LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
aha ok hvala
smile-1.gif


sicer zelo zanimivo, glede na to, da so nekateri tvji imeli to kot osnovno fukncijo že pred 2 leti.

no sej nima veze, bomo preživeli tudi brez tega.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
točno ne vem kateri tvji so to imeli, ampak tako kot sem recimo pred 2 leti gledal te lcdje ko so konstantno prihajali novi modeli vseh proizvajalcev - so večinoma vsi imeli PIP (sliko v sliki) omogočeno.

in mi je za letošnje modele čudno, da nimajo.

no sicer pa so mogoče ugotovili, da folk to niti se uporablja kaj dosti..zato so brezveze izdelovali tvje z 2 tunerji (kar je seveda dražje).

jaz bi si rad samo še omogočil snemanje na usb in to je to
smile-1.gif
imam super televizor za vsaj 5 let.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
PIP že ima, samo večinoma mora biti drugi vir kaj drugega kot antena. Npr. hdmi.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
To najdeš pod Picture setting, ki se nahaja v glavnem menuju za sliko točno pod Advanced setting. V menuju izgleda takole
-Advanced setting
-Picture setting
-itd.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še sam si sposodim temo - Philips ima namreč režo za USB, s podporo sledečim formatom:

Glasbeni formati: MP3, WMA (v2 do v9.2), AAC
Video formati: Podprti kodeki:, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1, Datoteke: AVI, MKV

predvsem me zanimajo ti kodeki, ki so podprti, oz. datoteke - AVI in MKV? kakšni so potem ti filmi oz. kako priti do njih? lahko recimo imam Dvix film, pa ga pretvorim v AVI in bo to funkcioniralo?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Prvič slišim kaj tekega, tako, da ni znam povedat. Lahko pa pokličeš uradnega serviserja in ga vprašaš. Si morda nalagal kaki firware.
sprasujem se.gif
Nekatere nastavitve so možne samo pod pogojem, da imaš pod Advanced setting nastavljeno Movie oz. Film.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
se pravi, načeloma vtaknem USB z xvid filmom gor in špila? če je to res, pol zmaga.

če pa MKV velja, pa še toliko bolje.
grin1.gif

ja bo predvajalo, vprašanje je kako bo to predvajalo. pri divx-ih načeloma ni problem: slika in zvok dela.
problem je pri mkv filmih, večina tvjev ne podpira tega zapisa prek usbja, če pa ga že, potem znajo biti problemi z zvokom (torej sliko boš imel, zvoka pa ne
frown-1.gif
).

rešitev je ta, da vzameš samsungov tv, c serije 5 ali 6, kjer ti bo 100% predvajalo VSE možne formate (testirano na moji tv).in vsi formati podpirajo zvok.

samsung je zakon glede tega (samsung je en izmed redkih, ki ima licenco za DTS in pa MKV).
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Jaz sem probal s temi nastavitvami in mi ni vredu -- premalo rdečega odtenka.


Te nastavitve sm opazil,da lahko naštimaš npr. ko imaš Source TV in greš v meni pod nastavitve slike,in še Advance settings in Picture Settings..
Medtem ko pri povezavi prek DLNA nimaš te "funkcije-možnosti".

Citat:
Uporabnik sylver pravi:
pri meni je to zatemljeno
frown-1.gif


morda veš zakaj?
sicer imam advanced setting in picture setting, ampak je zatemnjeno.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Prvič slišim kaj tekega, tako, da ni znam povedat. Lahko pa pokličeš uradnega serviserja in ga vprašaš. Si morda nalagal kaki firware.
sprasujem se.gif
Nekatere nastavitve so možne samo pod pogojem, da imaš pod Advanced setting nastavljeno Movie oz. Film.

nobenih firmwerjev nisem nalagal. edino kar je je to, da sem naložil zadnji firmware z uradne spletne strani (zadnji je bil izdan 9.11.2010) in to je to.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik lenovo pravi:
Jaz sem probal s temi nastavitvami in mi ni vredu -- premalo rdečega odtenka.


Te nastavitve sm opazil,da lahko naštimaš npr. ko imaš Source TV in greš v meni pod nastavitve slike,in še Advance settings in Picture Settings..
Medtem ko pri povezavi prek DLNA nimaš te "funkcije-možnosti".

Citat:
Uporabnik sylver pravi:
pri meni je to zatemljeno
frown-1.gif


morda veš zakaj?
sicer imam advanced setting in picture setting, ampak je zatemnjeno.

Aha ja morda pa je tu rešitev - tega še nisem poskusil. Bom danes priklopil USB in predvajal filem prek USBja in tam nastavil te dodatne nastavitve.

Hvala
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ja na temu modelu se da omogočit gledanje divx preko usb. kako je glede mkv pa ne bi vedu. poglej mal na youtube ko nekateri prikažejo kako omogočiš določene funkcije na philipsu.

napiši: philips serie 5 usb