Kako se pomolze slovenske krave…

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
dodal bi še. da smo dobili poleg plačila obveznega, ki gre iz bruto plače še dopolnilno zdravstveno v teh 21 letih. Da se še kdo okoristi s tem denarjem, poleg plač zaposlenim tudi prikrito z naročili raznih mnenj in podobno, kot je bilo na Vzajemni. S tem so se res hudo zmanjšali stroški za zdravstvo. In seveda kradlo se je ogromno in se še tako in drugače.

Pa o tem bi se lahko roman pisali. Mislim celo, da bi bil prodajni hit.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Ceste? Bolj kolovozi. Vse je stopničasto in luknjasto. Namesto, da se ceste uredi, se raje postavlja znake za luknje na cesti.

Da ne govorim o kanalih na cestah, ki niso na nivoju ceste, pa postavljeni v ovinke. Zmagajo pa trije ali štirje pokrovi od kanalizacije, ki se ened zraven drugega na izhodu iz krožišča krožišča, če se pripelješ od rondoja Tomačevo in zaviješ desno na Vojkovo.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
No danes smo dobili še en fini davek
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2012/10/podrazitev_analza.aspx

Edino pravilno da so dvignili cene! Jaz bi edino za kakih 10% znižal ceno za tiste, ki vozijo najšibkejše avte. Medtem ko pa tisti ki si lahko privoščijo nad 2.5L kubature naj tudi plačujejo temu primerno...

kar se tiče komentarja glede cest, hja lej, če veš za kakšno tako luknjasto cesto jo prosim poslikaj, objavi na netu in pošlji v medije in na ustrezne institucije da se to odpravi.... aja ne, ti boš raje samo jamral in nič naredil za to, sej res.... tipični jamrajoči slovenci
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:



kar se tiče komentarja glede cest, hja lej, če veš za kakšno tako luknjasto cesto jo prosim poslikaj, objavi na netu in pošlji v medije in na ustrezne institucije da se to odpravi.... aja ne, ti boš raje samo jamral in nič naredil za to, sej res.... tipični jamrajoči slovenci

Kaj zdaj naj se pa še jaz s tem ukvarjam? Najbolje, da kar sam popravim ceste? Zato plačujemo davke, da se nam ni potrebno ukvarajti s temi stvarmi!!
bonk.gif
No ja tako bi moralo biti ampak, ker slovenski hlapci tako trapasto razmišljajo, kot ti, me sploh ne preseneča, da je tako, kot je.


Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
No danes smo dobili še en fini davek
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2012/10/podrazitev_analza.aspx

Edino pravilno da so dvignili cene! Jaz bi edino za kakih 10% znižal ceno za tiste, ki vozijo najšibkejše avte. Medtem ko pa tisti ki si lahko privoščijo nad 2.5L kubature naj tudi plačujejo temu primerno...

In zakaj je to pravilno? Kakšen je razlog? Tipična slovenska nevoščljivost
bonk.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:



kar se tiče komentarja glede cest, hja lej, če veš za kakšno tako luknjasto cesto jo prosim poslikaj, objavi na netu in pošlji v medije in na ustrezne institucije da se to odpravi.... aja ne, ti boš raje samo jamral in nič naredil za to, sej res.... tipični jamrajoči slovenci

Kaj zdaj naj se pa še jaz s tem ukvarjam? Najbolje, da kar sam popravim ceste? Zato plačujemo davke, da se nam ni potrebno ukvarajti s temi stvarmi!!
bonk.gif
No ja tako bi moralo biti ampak, ker slovenski hlapci tako trapasto razmišljajo, kot ti, me sploh ne preseneča, da je tako, kot je.

ja nič, potem pa jamraj še naprej... če še nisi ugotovil je to jalovo početje, pa še kažeš točno to kar govorim že cel cajt, slovenčke nas je samo jamranje

Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
No danes smo dobili še en fini davek
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2012/10/podrazitev_analza.aspx

Edino pravilno da so dvignili cene! Jaz bi edino za kakih 10% znižal ceno za tiste, ki vozijo najšibkejše avte. Medtem ko pa tisti ki si lahko privoščijo nad 2.5L kubature naj tudi plačujejo temu primerno...

In zakaj je to pravilno? Kakšen je razlog? Tipična slovenska nevoščljivost
bonk.gif

[/QUOTE]

slovenska nevoščljivost praviš?

torej se tebi zdi pravilno da jaz ki mam 1.9 mašino in avto vrednosti 8jurjev plačam samo 85eur manj od nekoga ki ima zverino z motorjem nad 3L in vrednost npr. 30.000eur?
To ti je fer? Lej, če si lahko privošči vzdrževanje takega avta potem naj tut temu primerno plačuje davke. Pika.

In tut mi ni fer, da nekdo ki ima avtoček z motorjem 1.4L in si večjega ne more privoščiti, da mora plačati samo 35eur manj od mene, ki si pač lahko privoščim malo več kot on.... te razlike do zdaj niso bile pošteno porazdeljene, zdaj pa bodo. S to razliko, da bi morali kot sem že rekel prej, znižati ceno tistim, ki imajo najšibkejše avte. Več se vzame bogatejšim in se na ta račun zmanjša stroške tistim, ki imajo manj.




EDIT: šele zdaj vidim zakaj te tako boli zvišanje cene cestnin
hysterical-1.gif


sam si res budala ej, da se greš takole ven metat
bonk.gif

tvoj avtopark je glede na info iz alterja takle:

Ford F-150, 4.9L.
Chevrolet Monte Carlo, 3800ccm, V8.
Buick Electra, 3800ccm.


hysterical-1.gif
in ti se greš ven metat in jamrat? prodej enga izmed teh treh pa boš mel za cestnino. Jst si tut ne kupim jahte, ker vem da je ne bom zmožen plačevat...see any pattern?

priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.533
113
pri taščici
če damo linke do prispevkov v medijih o slabih cestah boš pihnil na duso odgovornim in jih boste spravili v približno varne.

Aja ti ne gledaš Sveta na kanalu A , ker oni jambrajo o recesiji v turčiji kjer imajo samo 10% gospodarsko rast, medtem ko pri nas....
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

torej se tebi zdi pravilno da jaz ki mam 1.9 mašino in avto vrednosti 8jurjev plačam samo 85eur manj od nekoga ki ima zverino z motorjem nad 3L in vrednost npr. 30.000eur?
To ti je fer? Lej, če si lahko privošči vzdrževanje takega avta potem naj tut temu primerno plačuje davke. Pika.

In tut mi ni fer, da nekdo ki ima avtoček z motorjem 1.4L in si večjega ne more privoščiti, da mora plačati samo 35eur manj od mene, ki si pač lahko privoščim malo več kot on.... te razlike do zdaj niso bile pošteno porazdeljene, zdaj pa bodo. S to razliko, da bi morali kot sem že rekel prej, znižati ceno tistim, ki imajo najšibkejše avte. Več se vzame bogatejšim in se na ta račun zmanjša stroške tistim, ki imajo manj.

Se tebi zdi prav, da ti plačuješ manj, kot nekdo, ki ima 15let star avto, ki ga je kupil 2-3000eur, ker si pač novega ne more privoščit?? In to samo zato, ker ima motor z večjo delovno prostornino? Naprimer za takle 20let star enoprostorec se zdaj pri registraciji plača še dodatnih 400eur! Zakaj?
280px-chryslervoyagerse.jpg

Sicer se je že do sedaj plačevalo več za avtomobile z večjimi motorji in več konji kar je do neke mere pravilno in bi lahko tako ostalo. Predvsem bi morali upoštevati samo kilovate in ne prostornino motorja. Ta novi DODATNI davek je pa totalno nategovanje! To je davek na davek davka
bonk.gif


Pa, če se vrniva samo na nove avtomobile z velikim motorjem, ki stanejo naprimer kar 40-50.000eur ali celo več. Pri teh vozilih je kupec že prej plačal precej davkov in veeeliko prispeval v državno blagajno. Vsako leto je plačal visoko registracijo, cestnino, zavarovanje in skozi leto je še veliko prispeval državi v obliki trošarin porabljenega goriva, ki ga je tudi nekoliko več, kot ga je porabil nekdo z 1.4l motorjem. Torej zakaj še dodatni 400-500 eur?
Hec je da tisti, ki si res lahko privoščijo nov avto s 4.0l motorjem in so že zdaj plačevali visoko registracijo in zavorovanje si bodo lahko brez večjega problema privoščili še tistih 500eur več. Problem je pa, da bodo spet najbolj najebali tisti, ki so si kupili poceni rabljen avto z večjim motorjem, ker si so ga želeli in si novega ne morejo privoščit. Vseeno pa želijo imeti malo boljši in večji avto. Zakaj jim bo država vzela še to veselje oziroma ga nenormalno dodatno obdavčila. Zakaj država sili ljudi v mala jajca medtem, ko se poslanci prevažajo v novih limuzinah na naš račun?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

EDIT: šele zdaj vidim zakaj te tako boli zvišanje cene cestnin
hysterical-1.gif


sam si res budala ej, da se greš takole ven metat
bonk.gif

tvoj avtopark je glede na info iz alterja takle:

Ford F-150, 4.9L.
Chevrolet Monte Carlo, 3800ccm, V8.
Buick Electra, 3800ccm.


hysterical-1.gif
in ti se greš ven metat in jamrat? prodej enga izmed teh treh pa boš mel za cestnino. Jst si tut ne kupim jahte, ker vem da je ne bom zmožen plačevat...see any pattern?

priden.gif

Tepec!

Dva sta starodobnika eden je tovorno vozilo! Za vsa tri vozila sem do zdaj na leto plačeval Manj, kot 400eur. Zdaj bom pa morda okoli 500eur za vse tri! Mene ta davek ne bo nič kaj resno prizadel. In ne jamram zaradi sebe! Ampak samo zato, ker se mi tako obdavčevanje ne zdi pravilno in smiselno. Ne skrbi me samo za lastno rit tako, kot tebe in večino slovenceljnov.
bonk.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
glej, če si ne moreš privoščit tega avta (kljub temu da si bencin za tega požrteža očitno lahko privoščiš) ga pač prodaj in kupi kaj bolj ekonomičnega!

ta odgovor leti na oba tvoja posta.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
glej, če si ne moreš privoščit tega avta (kljub temu da si bencin za tega požrteža očitno lahko privoščiš) ga pač prodaj in kupi kaj bolj ekonomičnega!

Jaz si lahko privoščim moje vse tri avtomobile. Sem že povedal, da ne jamram zaradi sebe, ker za moja vozila so registracija in dajatve najnižje. Precej nižje od 1.4l mlinčkov. Zato ne verjamem, da obstaja kaj bolj ekonomičnega.


Še vedno pa pravim, da je ta novi davek blesarija in blesav je vsak, ki se strinja s takimi blesavimi davki.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
si tipičen slovenček, ki od države stalno nekaj pričakuje in mu je vsak davek blesav... samo še grki so lahko slabši
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
si tipičen slovenček, ki od države stalno nekaj pričakuje in mu je vsak davek blesav... samo še grki so lahko slabši

Ne. Pričakujem, da za MOJ denar, ki mi ga poberejo skozi davke tudi kaj naredijo, ki bo v korist vsem prebivalcem slovenije ne samo lopovski "eliti".

Ampak slovenci tega itak ne morete razumeti
564890288466814598790188.jpg
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.134
319
83
Ja spirit. Je denarja zmanjkal za real life, ostanjejo le še lucidne sanje.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
S tistimi 800€, katere mi država ukrade, bi mogoče imel še lajf.

Pa verjetno še kdo drug.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.134
319
83
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
si tipičen slovenček, ki od države stalno nekaj pričakuje in mu je vsak davek blesav... samo še grki so lahko slabši
Ko začne državi kje zmanjkovat denarja, si izmišlja vedno nove prispevke, akontacije, trošarine, davke.... in to gre v nedogled. Ali so kdaj kakšen nov uveden davek ukinili ???
Ali so pri sebi rezali kakšne stroške ?????
Po drugi strani pa vsak pameten državljan, poskuša vsaj toliko kot se mu po eni strani odvzame skompenzira s plačilom na roko, delom
na črno...
A podjetje, ki mu začne padati prodaja rešuje problem z dvigovanjem cene ???
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.490
2.840
113
v lokalni ostariji
lepo spirit da podpiraš umotvore slo vlade... sam a veš... slej ko prej bodo nabil en davek ki bo tebe prizadel... pa se bo našel nekdo ki bo rekel: no pa prodejj/odpovej se... ti se boš kot lojalen itak takoj?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
alkoholik, dej bodi za pikico kritičen in priznaj da imam vsaj malo prav? in tistemu ki mu ni všeč se z lahkoto lahko preseli kam drugam, če meni da mu tam ne bo delana krivica. Tut men ni všeč v tej državi in delam v tej smeri da spokam, upam da mi uspe. Ampak še vedno ne bom jamral nad vsakim zakonom, ki ga sprejmejo. Tako pač je, oni so bog in batina. Je pa tut dejstvo da je Slovenija premajhna in preslabo izkoriščena v naravnih virih, da bi se lahko primerjali npr. z Avstrijo. Zakaj se pa potem ne primerjamo še z arabskimi emirati? Oni imajo še boljše davke in višje plače. Seveda da imajo, če pa imajo nafte še pa još in iz tega financirajo svoj proračun. Iz česa ga pa mi financiramo? Iz slabo izkoriščenega turizma, premalo razvitega kmetijstva in premalo visoko razvitih podjetij, vse ostalo je pa luknja kamor denar samo leti, ven pa ne pride nič.

in ko nekemu podjetniku uspe in rata biti dober mu takoj po tipično slovensko gledamo v krožnik in kritiziramo... mal mamo probleme sami s sabo. Ni za vse ravno kriva država. Je pa dosti. Ampak časi so taki, da lahko pričakujemo še kakšne druge davke, da se država izvleče iz dreka. Tako pač je. Tipičen slovenc bo ob tem jamral in nič naredil, kakšen tujec se bo pa spoprijel s tem in naredil da bo kaj boljše. Top 10 milijonarjev pri nas sigurno niso jamrali nad vsakim sprejetim zakonom in se cmizdrili ampak so se spoprijeli s tem in delali dalje, če ne gre drugače so pa preselili proizvodnjo v tujino.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.490
2.840
113
v lokalni ostariji
proizvodnjo so selili ker je bil tak "trend"... miselnost "če ti kej ni všeč pa pejt" pa ni ok. Ker dokler bomo dovolili da nas tepejo nas bodo tepli. težava je res jamranje, ker se ne naredi nič da bi se situacija spremenila...ampak lej, tiho biti je pa še slabše.


problem pri nas je, ker smo sprti. deljeni. beli rdeči. da smo fouš. sej kar nej plačuje večji davk kaj pa ma luksuznga voyagerja...