LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zmnjeno
smile-1.gif
jim bom povedal!

Sam upam, da mi ne bodo pametovali češ kaj sem pameten
smile-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
50 - 60 db je optimalno signala za crt .Dodatki so potem net in pa lcd ,pa smo od 60 - 70 db .Naj ti zmeri signal pred teboj in naj ti pokaže.ti si pa napiši katere programe imaš slabe pa naj ti pogleda .Mogoče je kabel kriv tudi .Zmeni se naj ti ga zamenja ,strošek 30 - 50 euro pa naj ti da belden rg 6 saj 75 ohm.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Imamo pri ženi v vašah pri medvodah lg 42sl8500 pa full lepa slika na vseh programih , nova inštalacija belden rg7 (75ohm), trojček evj elektroprom
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
nič ti ne bodo kasirali, da ti bodo kockanje poskušali urediti. Vprašanje pa če bo kljub temu delalo vse brezhibno.

REs je, če nimaš veliko kablov v hiši, naj ti zamenjajo kabel. Samo za prvič se bodo raje malo igrali s signalom, če pa ne boš zadovoljen glede zatikanja slike, naj ti pa drugič zamenjajo kable.
 
Nazadnje urejeno:

esko

Pripravnik
30. maj 2008
40
0
6
Pa je pri predvajanju iz USB kakšna omejitev v velikosti datoteke, mislim za MKV?

Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Zdravo!

Evo kot obljubljeno bom napisal kratek review Samsunga LE40C652, katerega sem včeraj dobil
cheer.gif


Kupil sem ga pri nakupovanje.net.

Takoj ko sem prišel domov sem ga začel sestavljat
grin1.gif
in komaj čakal, da ga prvič prižgem. Vse sem lepo sestavil in ga prižgal. Žal trenutno še nimamo ponudnika za TV, razmišljamo pa, da bi naročili ali T2 (paket brezčasni VDSL T3, kateri vključuje internet 10/2 in pa preko 170 kanalov) ali pa Amis (internet 10/1 in pa preko 100 kanalov) - T2 je za par eurov cenejši.

Čeprav ima sosed v bloku Amisa mi ga odsvetuje, saj ima več krat take težave z njimi oziroma se izpadi vrstijo prepogosto (na mesec tudi do 20 izpadov in s tem posledično ni možno gledat ne tv in ne uporabljat interneta - ni glih fajn zadeva če greš za par dni na dopust in pustiš računalnik prižgan, da ti pobira kake FULL HD filme, kateri presegajo čez 10GB velikosti).

No skratka, da se vrnem na TV
smile-1.gif
Ker še nimamo TV ponudnika sem lahko testiral "le" media player, ki ti ga ponudi TV, ko priklopiš USB disk. Takoj ko sem priklopil zunanji trdi disk od WD 500GB ga je TV zaznal in mi ponudil možnost brskanja po njemu. Sam meni brskanja mi je ZELO všeč, saj je zelo USER FRIENDLY oziroma po domače zelo lep in lahek vmesnik za uporabo. Možnosti, ki jih imaš so Movie, Music, Photo in pa Settings.

7c8b884f4c5987c8400x.jpg


Pri Moviih pač brskaš datoteke, katere vsebujejo video datoteke (avi, divx, mpeg, mov, mkv...) in vse te datoteke predvajajo zvok, tudi mkv, katera vsebuje DTS zvok. Kvaliteta slike pri mkv filmih je neprecenljivo krasna, kristalna kot solza, brez zatikanja predvaja vse vrste videa. Da o zvoku ne govorim, zelo se pozna tale DTS zvok, v kolikor ga vsebuje filem v sebi, res imaš občutek, kot da bi imel kak hud sorround v sobi. Tudi podnapise prikazuje (sub, srt in txt - ostalih nisem testiral) in tudi šumnike prikazuje, pogoj pa je ta, da v nastavitvah za podnapise izbereš CENTRAL EUROPE. Pri vseh filmih imaš možnost tudi hitrega predvajanja naprej/nazaj, next itd....pri podnapisih lahko izbereš majhne, srednje ali velike podnapise...

Pri meniju Music imaš pač možnost predvajat audio datoteke, kot so mp3, wav, ogg pa še nekatere (nisem testiral vseh). Prikaže se ti playista in imaš možnost hitrega predvajanja naprej/nazaj, next song itd....

Photo meni za en krat nisem testiral, ker nimam nobenih slik na disku, je pa namenjena temu, da gledaš slike, lahko jih povečaš, da so čez celoten ekrat, lahko si izbereš glasbo v ozadju in daš slideshow, da se ti vse slike predvajajo....

Settings so pač razne nastavitve - kakšne barve naj bo meni media playerja (morda, siva, črna...), katero različico media playerja imaš lahko tudi tukaj preveriš...

Ostalo nisem še ničesar stestiral, saj sem imel zelo malo časa na voljo in se raje pogledal pirate s karibov v full hd načinu in se čudul prelepi sliki in zvoku
cheer.gif


Ta media player je samo en meni od mnogih, do kateriš še nisem prišel.

Je pa res, da ob tolikšnih možnosti nastavitev (od raznih vrst zvokov, barv, kontrasti, svetilnosti, ekonomičnosti....) pogrešam SLO meni, saj so tudi nekatere okrajšave noter v ang jeziku, katerih ne poznam (RGB...) no tukaj upam, da bodo res naredili SLO meni tako kot več let obljubljajo.

No toliko za en krat, sedaj pa delat
grims-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
A še komu ne dela tale link:

samsung

Namreč stran mi že odpre, ko pa grem na jeziček firmware in kliknem tipko za dawnload tega .exe fajla mi noče in noče pobrati. Poskusil sem že z večih držav, U.K., slovakia, italy, hrvaška, nemčija, avstrija in je povsod isto. To probavam že nekaj dni pa ne gre.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Citat:

Pa je pri predvajanju iz USB kakšna omejitev v velikosti datoteke, mislim za MKV?
Omejitev je bitrate-max 25Mb/s(3,1MB/s)


Me pa zanima, če še koga zafrkava samsungova serija C530 pri predvajanju HD posnetkov? Določene filme sredi predvajanja na določenih mestih prekine, na računalniku pa se jasno predvajajo brez težav. Posnetki so MKV ali TS level 4.1(original ali pretvorjeno iz MKV 5.1) tako da tukaj ni problema.