Lepote multikulturnosti 4

jest5

Guru
18. avg 2007
25.833
-8.620
113
Preberi še enkrat kar sem označil rdeče in premisli kdo vse biva v Sloveniji. Med drugim tuji veleposlaniki in njihovo osebje, raznorazen vodstveni in nižji kader tujih firm pri nas,..................
Sej vidiš v sosednji temi, kako tipček sovraži Srbe in Hrvate. Pol pa še misli, da koga užali s tem, če ga etiketira za južnaka. Tko da nima pomešanih pojmov, je ubrisan.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: damirj in Samo Svoj

damirj

Guru
9. maj 2012
5.202
2.359
113
Preberi še enkrat kar sem označil rdeče in premisli kdo vse biva v Sloveniji. Med drugim tuji veleposlaniki in njihovo osebje, raznorazen vodstveni in nižji kader tujih firm pri nas,..................

imaš deloma sicer prav, veleposlanike lahko izvzamemo, saj vsaj teoretično so oni na ozemlju svoje države.. Za ostale pa pač ne škodi.. Sploh ker nekako tudi v drugih državah kar pričakujejo, da bi ta isti kader znal njihov jezik. Samo v Slo to ni potrebno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.172
4.045
113
Me briga kaj zna.
Ampak v uradih, trgovinah šolah, vrtcih je prvo in edino Slovenščina.

No v trgovini se naj sam odloči kako se bo pogovarjal z strankami, ampak v osnovi Slovenc z slovenščino v nobeni ustanovi ne sme biti nerazumljen.
Jebeni kabab ti znajo v Slovenščini prodat, čevape pa ne..
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
6.003
2.403
113
Absolutno se strinjam, da vsak ki kakorkoli dela s strankami mora znat jezik okolja kjer se nahaja, če se lahko kitajc v kitajski restavraciji za strežbo nauči 150 slovenskih besed, se jih lahko tudi šiptar/bosanc/srb/arabec/... za burek/čevape/sarmo!

Ampak za delo za tekočim trakom v Hisense (kitajci) ali pa StarCom (švabi) pa ne rabiš tega znanja, pa tudi da si direktor te firme je čisto vseeno. Tvoj problem pa je kako funkcioniraš v vsakodnevnem "zunanjem" življenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
5.202
2.359
113
Absolutno se strinjam, da vsak ki kakorkoli dela s strankami mora znat jezik okolja kjer se nahaja, če se lahko kitajc v kitajski restavraciji za strežbo nauči 150 slovenskih besed, se jih lahko tudi šiptar/bosanc/srb/arabec/... za burek/čevape/sarmo!

Ampak za delo za tekočim trakom v Hisense (kitajci) ali pa StarCom (švabi) pa ne rabiš tega znanja, pa tudi da si direktor te firme je čisto vseeno. Tvoj problem pa je kako funkcioniraš v vsakodnevnem "zunanjem" življenju.
Smo na koncu verjetno prišli do istega. Samo za anekdoto, ko si ravno omenjal veleposlanike; ko sem šel na USA veleposlništvo iskat turistično vizo, me je uradnica kar lepo sprejela in ogovorila v slovenščini, sicer par besed, pa vseeno. Ne bi ji bilo treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj