LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Meni sploh ne pusti do aplikacij
frown-1.gif
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.205
26
48
Mi lahko kdo pove, kako se na C652 pregleda kanalnik(telemach) za novimi programi, da si ne podreš prejšnjih nastavitev. Na Handanu mi je nove programe postavilo na konec liste, tu pa mi postavi vse na novo. Nikjer ne najdem možnosti, kako bi po kanalnik ročno pregledal kanal po kanal in morebitni nov program shranil posepej.
lp
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
pri izbiri države nimam slovenije na voljo
frown-1.gif
čeprav je tv ki je namenjena za slo trg (l2wxxc)

kam si šel to v meni nastavljat?

jezik menija sem dal na hrv ampak še kar ne dela.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
No sedaj sem le ugotovil kje se nastavi slovenija kot država, moreš čisto vse resetirat na tovarniške nastavitve in šele takrat ti dovoli izbrati državo (začuda je slo noter).

sedaj morem še en krat iskati vse kanale in vse nastavitve štimat, sporočim, če dela internet sedaj.

DognerDJ - sedaj bom imel enake nastavitve kot tvoj kolega, kateremu dela internet. moglo bi tudi meni delat.

javim
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Nope - ne dela. Še kar stoji in se nič ne premakne.

A je treba account odpreti? Nikjer mi nobene opcije ne prikaže.. kr neky.

DognerDJ - dej vpraš kolega k mu dela kako je naštimal? ker a ima wireles sprejemnik od samsunga ali ima direktno kabel lan vključen v tv?

hvala
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz sem mu priklapljal - vklopil TV, izbral SLO, HRV meni, vklopil mrežni kabel v TV in router, preveril povezavo ( vse OK brez kakršnih koli nastavitev IP-ja in podobno ), vklopil Internet@TV, pol so se nekaj minut instalirale aplikacije in to je to.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
a se te aplikacije ko zaženeš internet tv SAME inštalirajo ali moreš kaj pritisnit?

ker če pustim da stoji (tako kot je na zgornji sliki) se mi po 1 minuti vrne na TV kanal in se internet tv ugasne...

nekaj ni v redu..isti postopek sem naredil kot ti tvojemu kolegu
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Imaš na routerju kakšne omejitve vklopljene? Preveri si morda pozabil da si kdaj kaj "šaril po njem".
router v DHCP, kable skup in bi moralo špilat na privzetih nastavitvah
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
router je na privzetih nastavitvah (tudi resetiral sem ga).

DHCP imam nastavljen.

edino kar bi vprašal je še tole: ali igra vlogo, ker router hkrati služi kot wireless?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
wireless nebi smel imet vpliva
sicer pa začasno izklopi vse razen TV-ja

možno da je tudi kak bug v nameščenem SW
če je možna ročna posodobitev prek mreže probaj

kaj pa varnostne nastavitve ponudnika interneta, so vsi porti odprti (pojma sicer nimam kaj bi TV lahko uorabil, da morda nebi šlo skozi)
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Dinamičen IP ima moj ponudnik (EVJ) in so mi povedali, da če direktno iz modema povezujem lan kabel na tv, da ne bo delalo.

Če pa vstavim lan kabel iz modema v router in potem iz routerja na tv, da bi moralo delat. In mu ni jasno zakaj ne dela.

Rekel je, da sicer vidi neko napačno namestitev na routerju (baje da daje 2 IP naslova) in zato verjetno ne dela.

Jutri pridejo do mene domov tehniki popravit signal TVja (ker so občasno kockice na sliki) in bodo tudi to preverili.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
meni kocka real zone in občasno history,pink si tudi zelo pogosto kocka. ne pričakovat da ti bodo kockanje odpravili.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
No sedaj mi je končno ratalo usposobit internet na TV.

V nastavitvah routerja sem mogu ročno vpisat 2 DNS strežnika od mojega ponudnika (EVJ) in sem kar oba vpisal. Enega pod DNS1 in drugega pod DNS2.

DNS 1: 193.111.223.3
DNS 2: 193.111.220.170

Potem sem pa DNS1 še vpisal v TV v nastavitvah in sedaj dela!!
Mi pa vseeno pridejo jutri tehniki preverit, zakaj imam kockasto sliko na LCDju in zakaj se mi na vsake toliko časa slikak "prekine" in takoj nadaljuje ob gledanju TV kanalov. Recimo SLO1 (ne HD) ob gledanju v 1 minuti se mi slika več kot 5x prekine in je slika kockasta več ali manj - sploh ne razloæiš obraza..Pri SLO1 (HD) pa je še huje, tam je več kratno prekinjanje slike (verjetno zaradi tega, ker je večji prenos podatkov).

Hvala vsem, ki ste mi pomagali pri temu internetu na TV, sedaj si lahko dam duška in gledam youtube na TV
smile-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Samo da si uredil ,je bil kriv router z nastavitvami ..Pa naj bo signal za lcd od 60 - 70 db ,če ti bodo merili,pa dušilnik šuma naj ti odstranijo v omarici