F1 2022

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
problem bi bil rešen, oz ga ne bi bilo, če bi merc šel menjat gume, ker ni je zdaj drama.

Če bi to naredili, drame sploh ne bi bilo.
Zakaj bi se morali "mi" prilagajat njihovim neumnostim?
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Darjan ne razumeš kaj ti hočejo povedat. Odmisli čisto vse, kaj so ekipe počele in katere ekipe so vpletene. Naštej eno dirko v zgodovini (recmo moderni zgodovini) F1 ko so šli skrajšati SC procedure? Ne boš je našel. In ni bilo prav, da se je to naredilo samo za voljo show-a. In še žebelj v krsto je bil pa to, da je FIA celo priznala, da so naredili pizdarijo. Kar sm pa kr presenečn da so priznal.

In ja, lani bi bil bolj zadovoljen z SC koncem dirke, kot pa z skropucalom ki so ga naredili, ker tko bi bilo vsaj konstanto z prejšnjimi dirkami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in Primus

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.160
10.527
113
kaj ti ni jasno darjan. Za BLMja je bilo lose lose, ker so si po svoje nameštali... če bi šel BLM po nove gume, pol maxa neb šel, in potem speljali not ANY sceno ali kaj tretjega...

BLM v bistvu ni mogel zmagat v nobenem primeru tej nameštalki v zadnjem krogu....
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Darjan ne razumeš kaj ti hočejo povedat. Odmisli čisto vse, kaj so ekipe počele in katere ekipe so vpletene. Naštej eno dirko v zgodovini (recmo moderni zgodovini) F1 ko so šli skrajšati SC procedure? Ne boš je našel. In ni bilo prav, da se je to naredilo samo za voljo show-a. In še žebelj v krsto je bil pa to, da je FIA celo priznala, da so naredili pizdarijo. Kar sm pa kr presenečn da so priznal.

Točno tako! Če si navijač Maxa, tega ne boš priznal. Če nisi fan Hamiltona ali pa Maxa, si pa videl največji fail v F1, ki je odločil prvaka! Gume gor ali pa dol!

Maxu bi privoščil letošnji naslov za prvega, saj je čisti naslov! Lanskega tudi Hamiltonu nebi privoščil, saj je bil ¨umazani¨ naslov.

Zame F1 ni več dirkaški spektakel ampak en velik show.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus in zakon

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
No, lahko pa se lansko sezono DSQ oba, maxa in blmja, pa bom tudi jaz vesel.

Še vedno čakamo razlago, kako je lahko merc naenkrat postal raketa, še posebej zanimivo iz razloga, da je RBR šel preko budgeta, da jih je poskušal vloviti in jim ni uspelo..kaj je šele potem merc delal?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.427
9.754
113
40
MB
na podlagi cega pa bi diskvalificiral hamiltona za lani? ker to da tebi ni všeč dvomim da je tehten razlog.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
kar se tiče blm, vedno. ker mi gre konkretno na organ od kar je prišel v f1, zato imam zadnjih 15 let samo hejtanje ko gledam dirke :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
ma zaradi mene, ampak kdo pa bo presegel te rekorde od blmja?

naj jih max, čimprej, da gremo mimo te temne zgodovine v F1...
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
2x ni za rečit, da jih ne bo, če pogledamo kako otroško deluje FIA. Če v 5 letih ne postavijo nove temelje za F1, potem bolje da jo ukinejo. ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
ja zadnji shuffle pravil je bolj aero usmerjen in tu je pač newey ata, ko so nazadnje šli v hibride, pa je merc s pogonom delal dr mr. in zdaj bo minilo vsaj nekaj let, da bodo vse ekipe osvojile aero, da bo spet čas za nov shuffle.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Prvo mora FIA povedati, kakšne so kazni za kršenje proračuna. Če bo minimalna kazen, brez večjih ukrepov npr odvzem točk, potem bodo ostale ekipe takoj kršile. Za 1-5mio lahko pridobiš 0.5sec ali celo več. Pa vse ekipe naj dobijo isto kazen, npr. Hass dobi 10sec kazni, RBR,Merc,Ferrari pa sam $$$ za isti prekršek, f... off FIA! To mora biti zdaj prioriteta pri FIA, da jasno in glasno pokaže kje so meje in kakšne kazni sledijo. Samo dvomim da bo kaj iz tega, če pogledamo na pretekle sezone:rolleyes:
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Kaj pomeni LAHKO? Če ne probaš, ne veš! Lahko pridobiš NIČ ali pa ogromno. Kaj bi bilo, če bi Ferrari pa Mercedes ogromno pridobila in prehitela RBR, s tem da bi zdaj kršil proračun? RBR bi si zobe zlamal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Dvomim, da lahko 1mio naredi razliko, edino če že imajo recimo know-how pa jim sfali dnara za dejansko produkcijo nekega dela (nesreče ipd)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Se še spomniš, debate od lani, kaj narediti ko neko moštvo najebe, ne po lastni krivdi in jim druga ekipa polomi ogromno materiala. Primer lanska mađarska, ko je bottas torpediral...tu bi tudi morala FIA razmisliti kako in kaj, ker v tem primeru je oškodovano moštvo fajn najebalo, po sploh ne lastni krivdi.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Se spomneš MAXovega vzpona, koliko dirkačev je ven spravil z agresivno vožnjo, polomljeni dirkalniki in kaj je bil izgorov pred komisarji ¨this is racing¨. Poglej še malo nazaj, v pretekle sezone, boš videl par madžarskih crashov. Vem da ciljaš na Mercedesa, mene to ne moti, švabi pač. Bolj me moti neodločnost pri FIA, vedno ¨mutijo¨ pri kaznih in pravilih!

Mi je pa všeč, da se je začel izvajati pritisk na Mohammed Ben-a, vse več dirkačev in ekip je za visoko kazen.
 
Nazadnje urejeno: