LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Za moje pojme je dobra izbira.
zmaga.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Zaradi inertnosti očesa mislim, da je tudi 100 Hz vprašljiva.
Odsvni kaj utripa oz. se spreminja, v kakih pogojih gledaš itd...

Marsikaj se da zaznat, in marsikaj lahko spremeni celotno sliko.

50 FPS in 100 FPS animacija se recio na LCD ful pozna razlika.
(spet lahko se spreminja glede na malenkosti).

Glej recimo prenos nogometa na na CRT, navaden LCD (prve generacije, brez 100Hz "fint"), LCD z smooth motion, plazmo.
To se takoj vidi razlika. (posebej če so en zraven drugega)

Ravno nogomet je dober test, ker na zanič LCD:
- je gibanje je zelo netekoče
- so detajli (recimo trave) povsem nerazločni oz. zmazki

Pa ravno to je to kar sem jaz v temi odzivni čas vs osveževanje govoril. Na kaj moram biti pozoren, da nimam teh zmazkov oz. katero TV kupiti.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ta USB vhod je itak kar neki. Kupiš namenski predvajalnik, pa imaš rešen problem.
Ja in spet moraš kupiti nekaj (+100€). Tale USB na Samsungo igra fenomenalno in služi svojemu namenu
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
Pa kaj sem jaz spraševal katera ima USB itd. Izmet teh treh mi pomagajte izbrati eno. Kaj se splača, pa kaj ne pa obdržite za sebe, saj je moj denar.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz sem bil pri enemu stručkotu, ki dela v Big bangu na oddelku TV, in mi je model vse do potankosti obrazložil.

Torej če res želiš LED tv, ampak tako, ki bo prava led in ne EDGE LED (take imajo samo le ob strani led, na sredi enrana pa nimajo) moreš gledat od 900 eurov NAPREJ!

Te led tv, ki so okoli 600, 650, 700 eurov to ni nič - slika ni niti približno enaka, čeprav ima recimo enake specifikacije kot kakšna LED TV za 1200 eruov enake specifikacije. Te poceni LED tv imajo manj kvalitetne led diode noter in je zato slika bolj "motna" in ni tako kristalna in lepa in čista. Tudi pokazal mi je konkretno na tvjih, ki so tam razstavlljeni.

Če pa izbiraš med temi 3 tvji ti svetujem tole: UE32C6000 - ta se vsaj približa temu pravemu LED.
Definitivno pa ni res, da so LG tvji slabi! To ni res, vsi tv, ki jih danes kupiš so zelo dobro narejeni.

Kolega ima LG že 2 leti doma in dela brez težav (ni led) in kakor mora! Šef si je kupil Philipsa in dela več let brez težav.

Jaz osebno sem se odločil, da ne bom kupil LED, saj bi moral odšteti vsaj 750 eurov in gor -. kar pa si trenutno ne morem privoščit.

Mislim, da bom ostal kar na navadnem LCDju, samo da ima full hd, 100hz.

To je to.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
simon vi : naj ugibam : ti imaš philipsa!
smile-1.gif

In klko tvjev si stestiral? Aja saj res, samo tega ki ga imaš doma! Če bi malo preletel google in primerjave med tv-ji bi videl, da je philips bolj taktak! Ampak hej, ti si ja znalec in ti veš stvari bolje!
Aja, da se ne boš usajal : testiral sem Panasonic, Samsung, Philips in LG!
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
1. panasonic
2. Samsung
3. Philips in LG

Ampak da ne boš mislil, da so razlike velike. so bolj kot ne zanemarljive! Le Panasonic na prvem mestu odstopa!!
 
Nazadnje urejeno:

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Philips neko sranje prav tako LG, tako da ti ostane le Samsung.
Za LG lahko tudi sam potrdim, da jih Samsungi pustijo daleč za sabo (primerjava je bila narejena med LG LH7000 in Samsungom B650, mogoče se je z letošnjimi modeli stanje kaj spremenilo).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
zakon: tudi jaz sem se definitivno odločil za samsung LE32C650! Je najvč multimedijski in ima internet tv.
Torej lahko gledaš youtube gor, vreme itd... samo nekaj me zanima - ali bo internet tv delal za našo regijo? torej ali bodo vse funkcije delale pri nas v slo, glede na to, da ga nimamo v prodaji pri samsungu.

Definitivno tega:
http://www.mimovrste.com/artikel/1350171119/lcd-tv-sprejemnik-samsung-le32c652

ker če vzameš 630 model, ne moreš gor namestit samsung media 2.0:
https://www.youtube.com/watch?v=bQoF6QhfRVw

Media 2.0 lahko nadgradiš le na serijo 6, ampak od 650 modela naprej:
http://www.samsung.com/hr/consumer/learningresources/medi2.0/index.html

Sicer pa je zelo zanimivo, da ga pri nas nimamo na samsung spletni strani
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kaj je misljeno s tem, da je namenjen za slo trg? Da bodo delale vse aplikacije, ki jih tv podpira?

Sicer pa mislil sem, da se mi zdi zelo cudno, da na slovenski satrani samsung.si nimajo nobene omembe o tvjih oz podpore.