Kupujem rabljeno kolo in rabim nasvete

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.908
10.632
113
kod Džej-Zija
Kot sem rekel, Polar upravičeno skrbi, da si zdajle klinično mrtev.
tongue-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Zakaj moraš pri naravi tvojega dela, kolo kupit?
confused-1.gif

ravno to sem hotel vprašat.

apollo..ne ukradel..samo vzel tisto kar ste našli, pa niste našli lastnika..ker ste pozabili na prstne odtise pa te jajce.

btw
moj kolo ste imeli eno leto in pol..nazaj sem ga dobil zarustanga..unga bi vam dal vsem v PP da gont eokol..bi zgubljal kile, pa mogoče kako možgansko vijugo razvil. Mejduš..bicikl za 1000 evrov vam je zgnil na dvorišču
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.105
6.917
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:

apollo..ne ukradel..samo vzel tisto kar ste našli, pa niste našli lastnika..ker ste pozabili na prstne odtise pa te jajce.
Ja temu se rece kraja oz. tocneje zatajitev. Ce bi tako ciganil, pol mi ne bi dentex popusta rihtal ampak bi si bicikel po polni ceni kupil.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.753
645
113
Hehe uživaj prjatu in upam, da ti bo dobro služil, drgač pa veš kje me najdeš. Upam, da nau ju3 rit BOLELA sicer pa sam gon hudiča
evil.gif


lp D
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.105
6.917
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Kot sem rekel, Polar upravičeno skrbi, da si zdajle klinično mrtev.
tongue-1.gif

Ja, 197... to je verjetno pokazatelj da nisem ravno v formi... pac klanec na golovec me je kr zdelal... Ampak zanima me, a polar zdej pravilno kaze te kalorije? Ker pomoje jih pri kolesarjenju pri enakem srcnem utripu pokurim manj kot pri teku? Ker visino pa tezo in leta mam vnesena not....
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja, 197... to je verjetno pokazatelj da nisem ravno v formi...

Ravno nasprotno.
smile-1.gif


Po kmečko se max pulz računa po formuli "220 - [starost v letih]". Glede na to, da si verjetno starejši od 23, si teoretično v boljši formi kot povprečje tvojih vrstnikov. Pa tudi 167 overall je izjemna številka. Če kaže pravilno, bi moral v mirovanju imeti z lahkoto pod 60, verjetno okrog 50...
smile-1.gif


Če si res izven forme, kot praviš, pa nekaj ne deluje kot bi moralo ali pa si malo medicinskega fenomena.
grin1.gif
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ker pa sem nazadnje bicikliral v času osnovne šoleNo pa še to rabim vedet - kako preverit katera velikost okvirja je zame? visok

Pripravi se na bolečo rit in noge...
evil.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.105
6.917
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja, 197... to je verjetno pokazatelj da nisem ravno v formi...

Ravno nasprotno.
smile-1.gif


Po kmečko se max pulz računa po formuli "220 - [starost v letih]". Glede na to, da si verjetno starejši od 23, si teoretično v boljši formi kot povprečje tvojih vrstnikov. Pa tudi 167 overall je izjemna številka. Če kaže pravilno, bi moral v mirovanju imeti z lahkoto pod 60, verjetno okrog 50...
smile-1.gif


Če si res izven forme, kot praviš, pa nekaj ne deluje kot bi moralo ali pa si malo medicinskega fenomena.
grin1.gif

A si ziher? ja sem starejsi od 23 ampak res nisem v formi... Ker nekje sem bral da ce si v formi pol mas pri enakih obremenitvah manjse utripe... Tist max sem pa dosegel ko nisem vec mogel gonit hrib, pol sem pa hitro hojo v hrib usekal, da ne bi kolega sam gor gonil... No ce bi se kdo te utripe malo pojasnil bom ful vesel.


Pa se nekaj me zanima. Ali polar pravilno racuna kalorije? Ker on ne more vedeti ali tecem ali kolesarim... In utripi so lahko enaki pa verjetno pri teku pri enakem utripu kurim vec kalorij? Ce kdo razlozi tole bom ful hvalezen...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bolj ko si v formi, tezje dosegas maks. obremenitev nad 190 na dolgorocno ej zate..smrt. tko d ane pretiravat.

drgac pa..jaz preden namontiram stevc na bicikel..in preklete baterije, dobim pulza 130..pritiska bolje d ane merim. med kolesanjem pa pridem tja do 160..

moram si enkrat dat pulzmeter gor med 'unimi aktivnostmi'
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Zakaj moraš pri naravi tvojega dela, kolo kupit?
confused-1.gif

KAj naj bi ga po tvoje ukradel komu al kaj?

ontopic

Prvih 22km je za menoj, cez golovec sem malo pes rinil, polar pa je zracunal da naj bi porabil 1500 kcal. Samo mislim da polar to racuna kokr da sem tekel pa pomoje ni pravi izracun?

Licitacije? Izgubljeno/najdeno/"izgubljeno"?
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.109
3.854
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja, 197... to je verjetno pokazatelj da nisem ravno v formi...

Ravno nasprotno.
smile-1.gif


Po kmečko se max pulz računa po formuli "220 - [starost v letih]". Glede na to, da si verjetno starejši od 23, si teoretično v boljši formi kot povprečje tvojih vrstnikov. Pa tudi 167 overall je izjemna številka. Če kaže pravilno, bi moral v mirovanju imeti z lahkoto pod 60, verjetno okrog 50...
smile-1.gif


Če si res izven forme, kot praviš, pa nekaj ne deluje kot bi moralo ali pa si malo medicinskega fenomena.
grin1.gif

197 tukaj pomeni mlad in spočit. Tiste kalorije na polarcu so brezveze.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.797
273
83
Največja slovenska vas
ksz

Da ne bom odpiral nove teme, nadaljujem kar to... Kupujem novo ali rabljeno kolo ... Vendar sem v dilemi ali kupiti gorskega, pa dati gor gume za cesto ali treking kolo. Kolo bi rabil predvsem za po Lj in vikend izlete.

Ali ima kdo izkušnje s kolesi Cult, ki jih imajo v akciji na petrolu: Treking kolo Cult-Petrol ?

Cenovno bi se gibal nekako v tem rangu oz. do max. 500€ , se zavedam da za ta dnar kolesa niso nič posebnega, ampak v temu trenutku je to edino kar si lahko privoščim in rabim (samo kot opomba)