Kupujem rabljeno kolo in rabim nasvete

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.662
9
38
Ljubljana- okolica
sem klical... mi je sicer prevelik(19/L, sam iščem 17/M- do 175cm če imam pravilne podatke o velikosti). ceni ga pa 300€.
Tale ktm mi je zanimiv, kako bi se tole obneslo po lepem makadamu. Je kaka možnost da se dodajo dodatne ročke za oporo na balanco. Kot ima tale??
Mogoče bom dal kakšno butasto vprašanje vendar sem nazadnje kolo kupoval pred 15timi leti tako da se v naprej oproščam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.969
5.621
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
... sem ga samo domov pripeljal in me ze zadnja plat boli =)

Če že nima zica z luknjo v sredini ( na slikah se ne vidi) investiraj v tak sedež....

Pa javi kdaj boš v Mojstrani ( čez vikend seveda) ....mi fotr že teži po telefonu da mi bo kolo prodal k stoji cel cajt
grin1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
ksz

Da ne bom odpiral nove teme, nadaljujem kar to... Kupujem novo ali rabljeno kolo ... Vendar sem v dilemi ali kupiti gorskega, pa dati gor gume za cesto ali treking kolo. Kolo bi rabil predvsem za po Lj in vikend izlete.

Ali ima kdo izkušnje s kolesi Cult, ki jih imajo v akciji na petrolu: Treking kolo Cult-Petrol ?

Cenovno bi se gibal nekako v tem rangu oz. do max. 500€ , se zavedam da za ta dnar kolesa niso nič posebnega, ampak v temu trenutku je to edino kar si lahko privoščim in rabim (samo kot opomba)

obe bicikli sta ok. en je gorc, drug treking. razlika gume, prenosna razmerja, pa še kaj.

če se odločiš za nakup sporoči kak je cena na petrolu, pa ti preverim direktno ceno. pa dej na zs
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.969
5.621
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Mojstrana? A ma un še vedno zid iz avtomobilov?
confused-1.gif

Ne da bi jaz vedel da je sploh kdaj obstajal! Triglavski park je zajebana zadeva...tko da tud če je kdaj bil so zih kj zatežil
stupid-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prednost culta..prideš v vizijo, v logatec, se ti posvetijo, ti svetujejo, te izmerijo, dobis bicikel po meri. pol pa se oprema. nekak sestavljajo komponente, ki so sorodne. lahko kaj zamenjas brez težav in podobno. ni to tko k..trgovina..oni so..sesatvlajlec.

felt mam tut moznost kaj zrihtat, sam tam je trgovina, model..pika.

jaz sem recimo na cultu menjal pedala, pa bidone, pa sedez..prjatu je menjal sprednje zobnike, amortizer..pač so odprti do neke mere
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.109
3.854
113
Ročke daš lahko na vsakega, stanejo pa ca. 10 eur. Po lepem makadamu gre z vsakim biciklom, tudi s specialko. Raje glej da se boš tistih 95% cajta ko boš na asfaltu hitreje oziroma bolj udobno peljal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.500
6.601
113
pri taščici
če se ne mislite preveč off roada zganjat potem raje treking kot gorca. tudi kak tivoli, golovc, janče in podobne stvari so vse dostopne s trekingom.
jaz sicer sem se precej zanemaril, ampak me malo vleče da bi spet zašvical na biciklu.
Na kakšne hude podvige me odvrača misel na pokojnega ex sokrajana, ki je sicer 10 let starej0šiod mene, lani zadnjič naredil vzpon na Črnivec. Dol je šel v Vitotu leže.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.797
273
83
Največja slovenska vas
Evo, kupljeno novo kolo Stevens x6, zdej sam čakam da mu namontirajo prave gume, da grem lahko čez vikend na cesto... računam,da naredim ta vikend 150km (če ne bom šou na morje).