Formula 1 Monaco 2013

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.134
10.502
113
ne, ampak kdo jim bo dokazal? ti? eric? christian? Jokice. Znajdejo se.Upogibajo pravila, tako kot newey in vsi ostali.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Bo pa fia bolj favorizirala ostalo, ce bo kaj takega

plus slabo luc mece na ekipo, tako kot je ferrari zgubil na ugledu tista leta s fotrom
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.134
10.502
113
kakem ugledu? ferarrijev so tolk prodali, da jih niso folgal sestavljat, to šteje. Isto merc, rekordne številke iz mesca v mesec (ne samo zaradi formule itak,to je razlika od ferzota). Ampak vseeno. kaki ugled neki.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Zdaj sem se spomnil...nihče ni primerjal lanskega monaca in letošnjega...lani je fotr poownal rosberga, letos pa rosberg lojzo, a to pomeni, da fotr vseeno ni bil tako za odpis ?
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Ah Vse Ms jev zmage so ble zguflane jih je Bravn zglufav. Če pa jih ni zgulfav se pa zamenjal voznike in je Lauda v resnic vozu. Fotr a dej no ti nis resen, ta nikol ni bil kej prida, sej je še glufav da je pršu u F1


 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Na tej dirki mi hill pride naprej kot massa, hud pussy pri prehitevanju.

Zanimivo, da so že takrat govorili o "unfrair driving", čeprav slišimo od marsikoga, da je moderna F1 čisto bedna s pravili?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.187
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
jao kolk dlakocepite, valjda ga vidiš zadaj, ne vidiš ga pa kdaj je 5cm ob tebi.. a bo šlo počasi? Vkakšnem trenutku verjetno že oceniš pri 300 med zaviranjem in "zapiranjem" pa verjetno težje oziroma se kdaj zalomi.. Zato pa tisti zadnji vidi več, in lahko te situacije rešuje.

Če nsii ziher, ali ti je že skočil vštric ali ne, se moraš pač obnašat, kot da ti je.

Na tak način je potem vsaj dirkanje zanimivo ... Ne pa tale (večinoma) četica bebcev, ki eden drugega rinejo ven. SPloh tisto izrivanje zunanjega na izhodu iz ovinka mi je bolano, in to počno skoraj vsi (tudi takšni, ki se sicer radi pritožujejo nad nešportno vožnjo tekmecev). Ker na izhidu na zunani stranis eveda velja isto: tekmeca ne smeš porinit iz steze.
Sem pa (ravno zaradi tega) še enkra pogledal perez-alonso in ga je perez ven porinil (med njegovim avtom in notranjm robom šikane ni bilo niti slučajno placa za alonsov avto) ... Tako da v bistu tu perez (s kimijem) ni bil nič kriv, tam (z alonsom) je pa bil.

Še vedno pa ne vem, zakaj so chiltona ganjali ...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
tam pri Perez-Alonso je bila razlaga, da je bil Alonso kaznovan, ker je šel ven z vsemi štirimi kolesi. Prostora ni bilo za cel avto, venda naj bi lahko vsaj z dvema peljal po stezi.

Meni se sicer zdi kazen Alonsu neupravičena.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.134
10.502
113
sej nobenga niso kaznovali. (kimi alonso, perez)...hm, če te rine dol s steze, ga nabiješ. Simple.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
jao kolk dlakocepite, valjda ga vidiš zadaj, ne vidiš ga pa kdaj je 5cm ob tebi.. a bo šlo počasi? Vkakšnem trenutku verjetno že oceniš pri 300 med zaviranjem in "zapiranjem" pa verjetno težje oziroma se kdaj zalomi.. Zato pa tisti zadnji vidi več, in lahko te situacije rešuje.

Če nsii ziher, ali ti je že skočil vštric ali ne, se moraš pač obnašat, kot da ti je.

Na tak način je potem vsaj dirkanje zanimivo ... Ne pa tale (večinoma) četica bebcev, ki eden drugega rinejo ven. SPloh tisto izrivanje zunanjega na izhodu iz ovinka mi je bolano, in to počno skoraj vsi (tudi takšni, ki se sicer radi pritožujejo nad nešportno vožnjo tekmecev). Ker na izhidu na zunani stranis eveda velja isto: tekmeca ne smeš porinit iz steze.
Sem pa (ravno zaradi tega) še enkra pogledal perez-alonso in ga je perez ven porinil (med njegovim avtom in notranjm robom šikane ni bilo niti slučajno placa za alonsov avto) ... Tako da v bistu tu perez (s kimijem) ni bil nič kriv, tam (z alonsom) je pa bil.

Še vedno pa ne vem, zakaj so chiltona ganjali ...

Samo predse ga je moral spustit ker je med prehitevanjem Pereza Alonso povozil šikano in si skrajšal pot
Če govorimo o isti situaciji...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.187
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
jao kolk dlakocepite, valjda ga vidiš zadaj, ne vidiš ga pa kdaj je 5cm ob tebi.. a bo šlo počasi? Vkakšnem trenutku verjetno že oceniš pri 300 med zaviranjem in "zapiranjem" pa verjetno težje oziroma se kdaj zalomi.. Zato pa tisti zadnji vidi več, in lahko te situacije rešuje.

Če nsii ziher, ali ti je že skočil vštric ali ne, se moraš pač obnašat, kot da ti je.

Na tak način je potem vsaj dirkanje zanimivo ... Ne pa tale (večinoma) četica bebcev, ki eden drugega rinejo ven. SPloh tisto izrivanje zunanjega na izhodu iz ovinka mi je bolano, in to počno skoraj vsi (tudi takšni, ki se sicer radi pritožujejo nad nešportno vožnjo tekmecev). Ker na izhidu na zunani stranis eveda velja isto: tekmeca ne smeš porinit iz steze.
Sem pa (ravno zaradi tega) še enkra pogledal perez-alonso in ga je perez ven porinil (med njegovim avtom in notranjm robom šikane ni bilo niti slučajno placa za alonsov avto) ... Tako da v bistu tu perez (s kimijem) ni bil nič kriv, tam (z alonsom) je pa bil.

Še vedno pa ne vem, zakaj so chiltona ganjali ...

Samo predse ga je moral spustit ker je med prehitevanjem Pereza Alonso povozil šikano in si skrajšal pot
Če govorimo o isti situaciji...

O isti, ja. Ampak Alosno je moral iti čez šikano, če bi zavil tako, d abi ostal na stezi (se na posnetku vidi, da je hotel, pa potem odvil), bi trčil s perezom, ker mu je ta pustil premalo placa (torej ga je izrinil s steze). Tista o "dveh kolesih na stezi" (kak post nad tvojim) je zgrešena, tekmecu moraš pustiti placa za cel avto (bela črta, ki označuje rob steze v tem primeru šteje kot zid, recimo).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Pomoje je alonso fasal kazen zato, ker ni dal noge iz gasa, ali kaj podobnega, torej kak "skrit" podatek, ki so ga le komisarji videli.

ker drugače ni logično, da bi dobil kazen, ker če ne bi šel iz steze, bi se ruknila, torej ni imel nič drugega za narediti...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
pa še moj senf ...

In če bi Kimi dal Perezu dovolj prostora v levem ovinku bi končal kot Alonso potem v desnem v šikani - izven steze in če bi ostal pred njim bi ga moral pustiti predse.

Saj ne da @SJTV1 nima v osnovi prav - samo tako kot sam razlaga pravila bi pomenilo, da bi se morali pusti prehitevati (beri: dovolj prostora) že ko bi zadnji nakazal namen prehitevanja. Pojem "biti vštric" se da namreč precej raztegniti (celo do "namena biti vštric
tongue-1.gif
" - pokrivanje 5 cm zadnje gume prvega s prvo prehitevajočega za mene osebno ni "vštric" - "vštric" je ko se vozil v celoti pokrivata - tam je jasno, da mu moraš pustiti dovolj "Lebensrauma".
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
...
Tista o "dveh kolesih na stezi" (kak post nad tvojim) je zgrešena, tekmecu moraš pustiti placa za cel avto (bela črta, ki označuje rob steze v tem primeru šteje kot zid, recimo).

Tako so razlagali na RTL-u.
Sicer pa velja, da dirkalnik ne zapusti steze (in pridobi neupravičeno prednost) dokler sta dve kolesi na stezi. Zaradi tega je moral Alonsko spustiti Pereza predse; ampak po drugi strani mu Perez tudi ni pustil prostora za širino avtomobila.

Sicer pa kot rečeno: meni se ne zdi upravičeno, da je moral Alosno predse spustiti Pereza.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.187
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
pa še moj senf ...

In če bi Kimi dal Perezu dovolj prostora v levem ovinku bi končal kot Alonso potem v desnem v šikani - izven steze in če bi ostal pred njim bi ga moral pustiti predse.

Saj ne da @SJTV1 nima v osnovi prav - samo tako kot sam razlaga pravila bi pomenilo, da bi se morali pusti prehitevati (beri: dovolj prostora) že ko bi zadnji nakazal namen prehitevanja. Pojem "biti vštric" se da namreč precej raztegniti (celo do "namena biti vštric
tongue-1.gif
" - pokrivanje 5 cm zadnje gume prvega s prvo prehitevajočega za mene osebno ni "vštric" - "vštric" je ko se vozil v celoti pokrivata - tam je jasno, da mu moraš pustiti dovolj "Lebensrauma".

Kar bi bilo super, bi videli mnogo več prehitevanj, dvobojev, ki bi trajali po več ovinkov skupaj ipd ... Skratka, bolj zanimivo dirkanje.