650 model (verjetno dela tudi na 530 modelih).
cheer.gif


Samo v nekaj korakih lahko aktivirate PVR funkcijo snemanja kanalov na USB. Jaz sem to omogočil na moji TV po teh navodilih v 3 minutah (morda še manj). Zadeva deluje v nulo! Zelo dobro je to, da lahko nastaviš kdaj naj se ti določen kanal snema (torej določiš uro) in kljub temu, da te ni doma in imaš ugasnjen tv - se ti bo oddaja na programu snemala na usb).
grin1.gif


Za tiste, ki jih zanima:

PVR activation on Samsung TV C series without firmware downgrade (tested on LE40C653). I can confirm that this DOES NOT WORK WITH FW 1008 but IT DOES WORK WITH FW 3003 !!

1. Turn on TV, push on remote control: MUTE-1-1-9-ENTER, set HOTEL MODE to ON and then turn off TV.
2. Invoke service menu by pushing INFO-MENU-MUTE-POWER on remote control. (If this doesn't work try MUTE-1-8-2-POWER)
3. Put in USB HDD/flash formated to FAT32.
4. In service menu go to Control - Hotel Option and click on Clone TV to USB, then push on remote control return and choose Sub Option category.
5. In this menu set PVR to ON. (Move to PVR by pressing down button, no right!)
6. Go back and set Hotel mode to OFF and power off your tv.
7. ENJOY your PVR.

Sporočte če vam dela
smile-1.gif


p.s. sedaj je moj tv perfekten, omogoča vse kar potrebujem
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Supeer
wink-1.gif
Kateri tv pa imas?

Baje da se lahko omogoci tudi 3D na tej TV (c65x), samo je vprasanje ali bi katera 3D ocala delala
smile-1.gif

Zaradi sinhronizacije z IR. Ce kej zvem sporocim.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Pri meni je bilo tako:

- če sem snemal navaden digitalni kanal (recimo pop tv) sem za 1 minuto posnetka porabil 18MB prostora na ključku
- če sem pa snemal HD kanal (recimo arte HD) sem za 1 minuto posnetka porabil 115MB prostora na disku

Jap, se kar pozna tale HD
smile-1.gif
Se pa posnetek NE razlikuje od dejanske kvalitete kanala. Takšna, kot je slika ob gledanju kanala je tudi na posnetku (ohrani se torej in kvaliteta slike ter zvoka).

Res ZELO uporabna fukcija televizije, ne vem zakaj je Samsung ne vključi kot default funkcijo v vse serije (bi imeli večjo prodajo tvjev).

Po novem se ti pojavi dodatna ikonca pri Media Player na tvju (kjer imaš svoje posnetke):

 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Še video posnetek z navodili (v italjanščini) za tiste, ki ne veste kako se aktivira snemanje.

Posnetek

Ta fant ima že aktivirano, on samo prikazuje kam moreš it in kaj kliknit.

No sicer pa obstaja še neka dodatna funkcija: gemstar support, ki še nisem ugotovil čemu služi (baje guide tv, da ti podrobno pokaže kaj bo na sporedu ob kateri uri na določenem kanalu - to je prikazano tudi na video posnetku proti koncu posnetka).

No še nekaj glede tega snemalnika, zelo dobra zadeva: Recimo da gledam nek filem na pop tv (ne snemam na usb), pač samo gledam filem, vmes filma me nekdo kliče, jaz pa lahko komot pritisnem pavzo na daljincu in se bo filem zaustavil (ker se bo začelo snemanje na usb avtomatično
cheer.gif


NORO!
cheer.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Pa imaš kakšno funkcijo, da si nastaviš začetek in konec snemanja? Ker naši programi znajo zamujati tudi po 20 min. Bom si pa zadevo porihtal takoj, ko pridem domov.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Si časovno nastaviš od kdaj do kdaj naj ti snema. Sicer pa nisem še neki na veliko raziskoval. Bom danes pogledu doma.

Tukaj je še en posnetek: KLIK

Sicer pa zna biti zelo zanimivo, lahko si aktiviraš 3D TV:
untitled-picture222.png


Ne vem pa kaj se zgodi, če to aktiviraš, ker brez 3D očal tv nima pomena.
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Ja ni slaba ideja, sploh če veš da bo npr. kšna liga prvakov.... pa te ni doma, si prek Guide naštimaš, da ti drug dan snema in je to to.
Bolj se mi zdi da bo problem, za poptv,kanal a,.. ki še nimajo "zrihtanega" elektronskega vodiča, upam da veš kaj mislim.
Drugače je pa TV 32 C 653.

Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Supeer
wink-1.gif
Kateri tv pa imas?

Baje da se lahko omogoci tudi 3D na tej TV (c65x), samo je vprasanje ali bi katera 3D ocala delala
smile-1.gif

Zaradi sinhronizacije z IR. Ce kej zvem sporocim.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz imam 3 zunanje diske doma, vendar so vsi polni filmov. Bojim se, da mi bo tv formatiral disk, če mu določim, naj snema na disk (ker si tv naredi neke fajle na disku in baje pred tem celo formatira disk).
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Snema, je pa res da sm moral eno particijo na disku formatirati, ker "pač tv" to hoče in potem še naredi neke performanse. -> verjetno testira hitrost R/W, ker če je dober signal potem klučki ki zapisujejo 3-4MB/s odpadejo. Ker ko sm dal ključek 2GB me je gladko
ne-ne-1.gif


Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Ali ima kdo možnost preverit, če snema tudi na zunanji disk?