Informativno vprašanje.... C5 ali Mondeo?

B81

22. jul 2007
36.580
10.276
113
Ja to pa se sliši odlično, amortizerji pri povprečnih avtih težko toliko zdržijo, če niso voženi ravno po lepih relacijah.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik jakkaa pravi:
citroen da kao 200000km garancije...pri mojem zaenkrat še vse deluje normalno...

Pa to tudi zapiše v garancijski list, ali kakor serviserju, oz. likvidatorju garancijskih zahtevkov zapaše?
confused-1.gif


Ker na zadnje kot sem opazil, se francozi na vse pretege branijo dajanja daljših garancij, če bi bilo možno, jih niti dajali ne bi. Doplačila recimo za podaljšanje garancije, so pa najdražja ravno za francoze. Npr. podaljšanje garancije za Toyoto istega cenovnega ranga 500 EUR, za Citroena pa kar 800 EUR.
bonk.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hidravlika je edina stvar, ki pri Citroenu deluje, ko bo že vse razpadlo. Tisti, ki tako kritizira hidravliko in njeno zanesljivost, ter govori, da se to samo kvari je goflja, ki nekaj govori zato ker mora govoriti. Pri nas je hidravlika doma od vedno, navoženih zagotovo preko 3 milijone kilometrov in NIKOLI ni avto ostal na cesti zaradi hidravlike. Audi in MB lahko samo sanjata o tem, imata pa druge boljše lastnosti, kar je normalno.

Osebno prisegam na stari mehanski sistem hidravlike CX,XM,Xantia ker je boljši "občutek" in ker ni vmes nobenih poteciometrov (izvzamemo XM in Xantia z hidroaktivnim vzmetenjem, ki pa je itak znanstvena fantastika".

Tako da res ne skrbi za hidravliko, ker je to odlična zadeva, moraš pa jo vzdrževati tako kot ostale zadeve, kar pa je normalno.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Citat:
Uporabnik jakkaa pravi:
citroen da kao 200000km garancije...pri mojem zaenkrat še vse deluje normalno...

Pa to tudi zapiše v garancijski list, ali kakor serviserju, oz. likvidatorju garancijskih zahtevkov zapaše?
confused-1.gif


Ker na zadnje kot sem opazil, se francozi na vse pretege branijo dajanja daljših garancij, če bi bilo možno, jih niti dajali ne bi. Doplačila recimo za podaljšanje garancije, so pa najdražja ravno za francoze. Npr. podaljšanje garancije za Toyoto istega cenovnega ranga 500 EUR, za Citroena pa kar 800 EUR.
bonk.gif

To je res, japonci so tukaj precej bolj "radodarni" imam tudi sam enake izkušnje. Kar pa se tiče cene ... vem, da je večkrat kakšna akcija, kjer dokupiš garancijo (dodatno) za polovico dejanske cene.Zakaj nimam pojma, se mi ne zdi pošteno, ampak taki so pač slovenski "francozi" ...