F1 2022

I

Izbrisan uporabnik 474

Par dni nazaj sem nalaetel na en članek/analizo glede težav Mercedesa in kje bi lahko bila prednost RedBull/Ferrari. Ena izmed največjih razlik je bila omenjena pri sidepodih. Biloje razloženo nekako takole:

Mercedes ima vertikalno zelo malo upora zaradi pa "zero pod" konfiguracije. Ker mu manjka pritiska k tlom + da imajo zaradi hladilnikov višje težišče, morajo imeti zadaj večje krilce, kar povečuje drag in kar je še slabše, pritisk zadaj k tlom bolj obremeni zadnje vzmetenje, vse skupaj pa povečuje porpoising.

Ferrari/RedBull imata stranske zabojnike postavljen horizontalno in lahko zgornjo stranico sidepodov uporabita tudi kot aerodinamično površino, ki povečuje sownforce, in kar je najpomembneje, pritisk je praktično v sredini avta in se porazdeli med sprednjim in zadnjim vzmetenjem, hkrati pa lahko vozijo z manjšim krilcem zadaj in predvsem nižjim težiščem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Še ena :valjamse:

Confirmed: Sebastian Vettel joins MotoGP!
 

Priponke

  • FB_IMG_1649540996579.jpg
    FB_IMG_1649540996579.jpg
    101,8 KB · Ogledi: 122
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in guardy
I

Izbrisan uporabnik 474

Ferrari res zgleda močan, RedBull ni imel za burek...
Super stopničke - prvi Ferrari, drugi RedBull z manj antipatičnim voznikom in tretji Mercedes z manj antipatičnim voznikom. Tough MoFo pa je spet nekaj jokal po radiju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.748
6.913
113
Hahahah

Lewis Hamilton has voiced his disgruntlement at the lack of mask-wearing by FIA officials ahead of the Australian Grand Prix after sitting through the "longest drivers' briefing" of his life.

Cisto je zgubo kompas?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.171
10.535
113
merc ima problem tudi z motorjem..enostavno ne more parirat drugim strojem letos. Drugače pa Russel je drugi v prvenstvu :evil:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sicer Mercedes konstantno ponavlja, da nimajo težav z motorjem in da ves deficit prihaja iz aerodinamike. Pri čemer so malo nasprotujoče izjave - Russel pravi, da bi z odpravo porpoisinga odpravili 99% vseh težav, Toto pa pravi, da so težave na več področjih in da delajo "baby steps." BLM se bolj ukvarja z nakitom in negorljivimi spodnjimi gatami...

Kolikor pa je videti, ima RBR velike težave z motorjem...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.748
6.913
113
Nekaj je očitno z motorjem, ampak ne samim motorjem, bolj v navezi z letošnjimi pravili (mogoče jih jebe hlajenje?), ker poglejte ostala merc moštva...

Ampak...tudi "honda" moštva so v drami, no..pa tudi alpin heca...tako da...dejansko samo ferari laufa - se pozna da so že dolgo nazaj začeli z razvojem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Avstralija je itak bla čudna.. Med prvih 10 jih je bilo kar 6 z Merc motorjem... Pred tem pa prvi dve dirki rupa.