Kako se pomolze slovenske krave…

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Dal sem ti samo en mali primer od tisočih! Ampak žal še vedno ne dojameš ali pa enostavno nočeš. Taki osebki, kot ti so največji problem naše države, žal ste v veliki večini.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Če je ta najpomembnejši od ostalih x999, potem nam gre super.
cheer.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.870
36
48
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Bolj je problem, če crkne kakšen romunski šlepar. Ampak ne dojameš bistva. Poberejo nam davke, plačujemo visoke cestnine, potem moramo kupit še vinjeto, da se lahko peljemo po napol narejeni avtocesti! Saj ni čudno, da nas lahko na vsaki stvari nategujejo, če vsi tako razmišljajo, kot ti.

bonk.gif
v avstriji tut plačujejo vse to + vinjeto + tunele se tam tut buniš? Kaj bi rad zastonj vožnjo po avtocesti? koliko držav v evropi ima zastonj avtoceste poleg nemčije?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.490
2.840
113
v lokalni ostariji
ni problem plačevat...

težava je da do metlike ni kulturne povezave. enako do slovenj gradca, kočevja...

in folk se dnevno voz po tistih potkah... pustmo zdej 3 pas na pomurki...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Če je ta najpomembnejši od ostalih x999, potem nam gre super.
cheer.gif

Omenil sem manj pomebnejši problem!

In ne gre se samo za ceste!

Citat:
Uporabnik vaginko pravi:

bonk.gif
v avstriji tut plačujejo vse to + vinjeto + tunele se tam tut buniš? Kaj bi rad zastonj vožnjo po avtocesti? koliko držav v evropi ima zastonj avtoceste poleg nemčije?

Seveda plačujejo davke in cestnine ampak tam imajo marsikaj tisočkrat bolje urejeno, kot v slovenij!


Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ni problem plačevat...

težava je da do metlike ni kulturne povezave. enako do slovenj gradca, kočevja...

in folk se dnevno voz po tistih potkah... pustmo zdej 3 pas na pomurki...


Mah! Saj očitno je sploh brezveze karkoli razlagati, ker nekateri nikoli nič ne dojamejo in so z vsakem sranjem zadovoljni in vsakič, ko jim država porine kol v rit samo prikimajo.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.134
319
83
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Za začetek pogrešam vsaj tretji pas na cesti Maribor-Lendava, da ji bomo lahko sploh rekli avtocesta. Do mnogih krajev po Sloveniji bi bila lahko speljana vsaj spodobna in varna hitra cesta......pa itak niso samo ceste problem, vse je v q*rzu.
Imaš pogosto težave z avtomobilom ali kaj? V odstotkih, koliko časa se tretji pas uporablja?
Zaradi mankajočega odstavnega pasu, je prejšni teden nekod umrl, drugi pa je hido poškodovan http://www.siol.net/novice/crna_kronika/2012/10/dva_mrtva_na_avtocesti_pri_grouspljem.aspx
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.270
803
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:

Seveda plačujejo davke in cestnine ampak tam imajo marsikaj tisočkrat bolje urejeno, kot v slovenij!

Avstrija ni daleč. Spakiraš in greš. Lahko tud po avtocesti.

Načeloma se strinjam, da nam ne gre ravno dobro, vseeno pa se mi zdi, da gre na bolje. Sicer počas, ampak se mi zdi, da se največčji paraziti odstranjujejo. Sicer pa nikjer po EU niso glih dobri časi za živet, zato ne moreš pričakovat, da bomo pa mi "balkanci" blesteli.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:

Seveda plačujejo davke in cestnine ampak tam imajo marsikaj tisočkrat bolje urejeno, kot v slovenij!

Avstrija ni daleč. Spakiraš in greš. Lahko tud po avtocesti.

Kako nekateri takoj, ko nekdo kaj v naši državi skritizira in opozarja na nepravilnosti začnejo preganjati in pošiljati ven iz slovenije. Takšni kvazi patrioti so v resnici največje sovražniki naši državi in slovenskemu ljudstvu.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.270
803
113
Žal si napisal eno tako splošno floskulo: marsikaj imajo tisočkrat bolj urejeno... Torej kaj je 100000% bolje kot pri nas ? Si v bolnici tisočkrat hitrrje na vrsti? Imajo tisočkrat cenejši kruh? Je cestnina tisočkrat cenejša?


Načeloma se strinjam, da nam ne gre ravno dobro, vseeno pa se mi zdi, da gre na bolje. Sicer počas, ampak se mi zdi, da se največčji paraziti odstranjujejo. Sicer pa nikjer po EU niso glih dobri časi za živet, zato ne moreš pričakovat, da bomo pa mi "balkanci" blesteli.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:

Načeloma se strinjam, da nam ne gre ravno dobro, vseeno pa se mi zdi, da gre na bolje . Sicer počas, ampak se mi zdi, da se največčji paraziti odstranjujejo.

Kje pa ti živiš?? Na bolje nam gre? Od kdaj? Sem kaj zamudil? Gospodrstvo je v razsulu, firme propadajo in se zapirajo, nimamo proizvodnje, brezposelnost je vsak dan večja.....svinje pri koritu nas pa obirajo.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Žal si napisal eno tako splošno floskulo: marsikaj imajo tisočkrat bolj urejeno... Torej kaj je 100000% bolje kot pri nas ? Si v bolnici tisočkrat hitrrje na vrsti? Imajo tisočkrat cenejši kruh? Je cestnina tisočkrat cenejša?


Načeloma se strinjam, da nam ne gre ravno dobro, vseeno pa se mi zdi, da gre na bolje. Sicer počas, ampak se mi zdi, da se največčji paraziti odstranjujejo. Sicer pa nikjer po EU niso glih dobri časi za živet, zato ne moreš pričakovat, da bomo pa mi "balkanci" blesteli.
Se pravi Janša dela odliæno, verjetno mu strici iz ozadja dajejo drugacne nasvete kot Pahorju.
tongue-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Po številu kilometrov avtocest in hitrih cest na prebivalca smo v evropskem vrhu.
Tako da je res, nujno rabimo še vsaj dvakrat, če ne trikrat toliko avtocest, da bo z avtocesto res povezano vsako naselje z več kot 3000 prebivalci.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.270
803
113
Mogoče pa bi zgledovali po občinah. Avtocesta v vsako vas.

sixpower : Drugače pa dokler sam ne boš naredil nič, ne pričakuj, da bodo drugi kaj zate. In ja, na bolje gre, glede na to, koliko okostnjakov pada iz omare. Zgleda, da da zna trenutna vlada bolje skrivati, kot prejšnja, ali pa nima toliko masla na glavi.

Trenutno se ukvarjam s čisto nopvim področjem zame in študiram zadeve, ker vem, da bom le sam lahko poskrbel zase. Ne obtožujem vlade, cerkve, marginalnih skupin, da mi gre slabo zaradi njih. Gospodarska kriza je povsod in žal bbo potrebno poiskati nova področja, kar pa je odlično, saj vsaj ne bomo zaspali. kdo je kriv, da je tako? Banke, borzniki, državni regulatorjii, ki so dopuščali finančne mahinacije... Jst in ti, ki delava z rokami in z znanjem in nekaj resnično ustvarjamo pa smo samo žrtevno jagnje. JJ je obljubil, da bodo ugotovili, kdo je dovolil, da se je vsepovprek kreditiralo in kaznoval krivce. Čakamo.


lp
lp
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Citat:
Vinko Möderndorfer, pisatelj, režiser:

Moji lubi Slovenci!

Živimo v drekastih časih. Odgovor na to, zakaj smo se pogreznili
v greznico nepočiščenih iztrebkov in zakaj nam lasten drek leze
v usta in nos, skozi ušesa naravnost v možgane, je preprost:
Dvajset let smo poslušali demagoško obračanje besed, gledali
demokratično izvoljene butce, ki so nam iz parlamentarne
prižnice pridigali o poštenosti, solidarnosti, pravičnosti,
zraven pa nekaznovano kradli za našimi hrbti.

Dvajset let so si pripenjali na prsi zasluge, pljuvali na vse,
kar niso bili oni, cinično dvomili o vseh avtoritetah, lagali
brez kazni, varali brez slabe vesti, resnico in pravico krojili
po svoji volji in koži, bili proti vsem, ki niso z nami in bili
proti vsem kar tako, zaradi kondicije, zaradi športa.

Dvajset let, moji lubi Slovenci, so zlorabljali besedo, se
delali norca iz nje, iz besede so naredili tržno blago, ponižali
so jo na besedo laži in manipulacije, jo nespoštljivo
izkoriščali, naredili so jo za vlačugo, jo poteptali, prodali,
razdali. Poenostavili so jo, zdaj služi ceneni reklami za
njihove barabije.

Izdali so prijatelje, sodelavce, brate, sestre; izdali so
prepričanje, naše in svoje, menjavali so stranke pogosteje kot
svoje gate in pri tem niso niti zardeli. Zlorabljali in
zlorabili so vse institucije v svoji brezobzirni borbi za
oblast. Se smehljali v televizijske kamere, igrali poštenjake in
človekoljube, zraven pa za hrbti brusili nože za naše vratove.

V imenu svojih pritlehnih interesov, v imenu krvoloke
bratovščine, ki je vse bolj prepričana, da je oblast boljša od
ljubic, boljša od tihe onanije za straniščnimi vrati, kjer res
ne škodiš nikomur, so žrtvovali tisoče delovnih mest, usodo
tisoče družin, zato da so lahko domov pod pazduho odnesli malho,
polno novcev, in si kot nedorasli bradati otroci zgradili lovske
kočice, hišice in hiše, nakupili zemljo in zemljišča, zgradili
steklene palače in palačice, si kupili ladjice in barke,
avtomobile in avtomobilčke, izkopali bazene in postavili
plotove, najvišje v svojih glavah, in čisto vseeno jim je bilo,
in jim je še vedno, in jim je vedno bolj, za vas, moji lubi
Slovenci, za vaše delovne roke, za vaše pridne otroke, za vaše
življenje.

Podriskali so vas, lubi moji, vi pa ste mislili, da na vaše
obraze pada mehko zlato. Dvajset let so drekačili po vaših glavah
s svojimi paranojami, strahom, cinizmom, ironijo, nadutostjo,
superiornostjo, in to vse za to, da bi prikrili svoje goljufije,
svoje male in velike lopovske afere, tiha kupovanja in
podkupovanja, svoje okostnjake, skrite v omarah; vse so si
prikrojili, da bi se lahko zakrili in da bi bili večno videti
pošteni osvoboditelji, preroditelji, graditelji cest in
obcestnih stranišč. Napisali so si svoje zakone, na tiste
zakone, ki niso po njihovi meri, se požvižgajo, zamahnejo z
roko; postavili so svoje zveste pse na prava mesta, opljuvali so
vse druge, posejali sovraštvo in zanetili prepire. Nič ne velja,
resnice ni, resnica se samo zdi, vse je lahko tako, kot hočeš,
kot rečeš, kot obrneš, kot imaš dolžnika in prijatelja na pravem
mestu. Drug drugega držijo za vrat. Deželo jim je v dvajsetih
letih uspelo narediti gluho in slepo za vse dobro, za vse
kvalitetno. Nič ne velja več. Najmanj delo. Nihče se v resnici
na nič ne spozna več in vsi se poznajo na vse. Saj je vseeno,
skomignejo z rameni, važno je, da si naš, da si mi simpatičen,
da mi lezeš v rit, sploh ni več pomembno, da dobro delaš. In
gorje tistemu, ki stoji na cesti sam samcat, s svojim delom, s
svojim talentom, s svojo voljo in željo. Gorje pametnemu in
nadarjenemu, gorje mu, ki nima ničesar dati v zameno. Tistemu,
ki nima nič, je treba vzeti tudi to! Tisti, ki ima vse, naj ima
še več! To sta gesli minulih dveh desetletij. Dvajset let!! Moji
lubi Slovenci! Za nekatere je to vsa mladost, za nekatere
polovica življenja, za nekatere najkreativnejša in najboljša
leta, za nekatere celo življenje! Preveč! Dvajset let preveč
sprenevedanja, klanovstva in klovnovstva, metanja polen tistemu,
ki pride za tabo, kot da je smisel oblasti zgolj in samo to.
Drvarjenje! Mrcvarjenje. Veliko izdajstvo.

Lubi Slovenci, poscali so se na občutljivost, na občutek do
bližnjega, na sočutje, in še ščijejo: vsem na očeh po vseh ljudeh!

Vi pa vse to vidite in ste kar tiho?

In kdor vidi in ne stori ničesar - je kriv!

Kje je, moji lubi Slovenci, vaša sveta jeza? Kje je občutek za
upor? Kam je izginil ponos?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
http://www.fugitivec.si/kako-se-pomolze-slovenske-krave-in-bike/

Kako se pomolze slovenske krave…
Posted on October 14, 2012
Povprečna bruto plača (http://www.stat.si/tema_demografsko_trg.asp): 1.520,25 EUR.

Povprečna neto plača: 988,18 EUR

Kje je petsto evrov razlike? Razliko 532,07 EUR ste skupaj z delodajalcem velikodušno vplačali v razne socialno pravično naravnane sklade. Kakšnih 300€ je šlo za namen pokojninskega in invalidskega zavarovanja. Približno 180€ za zdravstveno zavarovanje, razliko do 500€ pa ste vplačali v peharček prispevkov: prispevek za zaposlovanje (kdo ve, kaj je to?), prispevek za starševsko varstvo in prispevek za poškodbe pri delu.

Potem, ko ste v enem letu uspeli zaslužiti 11.858,16 EUR je čas za drugo rundo obdavčitve. O ja, prva je bila namenjena samo vaši varnosti. V zdravju in starosti. Zdaj pa pride čas za tekoče stroške delovanja državnega aparata in vseh zaposlenih v njem, ki vam nudijo žviljenje v tej idili socialne pravičnosti. In socialna pravičnost ni poceni. Dohodninska lestvica izgleda takole:

do 7.840,53€

znaša dohodnina

16 %


od 7.840,53€

do 15.681,03€ znaša dohodnina 1.254,48€ + 27 % nad 7.840,53€


od 15.681,03

znaša dohodnina
3.371,42€

+ 41 % nad 15.681,03€
Da pa ne boste kar takoj začeli pizdakati, obstajajo tudi olajšave. Ki pa so rezervirane za tiste po 65. letu starosti, invalide s 100% okvaro in pa starše z vzdrževanimi družinskimi člani. Iz tega naslova dobite pri glomaznih 11 tisočakov le splošno olajšavo, ki vam zniža osnovo za 4.319,30€. Na koncu leta tako padete v najnižji dohodninski razred in plačate samo 16% oz. 1206,21€. Neto izkupiček vašega osebnega dohodka je zdaj 10.600€.

Nato sledijo še obvezni paradavki. Za začetek boste vsak mesec morali obvezno plačati RTV prispevek okrog 12€ in nato še dopolnilno prostovoljno zdravstveno zavarovanje, ki vas bo stalo okrog 25€. Prvo morate v 21. stoletju in izobilju izbire medijev ter informacij finacirati zato, ker…uhm…torej…ja…um…samo malo…pripravlja kulturni in umetniški program, ki ga sicer na trgu zaradi pomanjkanja povpraševanja ne bi bilo…ampak zakaj ga potem financiramo, če ga nihče ne gleda? Okej, preveč sprašujete in če vas še kaj zanima SI HOČETE PODREDITI JAVNI TV IN RADIO SERVIS ZATO ZAČEPITE GOBEC!!! Druga postavka pa je tukaj zato, ker vam iz prej omenjenega že plačanega obveznega zavarovanja ne krijejo kaj dosti več kot milostni strel v glavo v čakalnici urgence ali bel kos kremenčevega peska, ki si ga lahko zataknete na mesto manjkajočega kočnika. To “prostovoljno” plačilo pa krije več ali manj vse ostalo (beri: enoletno čakalno vrsto pri zobarju). 12+25= 37*12 = 444€.

Ostane Vam 10.200€ in do tega trenutka je vaša efektivna obdavčitev glede na zasluženo bruto plačo 18.243€ bila…pozor…44%. Ali povedano drugače: od 2088 delovnih ur v letu 2012 boste 918,72 ur oz. 114 delovnih dni oz. skoraj pol leta delali za proračun Republike Slovenije.

Potem pa lahko ta denar zapravite na registraciji avtomobila (kjer boste plačali okoljsko in cestno dajatev), nakupu bencina, tobaka ali alkohola (kjer boste plačali trošarino) ali bilo kakšnemu zapravljanju denarja za izdelke ali storitev, kjer boste plačali DDV v izmeri 8,5 ali 20%. Sledijo še plačila za uporabo stavbnega zemljišča, raznorazne takse, davek na kapitalske dobičke in tako naprej….

Na koncu pa najbrž vsak zase ve, če je to, da lahko tudi okrog 70% letnega dohodka posameznika konča nekje drugje kot pa v žepu ali premoženju tatistega posameznika, ki ga je zaslužil, vredno uživanju infrastrukture, storitev in življenjskega standarda, ki ga nudi krovna organizacija vseh teh posameznikov, Republika Slovenija.

Kje pa je bil avtor tega prispevka zadnjih 21 let?

Pa sej je že vsa leta ista zgodba, nič se ni spremenilo (s to razliko, da se je nekje vmes začelo pobirati še prostovoljni obvezni prispevek za RTV). Drugače je pa vse ostalo že ves čas isto. Ne vem čemu tako jamranje? A zato ker je pisec zgubil službo ali pa ne uspe dobiti druge?

Moj predlog zanj: naj manj jamra in kaj naredi za to, lahko se tudi odseli, ker ga nihče ne drži tukaj.

Primerjava z Avstrijo? Primerjamo se z državo, ki ima dosti več prebivalcev in posledično davkoplačevalcev, to je država ki ima čisto drugačen income v proračun in posledično si lahko privošči drugačne davke, to je država ki ima dolgo zgodovino in bolj bogato blagajno že od nekdaj. Pa tudi dosti manj jamračev je v njihovi državi kot pa v naši.