Izdajanje računov v države EU - DDV (ne)zavezanec?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Stvar ja taka:

Imam s.p. in nisem zavezanec za DDV. Da lahko izdaš račun v države EU moraš (baje) biti DDV zavezanec.

Nedolgo nazaj na enem predavanju za normirance so omenili, da obstaja še ena posebna vrsta zavezanca za DDV.
In sicer taka, da v SLO nisi zavezanec za DDV v EU pa si in posledično lahko izdajaš račune v države EU.

A ve mogoče kdo kaj več o tem, ker moram to urediti do konca marca.

Hvala.
nahrung002.gif
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.634
505
113
To tudi mene zanima. Samo da imam jaz primer da izdajam racun v zda.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Koliko poznam zadeve, za države izven EU ne rabiš biti zavezanec za DDV, da izdaš račun.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Fantje/dekleta.....tujina je včasih komplicirana še za osebe, ki se s tem ukvarjajo, saj je en kup posebnosti. Vsekakor predlagam, da si poiščete računovodstvo ali davčnega svetovalca, ki vam bo v takih primerih svetovalo.


Trenutno ni časa za posanje odgovora in obrazlaganje celotne zadeve. PoGooglajte po "atipičnem davčnem zavezancu".
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.399
4
38
Kot je predhodnik napisal je najbolje, da si najdeš nekoga, ki to obvlada.
Takole preko neta je premalo podatkov. Važno je tudi za kaj izdajaš račun, ali je prejemnik DDV zavezanec v svoji državi, kakšne so storitve, kje je storitev opravljena, ...
En kup vprašanj. Lahko je pa tudi toliko odgovorov.
Oseba, ki se pa s tem ukvarja pa ima že po naravi dela v teh mesecih največjo gužvo.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.634
505
113
No za moj primer malo vec podatkov.

Izdelujem mobilne aplikacije. Preko oglasov ki so vgrajeni v samo aplikacijo podjetje iz Zda spremlja klike v tej aplikaciji. Od vsakega klika dobis nek znesek. Po dolocenem obdobju mi to podjetje nakaze skupni znesek na poslovni racun.
To je vse kar se dogaja glede tujine.
Jaz sem si predstavljal da pac za ta nakazan znesek normalno izdam racun na to firmo. Ker nisem zavezanec pac tudi davka ne obracunavam.

Ima kdo podobno situacijo?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Trenutno ni časa za posanje odgovora in obrazlaganje celotne zadeve. PoGooglajte po "atipičnem davčnem zavezancu".

Najlepša hvala. Točno tole sem iskal :

»Atipični« davčni zavezanci (drugi in četrti odstavek 4. člena ZDDV-1)
- so mali davčni zavezanci ali pravne osebe, ki niso davčni zavezanci, ki so dolžni pridobiti identifikacijsko številko za namene DDV zaradi
pridobitve blaga znotraj Skupnosti v vrednosti nad 10.000 EUR ali se odločijo za prostovoljno pridobitev identifikacijske številke za namene
DDV pri pridobitvi blaga znotraj Skupnosti. Atipični davčni zavezanci obračunavajo DDV samo ob pridobitvi blaga znotraj Skupnosti in
nimajo pravice do odbitka vstopnega DDV.