F1-2016 novice

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Podoben problem je bil v F1 pri zadnji veliki nesreči, ki se je končala potem s smrtjo.

Namreč jules tudi ni zmanjšal hitrosti, ko bi jo lahko in moral. Tu je pač problem v glavah dirkačev.

Dirkači so na stezi zato, da dirkajo, ne zato, da se vozijo počasi. In tak oblak prahu ni na dirkališču nič posebnega, dostikrat samo zato, ker je šel nekdo z enim kolesom po pesku.

Bianchija je ubil Charlie Whiting (ker je dovlil, da so ob stezi delavci, bager ipd, ne da bi bil na stezi varnostni avto). Bianchi je zmanjšal hitrost, za cca 5 km/h. Koliko je treba, FIA ne predpisuje (kar je napaka FIA, ne dirkača). Ker če zmanjšaš preveč, te bo prehitel tisti, ki je zmanjšal manj.

Naloga dirkača je ena in ena sama: da je čim hitrejši. Za vse ostalo, tudi za to, da se jim natančno predpiše točno kje in točno za koliko morajo zmanjšati hitrost, mora poskrbet organizator tekmovanja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.909
113
Če je nekomu vredno lastno življenje mad kot njegova "služba", so be it...jaz bi vseeno dal sebe na prvo mesto. Malo mislim da pozabljamo da je F1 bolj tehnološki šport, kot dirkanje, minili so časi kjer se je šlo na nož, dirkač pa je izven steze bil hulinganski pijanček.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.547
1.013
113
Ja sej se vidi kolk je zanimiva ta tech formula... za pol pizde mlacne vode... Kako ze komi cakam spust po Krki v nedelo., formule kot da ni... zeh...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Sam ti ga pa res pihneš (pa ne samo v tem delu foruma).

Sicer se ne strinjam vedno s SJTV1 - samo tu imaš lep razloženo kaj in kako je dirkanje (zato sem pa malo bolj zgoraj vprašal zakaj kazen, ki jo je predlagal Inkvizitor). In verjemi - večini teh voznikov dirkanje ni služba ampak strast - in taki ne bodo šli iz gasa zaradi "malo prahu".
Enako kot je šunkec pa vsej sili hotel mimo Nika. Mimogrede - a je že odločeno "kdo je kriv" za tisto nesrečo? Niko ali Hamilton? IMHO - noben, je pa Hamilton naredil bedarijo in če bi sam ostal v travi bi pač tam ostal in nikom ništa. Tak je pa pač zraven odnesel še Nika -> shit happens, ni ga pa "namenoma" odnesel, niti ni mogel predvideti, da ga bo. Drugo bi bilo, če bi poskušal v ovinku priti "mimo" in bi ga odstrelil - takrat bi bil "kriv" za nesrečo.
Kakorkoli že - rad bi bil "muha" na sestanku pa dirki, kjer so bilo za mizo Niko, Ham in "šefi".
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če je nekomu vredno lastno življenje mad kot njegova "služba", so be it...jaz bi vseeno dal sebe na prvo mesto.

In zato, ker tako misliš, ne bi zmagoval (tui če bi ieml talent, denar). Brez killer instincta, brez instinkta, da vedno spustiš kasneje kot konkurenti (in potegneš prej in bolj), da izkoristiš vsako šanso za probat priti naprej se pač ne da zmagovat (če so avti kolikor toliko primerljivi).

Veš, kdo je bil za gledalce No1 heroj na Formuli E v Berlinu? Ne lokalci, ampak na koncu Frijns. Ker je prehitel v situaciji, kjer je bilo to skoraj nemogoče. Ampak on se je odločil, da bo šlo. In je šlo. Že dolgo nisem slišal takega aplavza s tribun.

Enako bedasto je dirkača kur.cat, ker je probal skočit v luknjo in prehitevat, pa poči. Tisti, ki je spredaj, naj ali ne pusti luknje, ali pa naj je, ko jo je enkrat pustil, ne zapira.
Aja, moje mnenje za nesrečo Hamilton-Rosberg: absolutno Rosbergova krivda, tudi po pravilih. In ja, morali bi ga kaznovati. Kaka dirka nenastopanja bi bila dobra kazen. Pa ne velja le za njega, rinjenje tekmecev iz steze je v F1 nekaj povsem normalnega, zgleda. Vsepovsod drugje se resno kaznuje, v F1 pa so komisarji ali pičke, ali bebci. Druge opcije ni.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Koga boli kita....
hysterical-1.gif
...gledal prve tri kroge za varnostnim avtom ob rosenju, si predstavljal kako se Ayrton v grobu obrača, ruknil dvojne borovničke in šel z lajfom naprej....dokler bo v vodstvu F1 dišalo po cipresah bo F1 samo tonila...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.547
1.013
113
Hehe, ne mi rect da Hamilton zmagu? Cist nc ne vem, si bom pa potegnu posnetek... ocitno je blo neki :p
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Monaco kot Monaco (zamudil tričetrt ure), Ricciardo ga je dobro priganjal ampak tam (skoraj) ni možnosti prehitevanja razen skozi bokse. Se je videlo če ne drugje pri Rosbergu, pa še ta je na koncu zaspal in zgubil še eno mesto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Najbolji pravi:
Hehe, ne mi rect da Hamilton zmagu? Cist nc ne vem, si bom pa potegnu posnetek... ocitno je blo neki :p

z nešportnim manevrom ko je sekal šikano