LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Fantje, za gledanje normalnega TV program (ne kakšne divje računalniške igrice) ne glejte ali je ekran LCD ali LED. Vsa razlika je v osvetlitvi ekrana (fluorescentna ali Led). Manjša razlika je samo v porabi el.energije, ki itak za celotno porabo TV tako ali tako ni velika. Nekateri trdijo, da je razlika tudi v kontrastu. Tudi to je nepomembno, ker v vsakem TV-ju lahko nastaviš kontrast in svetlobo po svoji želji. Rad bi poznal junaka, ki bi lahko trdil ta ekran je LCD, ta pa LED. Vse skupaj je trgovska finta, da so lahko višje cene.
Isto velja za hitrost osveževanja. 50, 100, 200Hz je za normalni TV program isto trgovska finta z istim namenom. Tudi tu se vprašam, ali mi lahko kdo določi, da je osveževanje 50HZ ali 100HZ ker neki trdijo ,da je velika razlika.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ecan: pri osveževanju se pozna razlika ali imaš 50, 100 ali 200 hz če gledam blue ray filme.

čeprav človeško oko naj ne bi več kot 100 hz zaznalo.

tako da je vseeno ali imaš 100 ali 600 hz
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
50
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
ah če se zatika vse skupi potem raje vzamem SAMSUNG LE32C530 LCD TV, ker vem da se nič ne zatika.

A misliš, da tale Samsung res predvaja Full HD brez zatikanja?
Te ne provociram, samo mal dvomim, da je res tako.

Sicer pa je najboljše, da si daš en tak film na ključek (na žalost boš rabil vsaj 16 G in greš v trgovino probat. Pa naj ima podnapise zraven, da sprobaš tudi to.
Na 32 po mojem niti ne boš opazil razlike med Full HD in HD ready...mogoče ti bodo še navadni Divx-i dovolj dobri.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
800 EUR za 32 inč. Pa kaj ste nori.
shocked-1.gif
So tudi aparati za 2 ali 3 tisoč EUR.
wink-1.gif

(in več)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Pa LED tudi pozabi. Ne prinaša nič napram LCD.
Eni omenjajo:
- boljši (dinamični) kontrast
- (v povezai z zgornjim) boljši in-picture kontrast (osvetlitev po segmentih)
- manj izgubne moči (toplote in računa za elektriko)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Zaradi inertnosti očesa mislim, da je tudi 100 Hz vprašljiva.
Odsvni kaj utripa oz. se spreminja, v kakih pogojih gledaš itd...

Marsikaj se da zaznat, in marsikaj lahko spremeni celotno sliko.

50 FPS in 100 FPS animacija se recio na LCD ful pozna razlika.
(spet lahko se spreminja glede na malenkosti).

Glej recimo prenos nogometa na na CRT, navaden LCD (prve generacije, brez 100Hz "fint"), LCD z smooth motion, plazmo.
To se takoj vidi razlika. (posebej če so en zraven drugega)

Ravno nogomet je dober test, ker na zanič LCD:
- je gibanje je zelo netekoče
- so detajli (recimo trave) povsem nerazločni oz. zmazki
 
Nazadnje urejeno:

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Imam eno vprašanje, ker si že navedel nogomet glede osveževanja. Kamera snema s hitrostjo 25slik na sekundo. Televizor ima osveževanje 50Hz. Kako je sedaj televizor kriv za slabo sliko?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
nekdo omenja BluRay. meni je slika na 100-200 Hz povsem izumetničena. 24p je tisto tapravo za filme. Nič vmesnih sličic.
Sicer pa kakor komu paše.

Glede velikosti pa. Ni važno ali je stanovanje 400 ali 20 m2, Oči so iste! S kakšne razdalje se vidi posamezen pixl in je zato primerno za HD vsebine pa je že dostikrat omenjeno.
 
Nazadnje urejeno:

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Pa LED tudi pozabi. Ne prinaša nič napram LCD.
Zna kdo po kmečko napisati prednost, pomanjkljivosti LED vs. LCD?

Po kmečko:
1. oba sta LCD-ja !

Starejša varijanta za osvetlitev ozadja uporablja "floruscentke" ( LCD CCFL TV ) novejša varianta pa led diode ( LCD LED TV ).
Za Ledice je značilno, da imajo manjšo porabo in so manjše - zaradi tega lahko spravijo v "kišto" več le teh. Več jih je , bolje lahko zatemnijo / osvetliko določen del zaslona. Zaradi tega lahko dosežejo tudi večjo kontrastno razmerje.

Edino realno prednost LED-a vidim le v bolj enakomerni osvetlitvi panela ( pri CCFL so robovi večkrat malo bolj osvetleni - to se opazi le v zelo temni sobi na temnih prizorih ).

Jaz imam doma Samsunga 40B650 ( LCD CCFL ) in v primerjavi s sodelavčevim 40B8000 ( LCD LED ) ne vidim razlike - je njegov tanjši od mojega.

Glede velikosti pa priporočam vsakemu, da naj kupi čim večjega - nebo mu žal !!!

Jaz sem imel pred tem TV-jem 72 cm Sony 4:3, zdaj pa mi je žal, zakaj nisem nabavil vsaj 46" ( 117 cm ) LCD-ja !!!!
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kolikor sem bral teste na netu, sta glih Philips in Samsung med vodilnimi pri TV -jih.

Res sem v dilemu, ali naj vzamem samo LCD ali LED LCD, razlike je 150 eurov. Pa odločam se med Samsung in Philips, oba 32", Full HD.

To je to.